Máte problém donosiť plod dievčatka?

zlata2
29. apr 2013

Ahojte moja otázka je dosť laická..ale sama neviem ako presnejšie a odbornejšie sa opýtať..jednoducho mám dvoch synčekov..snažíme sa o tretie dieťa, ale už 3x som potratila.. z toho prvýkrát medzi prvým a druhým synom, a potom teda po poslednom pôrode 2x..bola som na rôzne vyšetrenia, hematologické mi budú ešte raz opakovať, lebo sa tam objavili nejaké odchýlky od normálu..ideme s manželom aj na genetické vyšetrenie..počula som , že je taká diagnóza, že žena jednoducho nie je schopná donosiť dievčatko..keďže už nevieme kde by mohla byť chyba, ☹ chcela by som sa poradiť s nejakou mamičkou čo mala diagnostikované, že jednoducho nemôže donosiť plod dievčatka..ako to zistili a ako to prebiehalo u nej..ďakujem Vám

coolka
29. apr 2013

Ja som mala prve dievčatko ale tiež som ho nedonosila,a zobrali mi plod v 5 mesiaci,Teraz mam 6 roč.Adamka,a teraz čakame tiež chlapca,.ale ja si myslim,že tiež dievča nebudem mať,ale ani už skušať nebudeme dalej. Bojim sa že by to bol zas chlapec🙂

zlata2
autor
29. apr 2013

ja sa nebojím, že to bol chlapec..len, aby bol zdravý..ja sa skôr obávam toho, že ak by to malo byť dievčatko a patrím medzi tie maminky so spomínanou diagnózou, aby som o bábo opať neprišla.. ☹ ..lebo skrátka nechápeme prečo zlyhávam, keď už dve deti mám..

coolka
29. apr 2013

a to som nedopisala,že to dievčatko malo aj danow syndrom.takže sa bojim aj preto riskovať.

monika15
29. apr 2013

@zlata2 ja som videla na discovery o tom dokument... skus pohladat na youtobue tam to vysvetlovali ze niektore zeny nemaju na to bunky aby donosili dievcata...ze proste sa neda......
bolo to velmi zaujimave.

zlata2
autor
29. apr 2013

@monika15 ďakujem skúsim ešte..ale zatiaľ sa mi nepodarilo nájsť..ani neviem aký text dať do hľadania..skúsenosť nejakej maminky by mi pomohla..

aristka
29. apr 2013

to je zaujímavé lebo štatisticky je dokázané,že najviac potratov sú chlapci,preto je mužov na svete menej

nezabuddka
29. apr 2013

@aristka
no neviem kde si pozerala statistiku, ale stale sa rodi aj na SK viacej chlapcov ako dievcat (pozri napr. statisticky urad SR). chlapov je menej ako zien ale suvisi to s kratsou dlzkou zivota, chrobami, alkoholizmom, vojnami.....

miciluci
29. apr 2013

@aristka
@nezabuddka presne ako pise nezabuddka...muzov je menej pretoze sa dozivaju priemerneho nizsieho veku ako zeny,ale rodi sa o nieco viac chlapcov ako dievcat 😉

aristka
29. apr 2013

@nezabuddka a tým,že ich viacej umiera v prenatálnom štádiu a hneď po narodení,u zdravoťákov je to známa vec

monika15
29. apr 2013

@zlata2 vecer jak maleho dam spat tak pokukam skusim najst

reni1512
29. apr 2013

Je to mozne, nasa znama potratila opakovane 4x za sebou dvojicky dievcatka...

nezabuddka
1. máj 2013

@aristka no myslim si ze o spravnosti tvojho tvrdnia by sa s uspechom dalo pochybovat. Skus kuknut statisticky urad SR.

miruuska
3. máj 2013

@zlata2 aoj ja mam ten isty problem ale ja nemozem donosit chlapca.prvy krat som potratila v roku 2009 pravdepodobne chlapen nato o pol roka som cakala dievca bez problemu cele tehu.no a taraz som cerstvo po potrate znovu chlapec.som v takej situacii ze ked chcem mat chlapca moje tehu misi byt naplanovane a este pred tehu si musim pichat do brucha injekcie uzivat lieky aby mal sancu aj ten chlapcek a aby sa spravne vyvijal.budem si to muset pichat cele tehu

zlata2
autor
3. máj 2013

@miruuska ahoj, možem ťa porosiť o info ako Ti to zistili..bola si na genetických vyšetreniach?..ak nechceš písať tu do témy, prosím aspoň do internej pošty..ďakujem

miruuska
3. máj 2013

@zlata2 ahoj.mne to povedala na hematologii.vsetko tomu nasvecuje kedze dceru som mala bez akeho kolvek problemu.na genetiku idem 31maja ale ze tam mi zistia len 20% tiez nie vsetko.liecba sa nemeni musim si pocas tehu potom pichat injekcie brat lieky a chodit na kontrolu krv a budu ma monitorovat

zlata2
autor
3. máj 2013

@miruuska mne na hematologii vyšli pozitívne nejaké protilátky a homozygot bol v odchýlke(síce vôbec neviem čo to znamená) práve u hematologičky som sa na toto o čom je téma(teda problém donosenia dievčatka) pýtala a ona mi zase povedala, že to sa vraj mám pýtať na genetike, že u nej sa to z krvi nedá zistiť..tak sme tam objednaní..som z toho teraz dosť jeleň...mne tiež hematologička povedala, že ak sa pri opakovanom odbere potvrdia prvotné výsledky, budú mi v tehotenstve pichať niečo..tak som zvedavá, čo na tej genetike zistím..potom dám vedieť, ideme tam v pondelok