Mamičky diabetičky. Vaše skúsenosti s tehotenstvom

misa107
17. jan 2011

Dobry, tymto som sa rozhodla najsť maminy alebo buduce maminy ktore maju chorobu diabetes-cukrovka a su na inzuline..aby sa podelili so svojimi skusenosťami ked sa rozhodli otehotieť...
Ja mam diabetes už skoro 15 rokov..mam jedneho krasneho zdraveho synčeka..chcela by som ešte jedno babo, ale mam dosť kolisave glikemie...
Maminy diabetičky..podelte sa so svojimi skusenosťami. 🙂 🙂 🙂

dena567
27. dec 2012

Ahojte najdu sa tu mamicky diabeticky na inzulinovej pumpe????:D

vulka
27. dec 2012

Ja som na pumpe už asi 10 rokov. Diabetes mám 25 rokov. No a mám 2 malé deti.

dena567
27. dec 2012

Ahoj a ako u teba prebiehalo tehotenstvo???rada by som bola z niekym v kontakte kto ma tiez cukrovku a najlepsie mi tak porozumie...

vulka
27. dec 2012

@dena567 No tehotenstvo bolo v podstate v pohode. Vlastne obidve. Gl sa upravili tak, že som mala glykovaný okolo 5,5. ranné nevoľnosti len mierne.P ri obidvoch som riadne pribrala. CCa 25-30kg. Pri prvom som absolvovala 4x laser očí a tým pádom som rodila cisárskym. Neviem, čo by ťa zaujímalo, tak sa pýtaj.

dena567
28. dec 2012

Si mala glykovany 5,5??no ja mam teraz 7,5.a deti sa narodili bez problemou...myslim ci su zdravucke...aj si si vyberala porodnicu alebo si to ani neriesila kedze si diabeticka na inzul.pumpe...ja som bola nastavovana na pumpu v Martine a doktor mi poradil ze je tam dobra porodnica pre rodicky.a mala si od zaciatku tehotenstva taky dobry glykovany???alebo sa ti to az pocas tehotenstva tak upravilo???ja sa teraz drzim sem tam je ta hypoglykemia a tyzden bol taky ze som mala stale hypoglykemie...a dakujem ti

kubinka82
17. jan 2013

@dena567 podobne aj ja sa rada pridám do skupiny, nemám si tak s kým o tom pokecať...

vulka
17. jan 2013

@dena567 Porodnicu som si vyberala. Teda moja gynekologička mi ponúkla možnosť ísť rodiť do Martina. Bol tam super doktor. Dosť hecoval za dobré gl. na začiatku tehu som mala glykovaný horší, ale diabetologička to neriešila.

vulka
17. jan 2013

@kubinka82 Výborne sa dá pokecať na vštky možné DIA problémy na diskusním fóru na www.medatron.cz. To bol moj sprievodca tehotenstvom.

dena567
18. jan 2013

ako aj moja diabeticka neriesila na zaciatku tehotenstva moj glykovany..ale teraz sa mi drzia glykemie aj ked sem tam to vyskoci ale co mam diabetologa v martine tak mi sam povedal sem tam to aj vyskoci ked sa nieco dobre nezrata myslim ssacharidy...takze si bola s martinom spokojna?tak to je super.

vulka
18. jan 2013

@dena567 No ak myslíš v Martine MUDr Š... Tak ten je asi veľmi prísny, lebo mne po porode povedal( ked som sa stazovala na stale hypa), že gl. 3,5 nieje hypo.

dena567
18. jan 2013

ano myslim MUDR.sutarika v martine a ano on je dost prisny to aj mne povedal ze ked mam pod styri nemam dojedat ze to neni hypoglykemia 🙂 ale zase treba uznat ze je to velmi dobry odbornik pre diabetikov na inzulinovych pumpach.mam aj tu svoju diabeticku ale ona co sa tyka inzulinovej pumpy nikdy mi neporadila...takze tak a ako si bola spokojna s Martinom..a mala si teda tiez MUDr sutarika doktora???

nemcinany
24. feb 2013

Ahojte, som diabetička na inzulínovej pumpe, diabetes mám 10 rokov a chcela by som znovu otehotnieť, zatiaľ si robím všetky potrebné gynekologycké a diabetologické vyšetrenia. Dcerú som porodila cisárskym rezom v Martine, ale nebola som tam spokojná. od 6. mesiaca som mala veľké problémy s tlakom, rodila som v 38. týždni, dcérka je našťastie zdravá. Aké máte skúsenosti s druhým tehotenstvom ? bolo horšie alebo lepšie ako to prvé, stále mám na mysli naše diabetické problémy, výkyvy glykémií. Rodila niektorá z vás aj mimo Martin. Má niektorá diabetička z vás aj viac detí ako dve??Som na všetko nesmierne zvedavá.

