Máte skúsenosti s nehormonálnym vnutromaternicovým telieskom?

adra77
10. jún 2019

Dobrý deň, uvažujem nad založením nehormonalneho vnutromaternicoveho telieska a chcela by som sa spytat či tam je po založení nejaká doba bez sexu alebo ako to funguje? Ďakujem za odpovede

derdia
10. jún 2019

@adra77 to neviem ale pri nehormonalnom môžeš každý mesiac otehotnieť a každý mesiac to teliesko zabije tvoje dieťa....ktoré mimochodom raz stretneš....radšej hormonálne ,je lepšia voľba .aspoň eticky.

janasim
10. jún 2019

nemusí byť doba bez sexu,funguje hned

uzanka16
10. jún 2019

Ja som si dala nehormonalne arianna v decembri 2018,lekár mi povedal že môžem hneď bez ochrany,že nemusím čakať aspoň mesiac,no ja pre.pripad aj keď sme mali sex bez ochrany som manželovi nedovolila sa do mňa urobiť pol nepôjdem po mesiaci na kontrolu či teliesko drží ako má.zatial je to Ok ale 3.mesiace bolo hrozné krvácanie aj každý týždeň menštruácia a trvala aj 2 týždne,môj gyndos že to normálne,zmenila som lekárku a tá povedala že ak to ešte raz neprejde bude musieť dať lieky ale zastavilo sa a napravilo,

uzanka16
10. jún 2019

Neviem či ste tu veriace ženy či nie,ja som veriaca dosť,veľmi som rozmýšľala či si dať nehormonalne lebo ja hormonálne nič nesmiem a čítala som ako každý píše že zabije sa dieťa a bla bla.ja som sa pre istotu 3 farárov pýtala čo si o Tom myslia a oni mi povedali že si môžem kľudne dať že ľudská duša nastupuje až v 12.tt.preto je do vtedy aj potrat povolený.plus som sa lekárky pýtala že nehormonalne teliesko má aj funkciu že spomaľuje spermie a plus povedala a to istotne viete oplodnenie nastáva vo vajcovode ak sa náhodou pritrafí no a ďalej putuje oplodnené vajíčko kde sa delí ale keď sa chce uhniezdit v maternici ak je dobré vložené teliesko nemá kde sa udržať a ide to preč počas menstruacie.takze toľko.a ak je pravidelná menštruácia a niekto sa boji tak pre istotu cez plodné dni nech sa.manzel/partner neurobí.

derdia
10. jún 2019

@uzanka16 fiha no to je neuveriteľné...že ľudská duša nastupuje až v 12 TT...prosím ťa🤔🙄🙄🙄🙄🙄a potom srdce bije v 6 ty akože prečo?len tak bez duše?a videla si už 11 TT potrateny plod?to akože fakt si myslíš,že to dieťa nemá dušu?...prečo potom žena,ktorá potratu prirodzené tak trpí?a boli ju nemsierne srdce?že jej zomrelo dieťa?keď vlastne podľa teba to ešte dieťa nie je?....
Každého osobná vec....ja si ale myslím,že najhoršia je nehormonalna antikoncepcia....ťa hormonálna aspoň zabraňuje počatiu...ale táto nehormonalna zničí zárodok...otras.

uzanka16
10. jún 2019

@derdia myslí si čo chceš nejdem sa ďalej vyjadrovať na tvoj komentár,to čo si myslíš ty ti neberiem a pani si vyberie sama či si dá či neda

nemenovana1999
10. jún 2019

Ja mam tiez vnutromaternicove teliesko uz 3 roky a mne sa zda ze som musela mat asi pauzu kym som nesla na kontrolu ci sa my teloesko neposunulo

barboritta
10. jún 2019

@uzanka16 len tak pre zaujimavost,do akejze cirkvi to patris?ja som katolicka a nas ucia ze zivot zacina spojenim buniek,nie nejakym 12,20 tyzdnom ci nebodaj narodenim...

uzanka16
10. jún 2019
tinkatinus
10. jún 2019

@adra77 ake debaty o cirkvy 😂😂😂odpadavam....ale k veci a hlavne k tvojej otázke! ja som si ho dala vo februari, pretože kojim a menzes nemám zatiaľ vôbec, ale prvý noc som strašne krvacala potom týždeň špinila, na 7 deň sme sexovali bez ochrany, všetko v poriadku je aj bolo.

barboritta
10. jún 2019

@tinkatinus ja nevediem debaty o cirkvi,iba mi to bolo divne.ved mozno inde to maju take volnejsie...nasa je zasadne proti upt,aj ja.a je to jedno v akom stadiu tehotenstva je to
Ale to je moj nazor,nikoho nekamenujem za ten jeho.ale mojej dcere by som to NiKDy neodobrila.u mna je to vrazda

tinkatinus
10. jún 2019

@derdia akoze kde ho potom stretnes? takže je lepšie mať hormonálne a riskovať že sa tie hormóny dostanú do už narodeného babatka?

