Mám vpáčené bradavky. Dajú sa chirurgicky napraviť, aby som mohla kojiť?

sabik000
22. apr 2022

Mám vpáčené bradavky, a už som zúfala, už mi povedali na dvoch klinikách že nie je možnosť ich napraviť bez prerušenia mliekovodov. Neviete kde takýto zákrok robia?

miadi
22. apr 2022

Ja som mala jednu taku a Sranda z toho prsa viac mlieka ide. Uz po par tyzdnoch ci mesiacoch kojenia sa zmenila na normalnu. Takze nezufaj aj s takym sa da kojit. ( nikdy som nemala klobucik ale mozes skusit aj to)

madamcoco
22. apr 2022

@sabik000 ahoj, ja som mala tiež tento problém. Odkojila som dve deti po 2 roky. Zostali mi po kojeni už normálne. Deti ich vytiahli von. 😃

jaskolka
22. apr 2022

Neboj sa, netreba ti ani operáciu. Dieťa berie do pusy aj dvorec, nie len bradavku. A ver tomu, že ono si vytvorí taky podtlak, že perfektne bradavky vytiahne. Mala som niečo podobné, aj keď skôr boli také ploche, syn si "vycucal" bez problémov.

sabik000
autor
22. apr 2022

dakujem, ale ide o to že mne sa to nepáči ani esteticky, preto by som to nechcela nechávať až na dojčenie :/

pinkgirl
22. apr 2022

@sabik000 nie vždy je potrebná operácia. Skús najprv túto pomôcku od Avent:
https://www.benulekaren.sk/avent-niplette-syste...

sardinka32
22. apr 2022

Skus sa spytat v skupine Silikonove prsia, tam zeny budu vediet, ci to niekde vedia spravit...

diamond007
22. apr 2022

@jaskolka to máš pravdu ale až časom, ak sú vpacene, určite jej na začiatok pomôžu klobúčiky na kojenie

zazalienka
22. apr 2022

Presne, aj ja som mala vpacene, prišla sestrička, priniesla malého a že jaaaaaaj, z tohoto nič nebude, nemáte na to.. no a kojila som 16 mesiacov, mlieka aj pre dve deti s mojimi malymi (.)(.)..

elizita
22. apr 2022

@zazalienka bože to je trúbka taký prístup.. niekto by sa z toho mohol zosypat,to si tie sestry neuvedomujú a špeciálne po pôrode 🤦

ivka27101
22. apr 2022

Som sestra, rodila som (nevedeli ze som sestra) a tiež mi povedali ze mam vpacene bradavky, nejak sa nesnažili ma podporiť v kojeni. Mam dve deti obe som kojila bez problémov. Kvôli kojeniu by som nič neupravovala. Treba len prikladat, prikladat, prikladat bábätko.

zazalienka
22. apr 2022

@elizita áno, aj tak reagujú.. bola som po sekcii, ubolena, ale povedala som si že to dám, cez bolesti, cez popraskané bradavky do krvi, keby som nebola dostala hnisavu angínu a silné antibiotiká tak kojim asi do maturity ..