Zlý spermiogram

2. júl 2023

Ahojte, s manželom sa chystáme ísť na vyšetrenie spermiogramu a čítala som že pokiaľ je zlý spermiogram a spojí sa zlá spermia s vajíčkom tak môže nastať potrat.. môže nastať aj neskôr okolo toho 8-10tt alebo skôr len do toho 6tt? A môže vôbec sa začať ten plod aj vyvíjať a byť prítomne srdiečko a tým že to bola zlá spermia tak sa prestane vyvíjať??

magnoliaa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cucoriedkacucoriedka
2. júl 2023

Môj manžel mal zlý spermiogram..podarilo sa nám oplodnenie cez ivf...a máme krásne zdravé dieťa...a áno...môže nastať potrat...to je samozrejme a príroda to vie zariadiť tak aby dobre bolo...ak je vajíčko alebo spermia nekvalitná tak sa nevyvíja resp sa vyvíja zle

autor
2. júl 2023

@cucoriedkacucoriedka lebo mám za sebou 2 MA 9tt a 10tt a do toho 7tt bolo pri druhom všetko v poriadku aj srdiečko bolo a potom sa zrazu prestalo vyvíjať. Tak rozmýšľam kým budeme mať odpoveď že či mohla byť aj vadna spermia a preto bol potrat. Ale to skôr by mi prišlo že keď by bola zlá spermia tak už hneď je to od začiatku potrat si myslím. No uvidíme

pet888
3. júl 2023

Ked uz mas za sebou tri nevydarene tehotenstva,tak si skor myslim,ze v tom bude nieco ine,nie chybna spermia.

7eliska7
3. júl 2023

Nemyslím si, že to bude zlými spermiami. Spermia kým príde k vajíčku musí prekonať strašne dlhú a “nebezpečnú” cestu, takže fakt prejdu iba tie najsilnejšie a najlepšie aspoň teda tak som to naštudovala ja. Sú k tomu aj videá všelijaké. Ale každopádne treba vyšetriť jeho a potom aj vás, držím palce 🙂

bejka90
3. júl 2023

Moj muz ma velmi dobry spermiogram a mala.som Ma :( cize "blba nahoda" zlej spermii alebo vajicka alebo coho presne nikto nevie. Takze si nemyslim ze kvoki muzovmu spermiogramu hlavne ked si u mala viac tych potratov

autor
3. júl 2023

@pet888
@7eliska7
@bejka90 tiež si myslím že určite to nebude tým. Ale niekde je vo mne chýba určite. No uvidíme keď prídu výsledky

yamahka
3. júl 2023

Ak ste po dvoch potratoch, tak bude príčina inde. Skúste hematologiu, reproimunologiu, genetiku..
U nás muž má dobrý spermiogram až na tú zlú morfologiu (1-2%), u mna je všetko ok. Otehotnela som dva krat. Potratila som dva krát. Missed abort. Vždy do 6tt. Bez akcie srdca.
Pamätám si na tú doktorku v CAR, keď som sa pýtala že či za tie potraty môžu zlá spermia. Povedala že nie, vždy sa nájde tá dobrá spermia a vie oplodniť to vajíčko.
Teraz som otehotnela, zatiaľ už v 8tt, ma akciu srdca. Picham si prevetivne clexane a vkladám si progesterón raz denne.

autor
3. júl 2023

@yamahka hematku a genetiku už len čakám na výsledky a na reproimunologické vyšetrenie pôjdeme až po hysteroskopii.. a ešte teda spermiogram ale tiež si myslím že za to nemôže spermia a chýba je inde. Len som tak rozmýšľala že keď som 2x otehotnela tak určite problém v spermiach není

cucoriedkacucoriedka
4. júl 2023

Je potrebné urobiť genetiku u oboch či nejde o chybné chromozómy...resp sa zamerať na hematologicke vyšetrenie...každopádne držím prsty

cucoriedkacucoriedka
4. júl 2023

Aha takže už ste absolvovali čo som písala...nevšimla som si😉

autor
4. júl 2023

@cucoriedkacucoriedka ano už len tá moja operácia zostala a reproimunologia kde budú robiť aj spermiogram a máme všetko vybavené tak dúfam že budu všetky vyšetrenia v poriadku a bude chýba tam kde si myslím

cucoriedkacucoriedka
6. júl 2023

Viem čím si prechádzate...aj my sme si tým pred 10 rokmi prešli...veľa síl a trpezlivosti prajem...bude to dobre♥️

autor
6. júl 2023

@cucoriedkacucoriedka ďakujem ♥️♥️

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre