Máte aj vy bolestivú menštruáciu? Čo robíte?

mattuliatko30
12. dec 2011

Prosím Vás vie mi niekto poradiť?...mávam strašne silnú MS...prvé dva dni..a potom už len slabú...len tie 2 dni sú neznesiteľné....krče...bolesti hlavy...stavy na odpadnutie...máte aj vy taký problém?...čo preto robíte?...ďakujem.

andrejka_adg
12. dec 2011

@mattuliatko30 ahoj 🙂 ... ja som tu tiež nová ... mávam tento problém asi každý 3. mesiac :( s tým rozdielom, že 1.DC ani neviem, či ju vôbec mám ale bolesti sú ukrutné ... zvládam to buď ležaním s termofórom na bruchu (keď to výjde na víkend) alebo horúcou sprchou na brucho, a keď som v práci tak to riešim najčastejšie tabletkou ... osvedčil sa mi Ketonal 50 - ten je na predpis (môže aj obvodný lekár), zaberá lepšie ako ibuprofén

leya
12. dec 2011

@mattuliatko30 prediskutuj si to s gynekologickou....u mna nieco taketo zacalo pred deviatimi rokmi a stupnovalo sa to....jeden lekar mi tvrdil, ze som len precitlivela a taketo bolesti ma kazda zena (!) a musim vydrzat, druha lekarka sa tvarila, ze ma nepocuje, ked som jej vravela, ze neviem, co dalej, pretoze kazdy mesiac si brat den-dva volno kvoli ms je neunosne.....po 9 rokoch diagnosticka laparoskopia a dg. endometrioza.....nemusi to byt tvoj pripad, ale urcite by som trvala na nejakom stanovisku k tvojmu stavu od gynekologa, pripadne vysetreni krvi na CA 125....

pa_ada
12. dec 2011

mne väčšinou zaberajú Algifenové kvapky (sú na predpis)

kris557
12. dec 2011

.

kris557
12. dec 2011

@mattuliatko30 Ja som mávala tiež hrozné bolesti a posledné razy ma deň-dva pred bolieva hrozne hlava na nevydržanie, už si nedávam ale ibuprofén lebo je mi zle aj z toho a vraciam občas. Mne povedala gyn., že vraj jej baby s týmto problémom hovoria, že im pomáha ženský čaj (kúpiš v potravinách al. v lekárni), a že ho začínajú piť pár dní pred menzesom. Ja som ho ešte osobne neskúšala

lenka_da
12. dec 2011

@mattuliatko30 tiez mavam hrozne bolesti, teda mavala som, t. c. este kojim a MS nemam. Davala som si ibalgin400 ale nie je to bohvie ake riesenie, nakolko mavam este aj caste migreny, vtedy ho uzivam tiez. Takze sa u nas mina viac nez cukriky, hm. Dufam, ze tu niekto nieco dobre poradi, tiez by sa mi to hodilo. Moj gynekolog to vyriesil "bravurne" odporucil mi hormonalnu antikoncepciu ☹ ale uz som zmenila doktora, tak uvidime.

riana12
12. dec 2011

@mattuliatko30 ja som vyskusala kadeco, uz ani neratam 😖 co mi pomohlo davnejsie, boli homeopaticke kvapky Hormeel...
mne algifen nezabral a to som si davala maximalne mozne davky, tak casto, ako to pribalovy letacik "dovoloval"
drzala som sa ako-tak na ibalgine, skoro ako lentilky som ho jedla, ale aspon daco zabralo... 😒
momentalne som na "liecbe" s HAK (aj ine neduhy v cykle ma trapili) a aspon ma to nateraz zbavilo bolesri, este do februara... som vsak NEsnazilka, takze sa to da, inac by ma doki hnal na laparku 😝 som zvedava, ako to po februari, ked definitivne vysadim, vypali... 😒
moj doki mi radil, ze aby som najslabsi ibalgin zacala brat niekolko dni pred MS, ze niektorym zenam to pomohlo... len ja som to nevyskusala dostatocne, MS mi vtedy dosla vzdy o niekolko dni skor a potom som uz sla na HAK...
HAK som nikdy nechcela, prvy mesiac som mala normalne az depku z toho, ako ma vybavil jednym receptom, ale po poslednej navsteve som spozitivnela - je to len docasne uzivanie, budem to brat cca 5 mesiacov vseho vsudy...

