Mám za sebou viac potratov

jimynka
1. mar 2007

ahojte, chcela by som sa spytat dievcat, ktore maju za sebou opakovane potraty - 2 a viac, ci vam lekari zistovali pricinu potratu, respektive na ake vysetrenia vas poslal, co vam odporucil, ako vas pripravol na dalsie tehu, aku prestavku odporucil pred dalsim tehotenstvom, a ako ste to znasali psychicky, pripadne ci ste vyskusali aj nejaku alternativnu medicinu, a kolkoty krat sa vam to uz podarilo, a co pomohlo.Dopt ma to zaujima.

sarafortuna
15. apr 2014

@pianina , ja som už dávno počula - že je to o pokusoch - proste nikto dopredu nevie aku davku žena potrebuje a ako dlho pred tehu treba už pichať. čiže lekári začnu tým najjemnejším riešením a ked nezaberá, tak sa dávky zvyšujú... bohužial, čo zaberie jednej absolútne nepomôže druhej. A aj kočky čo už detičky majú, tak povedia, že potratili aj ked pichali aj ked nepichali a aj naopak - tehotenstvo OK aj bez pichania. 😅 😕 🙄

pianina
15. apr 2014

@sarafortuna chapem ta mne stacilo 2 tyzdne a mala som dost.A kde chodis na hematologiu?Mne ked robili vysetrenie,tak mi robili uplne vsetko.A cakala som dost dlho na vysledky.Bola som na vyssom precovisku.

sarafortuna
15. apr 2014

@pianina , do PO - tu je rovnaké centrum ako v KE a v MT. Ale napr. mi nerobili SLD - až teraz na moje naliehanie, vyskytlo sa to v rodine.

pianina
15. apr 2014

@sarafortuna to chodis do hemomediky a ja chodim do Martina.A mne to ako prve zistovali a potom dodatocne este viacej lebo som prvy krat mala zvyseny trocha fibrinogen a ako reagujem na liecbu na Aspirin.

sarafortuna
15. apr 2014

@pianina ja mám v krvi stále všetko OK, nič nevyskakuje... iba pri teste na SLD dr. usúdila, že tie trombocyty nie sú OK. Tak preto anopyrin - idem na kontrolu o 2 tyzdne, tak uvidim co dalej navrhne.

pianina
15. apr 2014

@sarafortuna a riesila si aj ine vysetrenia?

martinkamilanko
12. máj 2014

martinkamilanko 2014-05-02 06:00:41 píše:
ahojte baby chcem sa ties pridat do temy opakovane potrati .Mam za sebou uz 3potraty ☹ a dva dni po 4potrate nemozem sa stim zmierit vsetko bolo v ok len naras prestalo byt srdiecko a tento problem sa opakoval pri vsetkych nahle ako som dovrsila 10 tiz.tehu. sa to stalo .Teras ma caka spustu vysetreni ...neviem co bude dalej a sa bojim ze mi lekary oznamia ze uz nemozme mat 😢 ..sme s manzelom uz 16 rokou presli sme strasne vela vysetreni .....budem vdacna za niejake info ...........

kelinok
13. máj 2014

Ahoj ja som potratila tento rok v aprili sice to bol prvy potrat,ale dala som si zistit pricinu.pricinou bola parcialna mola hydatidosa

satanka1
13. máj 2014

@kelinok mola sa už nezvykne opakovať...aj ked sú aj také prípady,že sa to zopakovalo..to je zmutované tkanivo..vyzerá ako strapec hrozna a zničí placentu.Výsledky si asi mala z histologie,kt. robia po potrate. Rok sa neodporúča otehotnieť.to by už @martinkamilanko vedela,keby to bola mola.

satanka1
13. máj 2014

@martinkamilanko je mi to ľúto...prežila som to raz...neviem si to predstatviť 4x..uff..ani na genetike nič nezistili?

beruska2327
13. máj 2014

@martinkamilanko a ake vysetrenia ti robili doteraz? ja som 3x potratila, vsetky vysetrenia boli v poriadku - hematologia (trombofilne stavy, lepive dosticky), genetika, protilatky, stitna, partner bol na spermiograme. v 4. tehu som ukecala lekara/imunologa na prednison (nizke, 5 mg davky). nechcel to predpisat, kedze vysledky boli v poriadku, ale nejak sa mi ho podarilo presvedcit. ani gynekolog nebol nadseny, ale bola som ochotna podstupit to riziko. plus uzivam 25 mg Euthyrox, ale to neviem, ci s tym suviselo. Krvne vysledky zo stitnej tiez OK, len mam cystu - tak kvoli tomu. No a Fraxiparin - cisto ako prevenciu, ale v tom to nebolo. CLexane (co je tiez nizkomolekularny heparin) som uzivala aj v tretom tehu a nepomohlo. A chodila som na akupunkturu - topiaci sa aj slamky chyta. Odporuca sa aj detoxikacia tela pred dalsim tehu - ale dolezite je zacat pred. Pocas tehu sa nesmie. Napr. s Aloevera - pit ho ciste, alebo matersku kasicku.
Treba skusit co sa da a verit, ze nieco z toho pomoze. A pokusit sa utriedit to v hlave, mozno tu naozaj funguje, ze to pride, ked to najmenej cakas. Ja som uz do tohoto tehu isla s tym, ze ak to ma byt, tak bude, ak nema, tak sa budm musiet podla toho zariadit. S prirodou sa nevyjednava. Drzim palce, aby sa podarilo najst pricinu a odstranit ju.

