Mám panickú poruchu a chcem bábo

jablcko1
6. feb 2009

Trpím panickou poruchou a rada by som mala už bábo, ale bojím sa že mi bude tehotenstvo znepríjemňovať táto porucha. Určite nie som jediná, čo ju mám, tak by som vás prosila o príspevky, ako ste to vy zvládli, aké ste mali problémy počas tehotenstva, či sa vám objavovali príznaky PP a pod. Ďakujem, veľmi mi pomôžete.

cherry1981
11. apr 2012

@daniela1974 ano uz sa na nu velmi tesime vsetci a uz nech je vonku krasna ziva zdravucka lebo namiesto 4 kvapiek zacnem flasticku rivotrilu pit 😀 😀

daniela1974
11. apr 2012

@ange_de_la_morte a co Ti povedal ten psycholog, ze co je to za diagnozu? Inak ja som cakala asi 5 rokov kym sa mi pomenovala diagnoza.
Ochorela som za komunizmu a nikdo sa somnou ani nebavil, vsetci lekari vraveli, ze nasi sa ma chcu zbavit a mne ze ich chcem vydierat. Neverili mi, ako mi je zle a vraj to vsetko len filmujem. Nikoho som nepoznala s touto diagnozou, myslela som si roky, ze som blazon.

daniela1974
11. apr 2012

@cherry1981 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 posli mi jednu prosim 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ja si lupnem za Teba.

ange_de_la_morte
11. apr 2012

@cherry1981: i já tobě držím palce 🙂 a ať tvoje problémy s porodem odezní .... kvůli miminku musím zvládnout všechno , přece nebudem bez dítěte jenom protože že potencionální matka má problém 🙂

cherry1981
11. apr 2012

@daniela1974 😀 😀 😀 😀 Pod si dat rozdelim sa 😀 😀 😀

daniela1974
11. apr 2012

@ange_de_la_morte to zvladnes, neboj. A ked nie, tak Ti @cherry1981 posle flasticku 😀 😀 😀 😀 😀. Pride k Vam a povie, Tady jsem Ti prinesl FLASTICKU 😀 😀 😀 😀 Lahvinku 😀 😀 😀 😀 😀 😀.

cherry1981
11. apr 2012

@ange_de_la_morte Dakujem velmi pekne 🙂

daniela1974
11. apr 2012

@cherry1981 my sme ake fetacky 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😀 😀 😀 😀 😀 😀 . Moj muz si dal asi 30 kv z toho a dva dni nevedel rozpravat. Odvtedy mam zakaz. 😔 😔 😔 😔 😔 😔

cherry1981
11. apr 2012

@daniela1974 😀 😀 😀 Len aby potom aj mne ostalo 😀 😀 , ale ja sa rozdelim 😀 😀

ange_de_la_morte
11. apr 2012

@daniela1974: jaj, tak to si měla těžké, kor v té době .... psycholog mi diagnozu neřekl, nevím zda si něco myslí či ne, ale neříkal nic, akorát se mnou rozebíral jakýsi test osobnosti co jsem dělala na počítači, že kolik procent jsem společenská, kolik ambiciózní ale vpodstatě jsem se nedozvěděla nic co bych nevěděla

Holk dala jsem si večer sklenku bílého tak snad se mi bude i líp usínat, a jdu do postele, musím usnout dříve než jde manžel spát, jinak když je ticho tak posloucham jestli se venku něco neděje a nemůžu usnout, dobrou noc a moc vám děkuju 🙂

cherry1981
11. apr 2012

@daniela1974 😀 😀 😀 To preco si dal? Ci chcel vyskusat aky je po kvapkach zrazu svet krajsi 😀 😀 😀

daniela1974
11. apr 2012

@ange_de_la_morte keby si nespala tak napis 😉

daniela1974
11. apr 2012

@cherry1981 chcel to vyskusat, ze ako to ucinkuje. Asi si myslel, ze je to nieco ako LSD.

A ja ked teraz poviem, ze drogy som nikdy nebrala (co je fakt, ani nikoho nepoznam osobne co drogy bral, nemame v rodine fetaka narkomana nemam kolegu ani spoluziakov nikoho takeho) tak na mna len tak trosku ockom hodi a povie HMMMM a co ten rivotril?

cherry1981
11. apr 2012

@daniela1974 🙂 Rivotril je taka lahka droga to poznam mna chvelo ked som si ho nedala no hrozne stavy co to robilo s telom a po porode ho chcem vysadit neviem ci to zvladnem

daniela1974
11. apr 2012

@ange_de_la_morte inak to sa Ti nedivim, ze sa Ti neulavilo, ked Ti robil debilny test na pocitaci, ved ako sa Ti z toho malo ulavit. Mal vela rozpravat s Tebou a ubezpecovat Ta, ze sa nic nestane zleho Tebe nikomu nikdy nic sa nestane.
Jaj moja, ozyvaj sa a davaj nam vediet, ako Ti je. My Ti uz vysvetlime, ze aj tak sa nikdy nic zle nikomu nestane 😉 .