sante81
12. dec 2011

no ja tie prvé 2 dni volám zabijačka 🙂 Mne nepomohlo nič, upravilo sa to samé po pôrode, a uz sa to dá vydrzat, dobré su tabletky Nalgesin, alebo horuci sáčok s vodou na brucho a lezat, a lezat a lezat.

mattuliatko30
autor
12. dec 2011

@leya vďaka...bola som aj na preventívke..ale nepovedal mi nič...že len to možno upraviť tabletkami..na antikoncepciu...inak nič..a ešte mi dal ascorutin....,že to mám brať, keď mam silné..že niečo na úpravu krviniek...tak neviem

mattuliatko30
autor
12. dec 2011

@kris557 no nepočula som o tom...možno vyskúšam..díky

mattuliatko30
autor
12. dec 2011

@lenka_da no práveže aj mne to odporučil...ale nechcem ju brať..nikdy som nebrala..tak to do seba nebudem dávať...pokiaľ to nebude až také nutné

mattuliatko30
autor
12. dec 2011

@sante81 no díky..keď niekedy sa to dá, keď som doma..ale v práci sa to nedá..musím vytrpieť...mne sa to tiež po pôrodoch najskôr upravilo..ale teraz v poslednej dobe...zase rovnako ☹ mala by som asi zase odrodiť 🙂 😉

leya
12. dec 2011

@mattuliatko30 na preventivke ti to nezisti, potrebne je vysetrenie hodnoty CA 125 onkomarkera z krvicky-jednoduche a dost napomocne. mne jedna lekarka povedala, ze kedysi taketo bolesti zvykli riesit dilataciou krcka, pretoze niekedy bolesti sposobuje len tlak krvi na krcok pocas ms (preto zvyknu odporucit tehotenstvo). ak sa ti da otehotniet, tak nie je nic lepsie 😉 mne pomahal uz vyssie spomenuty algifen (ale tabletky, ktore uz nevyrabaju) a potom horuca sprcha s masazou krizov a brucha, ale to nam dost zvysovalo spotrebu teplej vody 😉. pri endometrioze su vsak teple veci kontraindikovane a takisto nie su vhodne ani caje s alchemilkou.
tazko radit, kazda sme ina a povod bolesti moze byt rozny.....je o tom tiez knizocka od Dr. Kolarovej: Menstruacni bolesti, kde je vsetko pekne popisane. Kedysi som tu prilepila aj clanok o strave pri endometrioze, ale v podstate je to o strave pre zeny s bolestami pocas ms, mozno ti to trosku pomoze 😉 .

tatinka
30. dec 2011

@mattuliatko30 ahoj , mne pomahali tablety avlin, su len na predpis, ine nezaberali,,,ale casom mi nasli dva endometriozne nalezy ktore ked mi odstranili je to uz lepsie, bolesti sice mam ale o trochu mensie a dam si aj tablety prosti bolesti ale uz nie avlin-ten je dost silny, ale uz mis taci aj ibalgin 400vka,,to mi pred tym nezaberalo absolutne,,pred tym som si dala za cysklus ovela viac tabliet proti bolesti, teraz si dam uz len polvicu z toho co pred ty, treba ist proste na vysetrenie ci mas vsetko ok,,,

majky7
15. feb 2012

Alchemilka

janusa_
15. feb 2012

Teplo pomaha, teda aspon horuca voda v palstovej flasi a v uteraku , aspon mne to pomaha 🙂

