Máte za sebou hysteroskopiu?

blanka12
3. dec 2014

Ahojte kocky chcem sa opitat ma niektora skusenosti Hysteroskopio mna to caka rada by som vedela ako to prebieha a ci ste vedeli hned ako ste natom dakujem

oladuna
3. dec 2014

Hysteroskopia je pod narkozou. Po prebudeni vacsinou slabo krvaca zena ale to prejde velmi rychlo. Hysteroskopia je uzasna vec na umele oplodnenie. 🙂

sono2
3. dec 2014

Podľa toho či ideš na diagnosticku alebo operačnú. Absolvovala som obe. Operačná je pod narkozou, robia malú kyretáž, potom krvácaš. Ja som vyložene stiekla len na druhy deň po op, robili mi laparku, takže čo sa tam len akože rána nahromadila a potom to bolo už len červené špine nie asi štyri dni. Fakt len na utretie alevo na intimku, nič so necítila ani bolesť nič. Ja som mala perfektnu rekonvalescenciu aj ohľadom laparku. Diagnostická bola týždeň a pol po operácii, doktorka si chcela byť istá že je to tam všetko ok, že mi tam rozrusila nejaký zrast. Prebiehala bez narkozy, videla som maternicu na TV, dezinfikuju ťa všetko poroztahuju , to je trocha nepríjemné ale V pohode, potom zavedú hysteroskop vytiahnu kliešte a to všetko a uz len púšťajú fiziologicky roztok a pozerajú maternicu, pocit ako pri hyfosoch, také tupé ako pri ms V maternici pocit, trvá to maximálne 10minut hysteroskop vytiahnu, všetko vytecie a ideš domov, opäť bolesti žiadne, jemné špinenie len v ten deň. Pohoda. Mňa v podstate nič nerobili a neboli normálne maternica ani po zákroku, aj keď niečo robia možno maximálne ako pri ms lebo sak aj cez ms krváca. Nemáš sa čoho báť. Áno a hneď vieš výsledok, ak budes spať, po zákroku príde dr za tebou.

mahulena369
27. feb 2017

prosím vás som 5. deň po hysteroskopii. žiadne krvácanie ale bolesti ako u silného menzesu. Sestrička povedala, že to môže byť, ale všade som sa dočítala, že bolesti nie sú časté. Má niekto nejaké skúsenosti?