martinkamilanko
18. máj 2014

@satanka1 nevieme este doposial vysledky mame ist 16 juna tak nam povedia pomaly sa stoho zotavujem ale este ma postihla silna trauma depresie ......a to je ze ja nezijem na Slovensku ale som v zahranicy IRL

martinkamilanko
18. máj 2014

@beruska2327 presne si vystihla to vsetkko ma to teras caka ideme 16 juna ......ja somsi toho presla dost chodila som kazdy den do Blavy navstevovala som tam jednu sukromnu kliniku ISCARE strasne mi tam pomohly ...len to ze zijem v zahranici a uz ma to prestalo bavit cestovat a lietat hore dole lietadlom ale aj tu v Dubline su dobry lekary som spokojna dufam ze teras nam zistia pricinu a skusame to dalej ..tie metody a lieky vsetko som uz vyskusala za tich 16 rokou ...Dakujem vam vsetkim babenky za pochopenie a za rady

jaya47
24. máj 2014

Ahojte baby. Mam prave za sebou 4ty potrat - 11tt (nic), 5tt (prednison), 5tt (prednison), 6tt (prednison+anopyrin). Tentokrat som o par dni mala termin u hematologicky, aby som zacala pichat fraxiparine, ale nedockali sme sa. Mavala som pozitivne antifosfolipidove protilatky, ale uz su negativne, mam protilatky proti spermiam a predpokladaju, ze mozem mat aj ine protilatky, preto ten prednison. Prave rozmyslam nad zmenou lekara, som z BA. Nemate odporucanie na nejakeho lekara, ktory by bol schopny riesit taketo problemy? Bojim sa, aby som trafila lekara, ktory bude vediet nielen riesit problem neplodnosti, ale aj problem donosenia.

katy83
24. máj 2014

@jaya47 urcite si pockaj na vysledky s hematologie, tiez mam za sebou par potratov a po tom ako som si zacala pichat fraxiparin som mala bezproblemove tehotenstvo. Drzim palce do buducna

margarita
24. máj 2014

@jaya47
a endokrinologiu mas ok?
ja som tiez opakovane potracala, brala som Anopyrin, dalsie tehu uz Fraxiparine, a jeden cas aj Prednison.
potratila som medzi 6-9tt 3x, a po druhom potrate ma vyslali aj na endokrino, hoci som mala hormony vzdy ukazkove a otehu na prvy sup.
a tam mi zistili autoimunitne ochorenie stitnej zlazy, mam na to Euthyrox. lebo ked je stitna oslabena, berie embrijko ako zataz navyse a casto potom dochadza k potratom...

ja mozem odporucit svojho Mudr.Mareka Draba, pracuje v Ruzinove v nemocnici, ale ambulanciu ma bud v Stupave alebo v Ivanke pri Dunaji. Odrodila som pri nom vsetky deti, je super pre vsetky, nielen rizikove pacientky 😉

jaya47
25. máj 2014

@margarita Stitku mi uz vysetrovali velmi vela krat (cela rodina ma problemy), ale vzdy som ju mala v poriadku.
Spravne chapem, ze ty si mala v netehotenstve stitku ok, ale v tehotenstve uz boli problemy?
Mne uz davno riesia autoimunitne ochorenia, nesplnam kriteria, ale beru ma, ze mam nejake systemove autoimunitne. A vlastne, protilatky proti stitnej zlaze mi uz niekedy testovali, to som mala negativne.

Vdaka za odporucanie, planujeme sa prestahovat do stupavy, tak sa asi bude hodit 😉

margarita
25. máj 2014

@jaya47
spravne chapes 😉 ja musim brat lieky len v tehu a pocas dojcenia, inak to moja stitka zvlada...mam autoimunitnu tyreotitidu.

je to fakt na prasky, moc Ti drzim palce, nech sa pride na to, v com inom este moze byt problem a nech to nabuduce uz vyjde.

beruska2327
26. máj 2014

@jaya47 @margarita co sa stitnej tyka, tak suhlas s margaritou. mne hormonalny profil na stitku tiez vysiel dobry, euthyrox mi nasadili v lubochni len kvoli tomu, ze nasli cystu, ze nech nerastie (a ona skoro vobec nerastie). Uzivam nizku davku, 25 mg denne, ale myslim, ze telo lepsie zvladlo tehu s Euthyroxom - mozno mimo tehu mi fungovalo vsetko OK, ale dieta si bralo viac hormonov a mohlo to sposobit nestabilnu hladinu, kvoli ktorej som potracala. Ale neviem, lebo v tomto tehu som brala aj Euthyrox (ten stale beriem) aj Prednison, takze neviem povedat, ktore z tych dvoch pomohli. Zrejme obe, aj ked som ich mala nasadene len preventivne, vysledky vsetkych krvnych testov pred tehu som mala v poriadku.

margarita
26. máj 2014

@beruska2327
presne tak, mne moja doki tvrdila, ze pri svojich 53kg a 175cm som vlastne podla BMI lahko podvyzivena 😀 a mimo tehu akurat fungujem, ale ked telo ziska "zataz" dalsieho organizmu, tak aby vladalo hospodarit s hormonami, skratka vypne to, co povazuje za "nadmernu zataz"...v mojom pripade prave embrijko.
inak ja som zacala v predoslom tehu na 50ke, neskor az 75, a toto posledne tehu mi uz bolo treba 100ku.

je strasne vela veci medzi nebom a zemou, co zavazia....

zelam krasny zbytok vytuzeneho tehu a lahky rychly porod 😉

beruska2327
26. máj 2014

@margarita dakujem 🙂

judita2580
28. máj 2014

Ahojte ja som potratila teraz 2x za sebou uplne to iste bolo v 11t, plod prestal rast a nebilo mu srdiecko.Preco sa ta ista chyba stala 2x?vsetko bolo ok,brala som predpisane lieky duphaston,magnerot,calibrum baby plan a vit.C. ☹

judita2580
28. máj 2014

@beruska2327 v tehotenstve sa preco nemoze pit aloevera?

beruska2327
28. máj 2014

@judita2580 v tehotenstve sa moze, ale iba ak si zacala pred tehotenstvom. Aloe vera posobi detoxikacne a zacinat s detoxom v tehotenstve sa nema, kedze samo o sebe je zatazou na oblicky a pecen. Ale ak precistis telo pred tehu, a potom to len udrzujes, tak to pit mozes.

jankahanka
28. máj 2014

ahojte, len vas chcem vsetky povzbudit - ja mam za sebou 3 MA v poslednych 2 rokoch, a pred tyzdnom sa mi narodil zdravy stvorkilovy chlapcek 🙂. takze niekedy sa to jednoducho podari. tiez som mala vsetky vysetrenia v poriadku, ale preventivne som si teraz pichala fraxiparine a v prvom trimestri uzivala utrogestan - oba uz od ovulacie.
u nas bol problem u manzela, co sa vsak zistilo az ked som bola tehotna s cislom 4... takze minimalne 2 z troch MA boli zapricinene tym, ze plod mal mutacie nezlucitelne so zivotom (z toho jedneho nemam vysetrenie). cize v konecnom dosledku sme teraz asi mali hlavne stastie...
drzim vam vsetkym velmi silno palce, nech sa to nabuduce podari!

beruska2327
28. máj 2014

@jankahanka super, gratulka k drobcovi, nech ste hlavne zdravi. Mna to caka o cca dva mesiace 🙂

pristavkn
1. jún 2014

Počul niekto o cvičení AVIVA, za účelom posilnenia maternice?

pristavkn
2. jún 2014

@jimynka
Poznáte cvičenie AVIVA?
Vo svete známe cviky na hormonálnu rovnováhu a na posilnenie maternice.

mamamonika
10. sep 2014

@jankahanka Janka aky problem zistili u manzela? Ja uz mam 7 rocne dieta / bezproblemove tehu/ teraz som po 3 potratoch, minuly rok dvakrat MISSED ABORT A vcera som bola na cisteni diagnoza anembryomola, este caka na histologiu. Vseto mam ok, sice mam dve mutacie, ale homocystein som mala v norme, pre istotu som si toto tehotenstvo pichala fragmin od 7 tyzdna/neviem ci nebolo neskoro/.Mam pocit, ze u nas je chyba v spermiach, ze sa vytvori vzdy nejaky posjodeny plod.Uz fakt neviem co mame robit v aprili budem mat 39 tak uvazujem ci nepojdem vo februari na umele oplodnenie, tam ze sa vybera najdzdravsia spermia.
KOCKY neuvazovali alebo neboli ste niekto na umelom po potratoch ?

jankahanka
10. sep 2014

ahoj @mamamonika, poslem ti IP 🙂.