tinkatinus
10. jún 2019

@barboritta a čo je prosím ťa upt? neprišla som na to či je to nejaká skrátka alebo co by to mohlo byt

barboritta
11. jún 2019

@tinkatinus umele prerusenie tehotenstva

adra77
autor
11. jún 2019

@janasim a nemusí tam byť nejaká doba na zahojenie ? Alebo to záleží len na žene ako sa cíti ?

adra77
autor
11. jún 2019

@nemenovana1999 a nepribudla vám nejako výrazne hmotnosť alebo tak ?

janasim
11. jún 2019

@adra77 nie,ani by nemalo,je to nehormonálne

evica01
11. jún 2019

@uzanka16 Ako veriaca musis vediet, ze samotne branenie pocatiu je v rozpore s vierou. Cize akakolvek antikoncepcia alebo prerusovana suloz a pod.
Najlepsia je pre spravnych veriacich zdrzanlivost.
Aj farari ti odobrili umely potrat do 12tt.? Neverim.

uzanka16
11. jún 2019

@evica01 ja som nepísala že mi odobrili umelý potrat som písala že som sa ich pýtala a mi povedali že duša ide od 12.tt.takze nejdem to presne počítať keď sa NAHODOU by oplodnilo vajíčko ďalej putuje do maternice ale nemá sa kde uhniezdit tak sa vyplaví cca môže mať Max 2 týždne oplodnené vajíčko.takze tak nikto tu neschvaľuje riadny potrat.pre mňa toto potrat nie je zato že mám teliesko a náhodou zabránime uhniezdeniu oplodneneho vajicka

uzanka16
11. jún 2019

Už nebudem na nikoho tu komenty odpovedať,je to každého vec čo si myslí a ja sa nemienim hádať.

evica01
11. jún 2019

@uzanka16 Ja sa nehadam. Ja sa ta pytam. Mas katolicku vieru?
Lebo to je isto iste nezmysel o tej dusi v 12tt & potrat.
Ani zvierata nemaju dusu a ich zabijanie je nekrestanske.
Moja stara mama ani muchu nezabila. Vyhnala ju oknom.
Samozrejme zvierata, ktore sa nezabijaju kedy a ktore sa nemaju.
Mne z toho vyplyva, ze to si si sama domyslela o tom potrate.

kristina2412
11. jún 2019

@evica01 tento názor pochadza este zo stredoveku,od Akvinskeho,tvrdil že ľudský plod mužského pohlavia dostáva dušu 40 deň a ženský 80 den. Islam tvrdí že anjel vydýchne život 120 deň....ja sama som tiež evanjelicka a cirkev ako taká má možno liberálnejšie postoje k antikoncepcii ako r-kat. avsak hovoríme tu o hormonálnej antikoncepcii kedy k oplodneniu vôbec nedôjde! A z hľadiska psychológie je tento názor úplne scestny...odporúčam knihu Prenatalne dieťa..

uzanka16
11. jún 2019

@evica01 nie som katolícka už som to písala vyššie že som evanjelicka-ECAV

evica01
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evica01
11. jún 2019

@kristina2412 nechce sa mi to studovat. To mi staci co si napisala.
Rim kat uznava to, ze sa nema branit pocatiu.
O evanj naboz neviem.
Chcela som sa opravit a zmazala som prispevok.
Uz viem, uz chapem aj hormonalne teliesko.

kristina2412
11. jún 2019

@evica01 chápeme sa😉určite však ECAV nesúhlasí s potratmi a nehormonalnou antikoncepciou. A s tým že duša je až od 12 tt som sa tiež nestretla ani v náboženstve a ani psychológii. Ľudia majú tendenciu prispôsobovať si výklad ako sa im to hodi

nemenovana1999
11. jún 2019

@adra77 nie nepribudla my hmotnost skôr som od pôrodu schudla možno mi k tomu napomohla dana 🙂

derdia
11. jún 2019

@tinkatinus no nemusí tomu veriť kto neverí...ja verím....verím,že raz (ak sa dostanem do neba😂)čo je asi veľký sen....v dnešnej dobe...tak tam ich stretneš....svoje deti,príbuzných,rodinu...

tinkatinus
11. jún 2019

@derdia takže kazdy mesiac ked zabijem to embryo, tak všetky tie embria za tie roky potom stretnem v nebi? ci oni sa v nebi este dovyvyjaju?a keď si už hovorila, ze ich teda zabije, tak vlastne aj tak by som nešla do neba ale do pekla takže aj tak ich nestretnem nie? Neboj sa jasne ze ty pôjdeš do neba. Isto sa to prispôsobuje aj aktuálnej dobe, aby tam vobec niekoho aj pustili. 😊

tinkatinus
11. jún 2019

@barboritta a keby ju znasilnil nejaký chlap bohvie aky ani tak by si jej to neodobrila? 😳 bohvie ci by nebol chorý fyzicky psychicky atd.