Vyšetrenia po druhom potrate

askim000
2. okt 2021

Ahojte, za 2 roky 2 potraty. Spontánne. Absolvovali ste po 2 potrate dajaké vyšetrenia? Ak áno kam vás lekár poslal? Momentálne sa len pýtam, či sa má dať do toho do tretice, keďže veľmi dlho mi trvalo vyrovnať sa s prvým potratom, nakoľko po ňom som začala trpet uzkostami, na ktoré sa odvtedy liečim a teraz znova. To isté absolvovať, som v zlom psychickom stave a ešte stále neviem ci sa vyhnem kyretazi alebo nie.

domka222
2. okt 2021

Po druhom som bola len na hematológii. Tam zistili lepivé doštičky, takže beriem anopyrin. Ďalšie tehotenstvo dopadlo už dobre

momo289
2. okt 2021

@askim000 ahoj, je mi luto vasej straty.
Urcite hematologia, endokrinologia a genetika (po dvoch potratoch/stratach) uz robia aj geneticke vysetrenia oboch rodicov.
Drzim palce nech sa zadari a bude vsetko v poriadku

miskamicha
2. okt 2021

@askim000 je mi to luto. Urcite doporucujem hematologiu, endokrinologiu, vysetrenie spermiogramu, reprodukcna imunologia a genetika. Vacsina takto skorych potratov sa deje z genetickej priciny / zla spermia resp.nekvalitne vajicko/radaej takto skoro ako v 7.mesiaci. Ak by boli vsetke vysetrenia okej pri dalsom snazeni doporucujem nasadit po ovulacii progesteron a fraxiparin preventivne.

luci_ba
2. okt 2021

@askim000 odporúčam hematologiu, stitnu zlazu, reprodukcnu imunologiu. Drzim palce🍀 a urcite necakajte kym sa to stane opäť

borka168
2. okt 2021

@askim000 áno absolvovali sme s priateľom genetiku a ja hematologiu a infektologiu. Zistili mi syndróm lepivych dosticiek, teraz užívam anopyrin

alexandramb
3. okt 2021

@askim000 ahoj, mne sa stali to iste, prvý potrat 6.8 a druhý včera 2.10. Doma už mám jedného zdravého syna, veľmi sa tým trápim že čo ak aj to tretie dopadne rovnako. Momentálne krvacam,tak keď dokrvacam pôjdem ku gyn a vyžiadam si ďalšie vyšetrenia. Ale aj ak by sa nám ďalšie tehotenstvo podarilo, tak by som sa každý deň bála, kedy sa zas niečo zle stane 😒

petralor
11. jún 2023

@alexandramb ahoj viem že to je už dávno, ale podarilo sa vám otehotnieť a donosit dieťatko? Som v podobnej situácii.

alexandramb
20. jún 2023

@petralor ahoj, teraz akurát mi tu spieva 6 mesačná dcéra, tehotenstvo bez komplikácií 🙂

petralor
20. jún 2023

@alexandramb to ste ma potešili. Ja to isté, prvé úplne tip top tehotenstvo. A potom dva potraty. A stále rozmýšľam či ísť do ďalšieho. Nič nám nezistili. Tak ste ma povzbudili 🙂 prajem veľa zdravia.

alexandramb
11. júl 2023

@petralor určite áno, pri malej som aj zabudla ze nejaké potraty boli. Ale bála som sa celé tehotenstvo, že či sa zas niečo nepokazí a prvý trimester mi prišiel, ze trvá rok🤣 ale všetko dobre dopadlo. Neboli žiadne komplikácie zdravotné, len ja som sa bála až do posledného dňa. Ale to asi každá žena co potratila niekedy, tak ma. Viem ze tie straty bolia. Ale teraz keď sa spätne na to pozriem, tak som rada ze to je teraz takto ako to je. Zrejme to tak malo byt 🙂

petralor
17. aug 2023

@alexandramb tak už čakáme bábätko. Odhodlala som sa. V septembri mám prvú návštevu gynekológa. Tak hádam to vide. Tie stresy sú ale hrozné. Už asi nebudem mať síl to znovu skúšať ak to zas nevide. Ale ako píšete všetko je ako má byť. Aj jedno je dar.

marysibley
19. jan 2024

@petralor dobry den ako sa vam dari vsetko vporiadku? som na tom rovnako tak som zvedava po 2 potratoch a akurat cakam na vysledky vysetreni vsekto vyzera zatial ok a bojim sa to skusit zas

petralor
20. jan 2024

@marysibley dobry deň. Už som v 28 týždni a všetko je v poriadku. Tak vyzerá že do tretice to vyšlo. Všetky vyšetrenia som mala po potratoch v poriadku asi bola chýba na stretne plodu, ževraj sa to veľmi často stáva. Ja som si dala pauzu skoro rok a potom to vyslo. Ak máte všetky výsledky v poriadku aj vám sa to určite podarí. A už máte jedno dieťatko?

stefania100
21. jan 2024

@miskamicha Mozem sa opytat spominate uzivanie progesteronu po ovulacii a fraxiparin preventivne....viete mi poradit ako dlho a ako casto je to potrebne uzivat? Dakujem krasne.