Mamička s diagnózou defekt predsieňového septa

katenka858
2. feb 2015

Ahojte, zakladám novú diskusiu, lebo som nenašla tému, kde by sa riešila táto diagnóza u dospelého človeka (len u dieťatka). Rada by som tu našla niekoho, kto má túto diagnózu (defekt predsieňového septa) a bola mu zistená až v dospelosti. Najlepšie nejaké maminy, ktoré túto diagnózu majú, neboli operované a prekonali tehotenstvo a pôrod. Už pár rokov s touto diagnózou žijem, som pravidelne sledovaná u kardiológa, ale chcela som poznať aj nejaké príbehy ďalších mamičiek...Ďakujem za každý príspevok 🙂

rose26
6. máj 2015

Ahoj katenka858 ja mam tiež tuto diagnozu defekt predsienoveho septa, zistili mi to min.rok a momentálne ma čaká operácia v Ba.Tiež som na nete hladala a našla som len detičky s touto diagnozou .Nemôžem ti dat skusenost s tehotenstvom a pod,ale ak chceš môžme pokecat. 🙂

katenka858
autor
2. júl 2015

@rose26 ideš na operáciu? mne kardiológ nespomínal, že by bolo treba, iba mi zakaždým robí ECHO a skonštatuje, že stav je nezmenený...a vraj by to nemala byť prekážka pri tehotenstve alebo pôrode...ale neviem, možno ho vymením 🙂

rose26
2. júl 2015

katenka858 už som po operácii doma ,asi máš ten defekt malý vtedy sa neoperuje, ak to nerobí problém zo srdiečkom.Ja som to mala zlé, ešte mi aj chlopnu robili popri tom 😖

katenka858
autor
2. júl 2015

@rose26 ďakujem za odpoveď...aha, tak to si mala teda riadny zákrok... no problém ako taký nemám, len ma rozčuľuje, že nemôžem ani poriadne turistikovať, hneď sa zadýcham...ale vraj je to pri tom normálne...

rose26
2. júl 2015

Ani ja som nemohla turistikovat, ale myslela som si vždy, že len neviem správne dýchat, bol to šok ked som sa dozvedela v čom je problem ☹ Aký velký maš ten defekt ? napíš do spravy ak nechceš tu písat infor.

alelo1
4. sep 2015

Mne to zistili pred 6 týždňami, mám 31 rokov, bol to šok, ale už aspoň viem, prečo som bola unavená A myslela som si že nemám kondicku