daniela1974
11. apr 2012

@cherry1981 ja som ho vysadila pri tretom tehotenstve a nic mi nebolo. Mozno den dva som panikarila ze co ked ale kedze nic nebolo ziadny atak, tak ani abstak som nemala. A po rokoch som ho vysadila.

cherry1981
11. apr 2012

@daniela1974 Ja ked som ho nebrala tak mi chvelo telom a tie stavy zase ze ci sa nieco nestane ked ho v sebe nemam, tak som si ho zacala davat uvidim po porode ako mi bude

cherry1981
11. apr 2012

@ange_de_la_morte
@daniela1974 ten test na PC u psychologicky som mala aj ja, asi je to v ich naplni prace, ale inak cely cas je to o tom, ako napisala
@daniela1974 ubezpecovat ta ze sa Ti nic nestane, dychove cvicenia atd 😉

cherry1981
11. apr 2012

Babulky tak idem ja dopozerat hotel a spat dobru noc 🙂 bez paniky 🙂

kuko7
11. apr 2012

@ange_de_la_morte Ja som mala dcerku v 20 tich :D planovali sme 🙂 podla mna na veku vobec nezalezi,,celu vysoku skolu som spravila s nou a teraz uz koncim Mgr. 😀 No aj ja som mala po narodeni malej strasny strach o nu, o to, ze co ked ja zomrem co bude s nou a proste zacarovany kruh,,,,teraz? Ak by sa ma niekto opytal ci chcem mimi , tak asi teraz nie, ale az ked mala bude vacsia a ja budem mat pocit ze mam pri sebe normalne zmyslajuceho cloveka a nie dalsie dietatko male :D chapes ma? proste ten pocit ze je odkazana len na mna, tak ten proste mna ubijal,,,stale som nad tym uvazovala, ze co ak toto alebo hento,,proste dokolecka,,,tak teraz mi mooooc odlahlo, ked je uz vacsia (ma4 rocky) a je schopna sa sama vycurat, napapat a nepotrebuje ma pri kazdom kroku,,,,proste ten pocit je uzasny, je to osobnost a to ja potrebujem 🙂 milujem ju najviac na svete, nemenila by som ani keby co bolo,,,,,ale momentalne aj ked niekedy mam pocit, ze by sme aj druhe brali, tak na druhej strane proste druhe ani nechcem (teraz) 😉 myslim si ale to, ze vsetko prekonas, s liekmi alebo bez nich,,,vsetko chce len cas a ked babatko ozaj chcete, tak do toho chodte,,,,uvidis sama co nastane, kazda situacia sa da riesit , ved mas okolo seba ludi co ti pomozu, tak chod do toho ak to tak citis 🙂 drzim moc palce 😵 😵 😵

kuko7
11. apr 2012

@cherry1981 ja mam niekedy pocit, ze som zla ked nemam chut mat druhe mimi,,,,lebo niekedy mam take pocity, ze ani nechcem,,,,a niekedy zasa take ze by sme aj brali,,,,proste taky mis mas v hlave,,,na jednej strane sa bojim ze sa to zopakuje,,,ten pocit, ze mas nad niekym zodpovednost a mas takuto chorobu, tak ten pocit, teda nemam rada,,,,,no a toho sa najviac obavam :/

ange_de_la_morte
12. apr 2012

@daniela1974 : z toho testu jsem byla spíše vytočená , bylo tam snad 350 otázek .... no ale říkal ať si příště donesu USB , že mi nahraje nějaké relalaxe nebo cosi takové , no jako trošku si se mnou povídal, rozebíral jak přesně mi ta myšlenka co zpouští .... no uvidíme, příští středu mám další sezení

@cherry1981: možná dávají test každému ... jako když vyjdu od psychologa tak je mi dobře, jen aby to potom vždycky vydrželo, ale minule mi dal nějakou knížku od Carlsona , o tom jak se cítit lépe, sem tervpe ve třetině, ale zdá se mi docela zajímavá

@kuko7 : jsem ráda že konečně od někodo taky slyším že se dá vychovávat dítě a nemusí to znamenat že definitivně končím se školou 🙂 .... myslím že ti rozumím co jsi chtěla říct ... miminko opravdu odkládat znovu nechci a neumím si ani představit jak by regoval manžel kdybych mu řekla že miminko odkládáme, no musel by se s tím srovnat, ale jak říkáš uvidím, s léky nebo bez