leria
6. sep 2012

ja som pred laparoskopiou zažívala hotove peklo...hned prvý den,ked som dostala menštruaciu, tak som mala neuveritelne krče,sedela som na vecku s lavorom na rukach,pretože som naraz zvracala aj hnačkovala,na sebe som mala deku,lebo mi bola neskutočna zima a hned na to oblievala horúčava...no a aby to bolo zaujímavejšie, tak som si musela z wcka odbiehať aby som sa oprela o stenu, inač by som odpadla.Bolo to také hrozne, že som si velakrat v tej chvíly priala zomrieť.Ked som to niekomu rozprávala,tak si mysleli,že preháňam.A zrejme aj pani doktorka, pretože ta mi na to povedala len tolko,že sa to upraví po porode.A ja hlúpa hus,som takto trpela celé roky a nemohla som otehotnieť.Pred 2rokmi som sa na nete dočítala o laparoskopii,tak som tam šla na vlastnú žiadosť.Zistili mi endometriozu,bola som hormonalne preliečena a do roka tehotna.Zial som potratila,no aspon viem že mam sancu prirodzene otehotnieť a hlavne skončilo to utrpenie.Stale ked si spomeniem na tu doktorku,pochytí ma strašna zlosť,prečo ma tam neposlala skor,že ma nechala sa tak vytrapiť.Stále ma posielala len do CAR.No je to aj moja chyba, mala som od nej odísť.Takže kto ma menštruaciu fakt neznesitelnu, treba to riešiť, aby potom nebolo neskoro ako v mojom prípade 🙂

viva13
26. okt 2012

ahojte ja mávam bolesti od prváho menzesu je tomu už asi 16rokov, z volnopredajných mi nič nezaberá, pri poslednej návšteve na gynde s týmto problemom asi 5 rokov dozadu mi gynekolog predpísal NIMED užívam ho do dnes 1 tabl. je na 12 hodín počas menzesu mi stačia 2 potom už to nie je také hrozné, dá sa to vydržať ale v letáčiku som našla že dlhodobé užívanie môže znížiť plodnosť, viete o tom niečo?

viva13
26. okt 2012

Hladala som niečo po nete a našla som liek Magnerot-voľnopredajný poznáte ho niekto alebo užívate pomáha vám pri bolestivej menštruácii???

zuzi0911
29. okt 2013

Ahojte...pocas ms mavam hrozne bolesti na to som si uz zvykla no teraz ma strasne aj prava strana boli asi vajecnik...ked sedim v podode ked idem tak mam pocit ze mi aj podbrusko vypadne a aj ta prava strana...mate skusenost ze vas pocas ms bolel aj vajecnik? Dakujem

barbora01223
26. aug 2015

Ahoj baby,mám 16 rokov a strašne bolestivu menštruáciu,menštrujem už od 11 (viac hormonov ako bolo treba) . Prvé 2-3 roky v pohode bolesti neboli až také silné. Ale posledný rok je to na nevydržanie totálne má to odstrihne od života. Krče do brucha neznesiteľné hančkujem hlava ide vybuchnúť a nohy mi ochabnu. Kedže chodím do školy tak byť každý mesiac doma tiež nie je bohviečo. Dočítala som sa tu že lepšie su prášky na krče ako od bolesti tak že či mi neviete nejaký doporučiť taký 100%. Ale tiež som tu videla aj niečo o akýchsi chorobách. Tak kedy si myslite že je čas navštíviť gyndu? Za rady veľmi dakujem. 😲

livia341
26. aug 2015

Ak máš problém s menšturáciou, tak by som išla ihneď, nech ti dá dáke lieky, tiež som mávala bolesti, že som sa pýtala domov zo školy ale som si musela lahnuť, užívala som regulon-hormon.tabletky kvoli nepravidelnej meštruácie, či akné a bolestami.Prešlo ma, potom som vysadila a odvtedy bolesti nemávam.Podľa mňa bolesti mávajú mladé a staršie už nie.

maderna
1. sep 2019

mne velmi pohaju hrejive naplaste Ramissio Strips, nedam nane dostupustit...mala som dlhe roky velke bolesti skusila snat cokolkovek cez rozne tabletky a babské rady...ale toto 100% zabera staci naplast nalepit do stredu bruska (dole) a netreba ziadne tapletky....tu sa daju kupit: https://baska.ramissio.com/strips-c42/ ...skuste urcite nebudete lutovat...mne jedno balenie vydrzi na 10 mesiacov....