Máme zlý spermiogram. Čo sa dá s tým robiť?

mishhel
14. jan 2012

nas spermiogram je vraj dost zly mate niekto podobny ,co vam vraveli nato lekari da sa to este liecit ?,vitaminy a td? vzhlad,konzistencia:hlienove vlakna,viskozna. koncentracia sp.(20mil.ml.) 6,5mil.ml prestup(do2min.) 1hod. 17min. zivotnost (75percent) 59percent. ph 8,8. taznost(do 2cm):5cm objem (2,0-8,0):1,5ml pohyblivost 0 percent linearna (nad 25 perc.) 22perc.pomala linearna, 15perc.nelinearna 73 perc.nehybnych invazna pohotovost 20 nedostatocna, percento defektnych spermii 96percent. hlavicky 96perc., krcku 0 perc.,bicika 0 perc., fragmentacia DNA 39percent., ZAVER Hypooligoastenoteratospermia ,vysoke PH, pritomne PMN,zvysena fragmentacia DNA, 46 percent spermii ma akrozomove cysty,typicke pre STD. mozete mi dat vediet ci je mozne otehotniet prirodzenou cestou ?dakujem

popelka
23. feb 2012

ahojte vidim,,ze preberate dok.hrivnaka,,,,aky je vie pomoct,,,alebo nie,,,,,a toto ivf,,,to je co za vysetrenie,,,,dakujem vam

mimonka77
25. feb 2012

Ahojte baby, tak sa pridávam k vám. Manželovi zistili pred týždňom asthenozoospermiu/pomalé spermie. Užíva macu 6 týždňov + zinok, selén a E. O dva týždne má kontrolný spg. Ja dúfam, že ten spg je zlý len zo stresu, že odber musel absolvovať u lekára a nie doma 😉 Máte zlepšené výsledky? Pribudli aj tehuľky?

wifina
25. feb 2012

@popelka IVF je umelé oplodnenie (in vitro fertilisation)

popelka
25. feb 2012

aha,,,to je umele oplodnenie,,,dakujem ti wifina

popelka
25. feb 2012

ahoj mimonka77,,, pises ze manzel uziva macu 6.tyzdnov,,,,,,to co je ta macu,,,,,,,,co to znamena,,,,

wifina
25. feb 2012

@popelka v pohode 🙂
@mimonka77
Ak sa chcete pridať, poďte k nám do súkromnej témy, tam sa tieto veci rozoberajú lepšie

mimonka77
25. feb 2012

@wifina ako sa pridám do súkromnej témy?

mimonka77
25. feb 2012

@popelka maca je peruánska rastlina a pomáha otehotnieť, aj pri neplodnosti a iným veciam, zlepšuje spermie atď...kuk http://www.otehotnenie.sk/post/maca-peruanska-a... aj fórum https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-na-to/maca-zazracny-prasok-ktory-nam-pomoze-k-tehotenstvu-2/

wifina
25. feb 2012

@mimonka77 napíš foryou25, ona ťa tam pridá...

mimonka77
25. feb 2012

@wifina ok, napíšem je ip..a ako sa volá ta súkromná tema?

wifina
25. feb 2012

@mimonka77 Rady ako postupovať u neplodnosti muža

pucka27
27. feb 2012

Prečo až vtedy? Kedy ste boli na spermoigrame naposledy?

pucka27
27. feb 2012

@pempusik
Prečo až vtedy? Kedy ste boli na spermoigrame naposledy?

pempusik
27. feb 2012

@pucka27 naposledy sme boli niekedy v oktobri, myslim. potom mm absolvoval vytery, tak sme cakali dost dlho na vysledky, nasledne bral mesiac atb, potom 10 dni mal pauzu a dalsich 10 dni dalsie atb. teraz treba pockat, kym sa spermie uplne obnovia, co trva cca 72 dni. takze musime pockat, kym sa vsetko obnovi 🙂

jania023
8. mar 2012

Ahojte babenky,chcela by som vas len ubezpecit ze spg sa meni casom.To co vyzera beznadejne v 20ke tak v 30ke moze byt v pohode.Manzel mal pred ca 10rokmi spermiogram mizerny taky ze len ivf mal nejake 2min na ml a aj to mal iba nejaky 1ml spg takze 100%neplodnost.Pred mesiacom sme boli na spg a na prekapenie mal skoro perfektny spg,zeby zazrak 😅 Inak mame jedno babo prirodzenou cestou aj zo spg na nule 😉 Takze nevahajte nasadte manzelikom macu a my sme davali aj permen pocas 3mesiacoch a vysledky su viditelne.

