Máte zkušenost s léčbou přípravkem Metformin?

jolanka
15. mar 2007

Ahojte snazilky,mate nekdo zkusenost s timto lekem? Mam vice muzskych hormonu a nepravidelnou menzes,ted na ni cekam uz od prosince a zatim nic.(pudu asi na vyvolavacku"agolutin". Dekuji za odpoved.

staza
22. nov 2008

ahoj,jasne všetko po starom nič nové.Včera som si kúpila aj test tak asi testnem až tesne pred krvou v pondelok ráno.Bojím sa testovať tak to odsúvam na poslednú chvíľu.Už tri dni som nafuknutá a sem tam cítim vaječník ale nie ako na krámy tak neviem.A ty ako?dnes máš 4 deň tak o chvíľu budeš tiež testovať.

jaruska74
22. nov 2008

tak o tyzden urcite testnem 🙂

jolanka
autor
22. nov 2008

stazi tak to by bylo dobre hlavne to chce nosit volne veci a netestuj nech to byt na tu krev, budes aspon mile prekvapena jako jsem byla ja 😉

staza
22. nov 2008

ja viem jolanka,len som už strašne zvedavá a už len dva dni bože,čo len ma zas čaká a dúfam,že mi povie sestrička že mám aj mrazáčky ved treba niečo aj do zásoby nie? 😉

jolanka
autor
22. nov 2008

stazi, to urcite treba mrazacky, ale ty je nebudes v nejblizsi dobe potrebovat, ja tomu verim. 🙂

staza
22. nov 2008

😵 tak aj ja v kutiku duše verííím a až to dopadne akokoľvek budem to riešiť určite ja sa nevzdám.

jolanka
autor
22. nov 2008

stazi vyborne, tvuj postoj se mi velice libi, ale ty proste pristi rok,priblizne v srpnu, budes jezdit koccarem a ja ti ho dam na ty dvojicky 😵 😵 😵

staza
22. nov 2008

😀 super ináč ja budem úplne spokojná aj s jedným ale dvojky by boli ideálné

jaruska74
23. nov 2008

ahoj staza, chcem sa ta opytat ze ci nevies ako to bude s estrimaxom, ci ho budem brat aj potom, lebo uz nemam az tak vela a mi predpisal, ale iba jeden platok a za ten sa doplaca, a keby mi predpisal vsetky tri ( cele balenie) tak za ten sa nedoplaca, tak chcem vediet ci mam ist vybrat ten jeden, alebo ist po novy recept?porad mi 🙂

staza
23. nov 2008

ahoj,tak estrimax sa berie aj v tehu takže budeš potrebovať dalej určite.Ja som si dávala predpísať 3x28 tam nie je veľký doplatok.Daj si predpísať veľké balenie ved sa ti zíde keby si išla náhodou na další cyklus ved nikdy nevieš.

jaruska74
23. nov 2008

tak pojdem si recept teda radsej po druhy recept.uz si robila test?potom daj hned vediet. drziiiim palce 🙂

staza
23. nov 2008

dnes som si nerobila test uvidím ráno ale strašne sa bojím že bude len jedna čiarka nič nenasvedčuje tomu že som tehu tak neviem ale už zajtra budem mať istotu ked mi hermi povie verdikt.No a v utorok ma čaká nástup do práce brr.Ale zatiaľ je všetko vo hviezdách.Uvidíííme.A po recept si ideš k svojej obvodnej gyndoške alebo k hermimu?

jaruska74
23. nov 2008

k hernimu, ale len k sestricke asi 🙂 aspon dufam ze tam nebudem cakat a sestricka mi ho vypise. a to ako si predstavujes ze bude vyzerat prinaky ze si tehu? ved mna tesi ze mi nic nie je, a to mi ma daco byt? ja som myslela ze prave preto je vsetko OK. No uvidime 🙂 ale ta obdivujem, aj by som uz testla 😀

staza
23. nov 2008

no neviem asi nejaký príznak by mal byť ale nemusí samozrejme.Už to je jedno zajtra sa dozviem ako som na tom.Ráno testnem určite aby ma nič neprekvapilo.Vieš ináč pri každom mojom pokuse som testovala a bola som veľmi nešťastná z tej jednej čiarky tak preto teraz si to nechávem na poslednú chvíľu.Je to ťažké to stále prežívať.No ale veríííme nádej umiera posledná.

jaruska74
23. nov 2008

tak sa zajtra drz, ked pojdes na osmu tak sa tam mozno aj stretneme, lebo aj ja tak planujem ist, Dufam ze mi ten recept v pohode daju. ci myslis ze by som mala ist radsej ku obvodnej gynekolog?