ninka.b1
2. okt 2013

@dena567
@vulka
ahojte, ja som tiež diabetička a mam pumpu, chcela by som sa vas spýtať či ste nemali taky problem , že by ste potratili?

vulka
2. okt 2013

Ja nie, ale ani neviem o tom, že by cukrovka znamenala vyššie riziko potratu.

lenusa43
20. okt 2013

ahojte baby ja som tiež dia na pumpe 4 roky, chceli by sme strašne baby ale ja mám v sebe taký veľký strach. naposledy som síce mala hlyk.hem 6, 9. ale teraz mám senzor a ked vidím ako to lieta hrozne.....na pumpu ma nastavoval Mudr.Š v martine tiež

misa107
autor
28. apr 2014

Babule ake inzuliny ste uzivali pocas tehu 🙂

mishka18
9. máj 2014

@misa107 jej ty uz cakas tretie? Nepoznam diabeticku s viac ako dvomi detickami a ja by som chcela tiez 3 🙂 ale zatial nemame ziadne.. ja som na pumpe a nastavili ma na humalog, ze vraj v tehotenstve je lepsi ako novorapid. Ake mas vysledky, glykovany.. ja sa snazim dat zdravotne dokopy a snad sa nam tiez coskoro podari..

adulkka
23. okt 2014

Ahojte maminky 🙂 tak s radosťou sa k vám pridávam, som v 3-4 týždni tehotenstva, diabetes mam 10 rokov a na inzulinovej pumpe som rok a pol 😝 Momentálne sa cítim celkom fájn aj ked nemam veľmi chuť na jedlo a najhroznejšia novinka je že ma začal bolieť zub :( ..
Momentálne som v Kanade, žila som tu rok ale už mám zakúpenú letenku na další mesiac domov ..

Rada by som privítala nejaké vaše skúsenosti a rady na čo si dávať pozor, uvítam rady ohladom stravy lebo nemam na nič chuť 😖

Ohladom inzulinovej pumpy prestali ste si dávať kanyli do bruška? Moja gynekologička mi odporúčila vynechať bruško tak striedam stehna teraz. V ruke som ju nikdy nemala a nemam nastrelovacie kanyli ale šikmé 🙂

simuska612
10. jan 2015

Ahojte baby,aj ja som diabeticka 14 rokov a na izulinovej pumpe budem teraz 4 rok.Som rada ze som nasla baby ktore maju diabetes,ako si tak citam mam nadej,ze tiez niekedy budeme mat deti.Pretoze uz som 2x potratila minuly rok v lete a predtym rok v januari :(Bolo to 7-8tyzden.Doktori sa vyhovarali ze mam cukrovku a je to riziko,ale myslim ze to nie je pravda.glykovany som mala pri prvom 7,2 a pri druhom 6,1.Dala som si porobit vysetrenia krvi,stitnej zlazi,..a vsetko bolo v poriadku nic mi nezistili.Tak som si povedala ze budeme skusat dalej a uvidime snad sa nam to uz podari..

simmma
28. sep 2017

Je tu nejaka dia mamina ktora je tehotna?

simuska612
13. nov 2017

Ahooj ja som tehu 11tt.

simmma
14. nov 2017

@simuska612 ja 13 tt.... A ako sa to dari? Si na inzuline?

simuska612
16. nov 2017

@simmma ja na inzulinovej pumpe

simuska612
16. nov 2017

@simmma prve tehu??ako sa citis,mne byva kazdy den zle....

40monika
17. nov 2017

Hej,my sme na inzulinivej pumpe,od leta a dia sme od 14mesiacov.

zuzuleta99
10. jan 2019

@simmma ahoj,prosim ta, kde si rodila?

zuzuleta99
10. jan 2019

@simuska612 prosim ta, kde si rodila?

simuska612
11. jan 2019

@zuzuleta99 ahoj na antolskej v bratislave

simmma
12. jan 2019

@zuzuleta99 ahoj ja v KE doktorka Rošakova odporúčam

katty1703
Autor odpoveď zmazal
Zobraz