Holky tak dnešní noc probíhala nadmíru dobře ( vaše podpora v kombinaci se skleničkou bílého dělá zázraky 🙂 ) , naprosto bez probuzení jsme spala až do půl 7 😀

gazelka02
12. apr 2012

@ange_de_la_morte bud v klidu ,já měla pan.poruchu a mam v pohodě děti.Stduji dalkově při mimču a v pohodě-je teda fakt že manžel pomáhá

ange_de_la_morte
12. apr 2012

@gazelka02: to mně těší, že je takových víc, nechci se vzdát školy - baví mně, ale miminko taky odkládat nechceme

gazelka02
12. apr 2012

@ange_de_la_morte to zvládneš 😉

ange_de_la_morte
12. apr 2012

Ahoj holky, tak dneska teda silně depresivní den .... nejdříve jsem strávila 4 hodiny na přednášce z patologie ( ta mně vždycky dorazí, každý týden) - poslouchat celou dobu o tom jaké všechny nemoce může člověk mít a jaká je úmrtnost na to či ono , všechno dokreslené detailníma fotkama z pitevny .... no to mně rozhodilo značně .... a na závěr dne jsem dneska vyzvedávala manžela v ,,práci,, - dneska dělali ukázku historických palných zbraní a z toho nemám nikdy dobrý pocit, tak jsem celé jejich představení stála za sloupkem s prstama narvanýma v uších a stejně to nepomohlo .... jdu raději zkusti usnou ( vzhledem k tomu že jsem strašně unavená, možná i usnu) .... omlouvám se že to tady na vás chrlím, ale potřebovala jsem to někomu říct

daniela1974
14. apr 2012

@ange_de_la_morte ja som mala tak depresivny, resp panicky utorok odvtedy premyslam kazdu hodinu co bude dalsiu hodinu, akurat prehovaram moju dceru nech ide somnou von, lebo ked pojdem sama, tak pride atak ako svina. Dala sa prehovorit za cenu, ZE SA DNES UZ NEMOZE UCIT 😀 😀 😀 😀 😀 ja nenutim svoje deti do ucenia - lebo oni sa doneho nutia same.

Co studujes? Co Tvoje zle myslienky? Lepsie je?

ange_de_la_morte
14. apr 2012

@daniela1974: I já se už musím do učení nutit - bez toho to prostě už nejde 🙂 , ale dříve se mně ( beznadějně) pokoušeli nutit rodiče ...

Studuju bakalářský obor všeobecná zdravotní sestra ... no od čtvrtka, který byl dost krizový je mi docela dobře, včera večer jsem měla nějaké špatné myšlenky ale neohlášené se za mnou zastavila kamarádka na kafe i s prvníé fotkou z ultrazvuku takže jsme se zapovídali o jejím těhotenství a uplně jsem na všechno zapomněla 🙂 a dneska taky docela vpohodě ... a co ty ? pomáhají procházky ?

daniela1974
14. apr 2012

@ange_de_la_morte pomahaju ale viem, ze je to docasne, lebo zasa pride coskoro nejaka druha idiotina do mojej hlavy a zasa budem musiet ten "domcek z kariet" postavit nanovo s novymi pravidlami.
My sme dnes nakoniec isli von vsetci a autom a skoncili sme az na navsteve u nasich co u mna predstavovalo asi 3 hodiny cesty autom.

patko2
14. apr 2012

ahojte baby aj ja mam panicku poruchu a zistili mi ju az po porode cele tehotenstvo som behala po pohotovostiach s tym ze mi nevedeli nikdy nic konktretne zistit vzdy ma brala zachranka s tymi istymi priznakmi busenie srdca dychavicnost vysoky pulz vyssi tlak zle mi bolo na odpadnutie a tie katastroficke scenare co som mala vzdy som tam isla s tym ze uz zomieram vzdy mi urobili ekg krvny obraz echo neuroloicke vysetrenie a nic nikdy nezistili tak mi pichli magnezium a pustili domov ked som bola uz vo vyssom stadiu tehotenstva tak mi zacali aj ukrutne boleesti na hrudniku akoby som mala infarkt len ked mi aj urobili ekg nic im neukazala tak nakoniec lekari zo mna urobili psychopatku .po porode som zazivala prve tri mesiace hrozne stavy to nerajem nikomu hrozne tocenia hlavy zle na odpadnutie maleho som nenavidela nemohla som byt s nim nikde sama lebo som mala pocit ze ho nechtiac pri kupani utopim alebo prilahnem v spanku atd bolo to hrozne bala som sa velmi co sa stane nakoniec som sa jedneho dna rozhodla navstivit psychologicku ta mi hned nasadila antidepresiva no neskor mi bolo este horsie tak som isla neurologovi aten mi tiez najprv daval seroxat a guajacuran lenze nakoniec sa zistilo ze tieto lieky poskodzuju srdcovu chlopnu tak mi to po roku vysadili a teraz som na cistom magneziu ale nic to so mnou nerobi maly ma uz 2 roky no ja mavam nieked take stavy ze ho dam radsej mame alebo babke lebo sa bojim ze sa stane nieco zle ze zomriem a on bude sam .najhorsie su stavy vecer ked som sama alebo ked idem cez den do obchodu jednoducho nesmiem byt sama preto sa snazim stale vyhladavt spolocnost ked som niekde na ihrisku s malym a inymi maminkami tak je vsetko ok ale ak sa ocitnem sama je to hrozne .chcela by som aby to uz skoncilo tieto stavy bojim sa co bude dalej 😒 ☹ ☹ ☹