babatko77
13. mar 2012

ahojte koceny tak ja vam chcem povedat ze moj drahy mal tri spermiogrami zle aj patologia vysoka aj suchtave boli ja som mala tiez zdravotne problemy a velike dokonca ma liecili vsetliakymi metodami ....
ziadne vytaminy extra nepomahaju staci lepsia zivotosprava vela ananasovej stavy trosku pohybu partnerovi pravidelny sex a nemysliet na to neriesit to a uz sme v 17tt tehotenstva a to sme boli uz objednany na vstreky do krcku maternice a nasledne umele keby to nevyslo nejak sme sa toho zlakli vykaslali na to a do mesiaca boli tehotni ked som im volala do gin fivu skoro odpadli ze sa nam to podarilo sancu nam nedavali kedze ja som mala aj hormony velmi rozhadzane cize nezufajte a tosme mali patologiu 75% a pohyblivych bolo iba 25% 😉 😉

silvuska47
14. mar 2012

@slniecko86 skus aj selezin ACE ten tiež zvyšuje kvalitku dobrych spermii...

jablcko1
15. mar 2012

A niečo na zlú morfologiu nemáte?! Aby sa tvorili tvarovo dobré spermie, nie poškodené.

lilli202
20. mar 2012

@lucinocka ahoj.citam ze aj u vas bolo astheno.kde sa dá kupit ten kotvicnyk alebo ako sa to vola

lucinocka
20. mar 2012

@lilli202 v zdravej vyzive som ja kupila, v meste🙂 a da sa objednat cez net hocikde tiez🙂

lilli202
20. mar 2012

@lucinocka a to je caj alebo co je to pozerala som to na nete.alebo zabralo to aspon?my uz chodime do kosic k drHermanovy a ideme na IVF+ICSI.teraz idem na laparoskopiu

lucinocka
20. mar 2012

@lilli202 neviem ci to zabralo a asi to nikdy nezistim🙂 proste sme otehu🙂

radina
24. mar 2012

Ahojte, ak vam mozem poradit, tak ak ma muz zly spg. , treba v prvom rade hladat pricinu, inak vitaminy nezaberu. Je potrebne absolvovat genetiku, urologiu, pripadne imunologiu, endokrinologiu ..., aby sa mohla nahodit spravna liecba. U nas vitaminy vobec nezabrali, Maca akurat tak zvysila muzov sexualny apetit, ale bohuzial nie spg. My sme ale pricinu uz odhalili, takze zaciname liecbu liekmi pod dohladom Dr. 😎

zvedavamt
27. mar 2012

@mishhel
Látky z Pijavice lekárskej pomáhajú aj pri mužskej neplodnosti, okrem iného ...

mishhel
autor
27. mar 2012

ja to uz nepotrebujem so v 4 mesiaci ,inym to dufam pomoze🙂)

radina
28. mar 2012

@jania023 Chcem sa spytat, ze ked mal tvoj muz taky zly spg., ci mu prisli na to , z akeho dovodu, a ci podstupil liecbu. Diky. 🙂

jania023
28. mar 2012

@radina ahoj neprisli na dovod ale my si mysliime ze koli praci lebo robil v kuchyni kde nebola klima a v lete mali aj 50stupnov v kuchyni,liecili ho tammoxifenon ale tem bezozmeny a aj ho operovali lebo mal blokovanu jedni cievku v semeniku..preslo cca8-10 rokov a je spg dobry..inak my sme nemohli ani len IUI robit ale priamo IVf taky bol zly nejake 2mil na ml

radina
28. mar 2012

@jania023 U nas je to este horsie 😖 Urolog mu zistil nizky testosteron, predpisal mu na to Nebido, ale ja som ho este nahnala k endokrinologovi, lebo som sa docitala, ze vedia spravit kompletny hormon. profil , a mala som pravdu ! Endokrinolog mu ide robit komplexny obraz , a zakazal mu brat akekolvek ine lieky na to, ktore mu predpisal urolog. Vraj to moze spg. este aj zhorsit ! Cize akukolvek liecbu treba overit u viacerych DR.
Pytala som sa na to v CARe, ale tam mi to vobec nevedeli potvrdit, nastastie existuju diskusie 🙂 Takze odporucam vsetkym endokrinol. vysetrenie. (vedia skontrolovat aj hormony ktore sa tvoria v mozgu) .My uz ideme na IVF - icsi, lebo liecba moze trvat aj roky. 😒

jania023
28. mar 2012

@radina ano moze byt aj roky my sme mali ivf-icsi 2 x a bez uspesne tak ti kazdopane prajem viec stastia ako sme mali my

radina
28. mar 2012

@jania023 Vdaka. to je pravda, poznam vela pripadov, ze skusaju roky a bez vysledku. Kamoskinej kolegyni sa to podarilo az na 8x . 😖 Hrozna doba, keby som to tusila, tak by som hupsla na to v skorsom veku ako nase mamy 😎