staza
23. nov 2008

ja myslím,že by ti mal predpísať aj hermi v najhoršom prípade ťa pošle k obvodakovi.No idem na ôsmu možno skôr ved sestrička je tam skôr takže krv mi zoberie.Budem mať hnedú vetrovku keby si sa chcela prihovoriť. 😉

jolanka
autor
23. nov 2008

stazi jsem mozna vic napnuta nez ty urcite dej hned vedet snad to krpci dovolej se pres den podivat na stranku 🙂

staza
23. nov 2008

neboj určite dám vedieť a díky že myslíš na mňa 😉

jaruska74
23. nov 2008

Jasne ze s aprihovorim, len nech vas tam nie je viac v hnedej vetrovke 🙂 a ako sa vlastne volas? 🙂

staza
24. nov 2008

tak ja už som doma krv odovzdaná už len čakať.Ani neviem čo si mám myslieť mám zmiešané pocity.Ráno som si testla a prvý krát v mojom živote vyšiel pozitívny test.Sestrička mi povedala,že to mi len potvrdí aj hcg.Tak sa mi ráno triasli ruky ked som držala ten test a tiekly slzy od šťastia už len dúfam,že aj krv to potvrdí.Len mám občas pocit na krámy a som nafuknutá.Musím si ísť dať predpísať duphaston(mám už len na ráno) lebo že vraj to už predpisuje obvodný gynekolog.Skoda,že sme sa nestretli.Ozvem sa ked bude výsledok volať mám o 14.00.

jolanka
autor
24. nov 2008

stazi super sprava, ani nevis jak jsem na tebe myslela i v noci jsem nemohla spat, hlavne ted delat vse v klidu a nehonit se, ten test to uz jen dopotvrdi. ano ted uz ti bude leky predpisovat jen obvodni, hlavne se ho zeptej na vse co mas brat az budes volat na vysledky. 🙂 🙂 🙂

jaruska74
24. nov 2008

och stazi tak sa tesim,ze aj mne az slzy tecu🙂 to je uzasne..nebola som nakoniec u hermana, takze sme s anemohli ani stretnut 🙂 juuuj daj potom hned vediet to potvrdenie od lekara ze si v tom 😉

staza
24. nov 2008

dievčatááá tak som tehu hcg je krááásné 560,že vraj to vyzerá aj na dvojky tak mi povedal hermi.Som šťastná ako blcha no zatiaľ sa mi to veľmi nechce veriť.Tabletky mám dalej brať a o tri týždne sa mám ozvať a urobí mi usg.Tak a teraz riešim dilemu že zajtra idem k obvodnej gyndoške ale či ma vypíše.Dakujem že ste mi držali palce a mysleli na mňa.

staza
24. nov 2008

jaruska o týždeň ty to budeš prežívať tak ti veľmi držím palce aby ti to vyšlo a môžeme potom spolu kočíkovať 😀

jaruska74
24. nov 2008

velmi velmi sa s tebou tesim 🙂......chcela by si sa dat vypisat na cele tehotenstvo? ci len na nejaku dobu?

jolanka
autor
24. nov 2008

stazi tak to si pis ze to jsou dvojcata, ja jsem mela hcg 250 a vidis co mam doma,

SUPER 🙂 😵 🙂 😵 🙂 😵 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

gyndoska te urcite vypise

placu s tebou stestim

staza
24. nov 2008

hlavne aby mi to prebiehalo ako má a neboli žiadne komplikácie.Bože až mám strach čo ma čaká.Ale som veľmi šťastná aj som mužovi už volala a nechcel mi uveriť.Ved ani ja ešte stále neverííím 😀

zdenkabrt
24. nov 2008

staza.......supeeeeeeeeeeer, gratulujem...davaj na seba pozor...konecne ti to vyslo 🙂

a ja som dostala od draheho na narodky psika,, takze nam je veselo...je taky zlatucky.

monni
24. nov 2008

ahojte kocky, v prvom rade by som chcela popriat vsetko naj babam ktore sa uz dopracovali do stastneho tehulkovania.
ja by som mala na vas otazocku ohladne metforminu. mam tiez ten hnusny PCO syndrom a doktorka nakazala liecbu metforminom + uzivam aj duphaston na upravu cyklu nakolko bol aj 33 az viac dnovy.
mala by som to uzivat aspon tri mesiace a potom uvidime. ale divne mi je, ze mi zakazala otehotniet, vravela ze sa nemame pocas liecby snazit ale ako citam vsetky baby sa snazia. co si o tom myslite?

a prosim poradte mi co mozem jest pri metformine. ako je to s tym sladkym? sladkosti nejem vobec ale mozem si spravit napriklad kolac ak ho spravim s cukrom diabetickym? mozem jedla ako zemlovka palacinky a podobne? som uz z toho uplne mimo, byva mi hrozne zle a som stale na zachode ☹
vy ste tiez vobec nejedavali sladke jedla?
vdaka za kazde info, moc by ste mi pomohli

jaruska74
24. nov 2008

ahoj monni, tak ja som znasala metformin podla toho co vsetko som o nom citala celkom dobre.Ja som jedla vsetko a aj mi chutilo 🙂 mne nebyvalo zle, mozno trochu zle mi robia mliecne vyrobky. Je to podla mna individualne, a ked ti je velmi zle, povedz to lekarke , asi ti znizi davky aby si telo zvyklo a pomalicky budes zvysovat. Co sa tyka toho otehotnenia, problem je len v tvojom PCO, alebo aj manzel ma nejake problemy? pojdes na umele oplodnenie?

Mna nikto neupozornil ked som brala metformin, ze sa nemame snazit o babatko, ale je pravda ze manzel ma zly spermiorgam.