Máte zkušenost s léčbou přípravkem Metformin?

jolanka
15. mar 2007

Ahojte snazilky,mate nekdo zkusenost s timto lekem? Mam vice muzskych hormonu a nepravidelnou menzes,ted na ni cekam uz od prosince a zatim nic.(pudu asi na vyvolavacku"agolutin". Dekuji za odpoved.

staza
17. dec 2008

😀 no určite bude po niekom.Určite sa ani nevyjadrujú lekári však?neboj ked už budeš doma bude dobre len vydrž.Som zvedavá na zajtra asi mi už budú robiť vstupné tehotenské vyšetrenie a odbery.

jaruska74
17. dec 2008

juj ta ty si riadn epopredu.......ja nic mam jednu fotku fazulky a to je vsetko. mne budu take asi az v nvom roku robit

staza
17. dec 2008

No a ja ešte fotku nemám snád zajtra mi dá uvidíme.Neboj ked ťa prepustia ideš k svojmu gyndošovi ale ty ešte určite pôjdeš aj za Hermanom lebo potrebuješ od neho prepúšťaciu správu.Ked mu budeš volať tak nech ťa hned aj objedná ešte by stihol do vianoc ked bude mať volné.

jaruska74
17. dec 2008

ta ved, ja som mu uz asi ť krat volala a bud nedviha,ale vypne alebo daco....

staza
17. dec 2008

len to skúšaj zajtra aj dnes mal telefony kým som tam bola mal by mu niekto dvíhať hovory.

jaruska74
18. dec 2008

volala som mu dnes dva krat....lebo na prvy krat som zabudla pointu 🙂 zazelal mi vela stastia a ze sa mam ukazat v novom roku. a mi povedal ze ked uz bude na sone akcia srdiecka tiez mam prestat brat estrimax.

staza
18. dec 2008

no vidíš.A ja sa musím pochváliť dnes som dostala tehu preukaz aj mi brali odbery na plno vyšetrení.A mám sa objednať k Dankovčíkovi do železničnej nemocnice na 1.trimestrálny skríning.Robila mi aj usg a podľa toho som dnes 7+2 ale srdiečko mi nepustila a ani fotku mi nedala tak nevadí len aby bolo všetko ok.No a kontroly budem mať každé dva týždne lebo som pn na rizikovom.Takže moja toto ťa čaká ked už pôjdeš za svojím dokym.

jaruska74
18. dec 2008

Dankovcik je super, ja ho poznam este z moyzesovej ked tam bola porodnica a gyn oddelenie. Ja inac nepredpokladam ze pojdem na rizikove.....ani sa tak lekari tu netvaria. Zajtra by ma mali pustit domov a mala by som ist na kontrolne sono....velmi verim ze bude uz aj srdiecko

staza
18. dec 2008

Ano ten doktor je dobrý odporučila mi ho aj moja gyndoška.No moja na rizikové ťa vypisuje obvodný gyndoš takže podľa mňa budeš pn.Tak neviem či už budeš mať srdiečko však uvidíš prajem ti to.A určite si rada,že zajtra balíš kufre 😀

jaruska74
18. dec 2008

jasne ze som, ale ja na rizikove nechcem ist v ziadnom pripade. ja urcite aspon skusim chodit do roboty........ked sa budem citit dobre tak nevidim dovod zostat doma, a aj lekar mi to povedal

staza
19. dec 2008

no to musíš vedieť ty.A čo už si doma?ja som bola dnes po výsledky moču neboli dobré tak ma poslali na urologiu tam mi cievkovali moč a je všetko ok čo som rada aj mi urobil usg ladvin a moč.mechura.

jaruska74
19. dec 2008

no tak ja som stale v nemocnici......nepustilima, ze plod nezije, ze ma nechaju tu a v pondelok urobia kontrolne usg a budu ma cistit. ked som to zavolala Hermanovi tak az krical, ze to snad nie....ze maju cakat ze to je est emallicke, ze to est enemoze mat ani srdiecko.......stazi ty si uz mala teraz ked si bola cinnost srdca?

staza
19. dec 2008

to ako na to prišli že malé nežije ved akcia srdiečka je až v 7tt.Mne robil herman sono tam bola akcia ale moja len pozrela malé a malo 11,4mm čo zodpovedá 7tt+2 ona nepustila srdiečko len miery pozerala.No tí lekári sa mi zdajú tam nejaký bezcitný a mali ťa radšej pustiť domov a na kontrolu si mohla ísť k hermanovi.Do frasa ved ked to rastie ako môžu tak povedať?ja by som určite počkala a nenechala nič robiť ved vidia v ktorom si týždni a ty si 6 dní po mne takže srdiečko by až teraz malo byť niekedy.Prosím ťa vydrž a nenechaj si nič robiť to bude dobré len oni sú tam ani názov nemám pre nich.A nabudúce keby ťa čakala hospitalizácia(nedaj bože) tak sa vyhni fakultnej a chod radšej do starej.A čo ti poradil hermi?

staza
19. dec 2008

je to strašné že ťa tak naťahujú a určite si vystrašená a sa mi zdá že tam robia strašné unáhlené závery.Strašne ti držím palce a drž sa.

staza
19. dec 2008

teraz som si pozrela na nete že plod v 6.týždni má 2-4mm,a na začiatku 7 týždňa má 4-5 a na konci 7týždňa 11-13mm.Nevieš koľko povedali podľa usg?normálne som z toho tak vytočená

jaruska74
19. dec 2008

neviem kolko uz povedal, ale dnes som sa dohodla so sestrickou ze mi vezme krv a odsledujeme trosku aspon hcg, lebo mne tu za tu celu dobu brali na hcg len dva krat a to hned ked som prisla v stredu a vo stvrtok minuly tyzden, Odvtedy so mnou nerobia uplne nic

jaruska74
19. dec 2008

neviem aku mas s hermanom skusenost pri telefonovani, ale ja mu nikdy nerozumiem, tak si len suska popod nos......a dnes ked som mu volala, tak sa tak rozculil, ze este aj spoluleziaca pocula co rozpraval. Povedal mi ze v ziadnom pripade si nemam dat so sebou nic, ze to je skoro, ze to sa est emoze pockat ze ked nemam bolesti a nekrvacam tak ze nerozumie preco to tak hned chcu riesit......ale az normalne krical ze on im predsa nemoze zasahovat do toho, ale nemam si dat nic robit a mam v pondelok k nemu prist.

jaruska74
19. dec 2008

zase som si len poplakala, neviem sice ako to chodi ani ako co ma vyzerat........ale v pondelok jeden povie ze vsetko vyzera dobre vsetko ok a o tri dni mi druhy povie ze plod nezije.....to tak rychlo vydno zmeny? ved mne este vobec nebolo vidno tu akciu srdiecka, to nie ze bolo a stratilo sa.....och ja neviem

jaruska74
19. dec 2008

a najlepsia hlaska dnesneho dna bola, ze nemam uz v nedelu vecer nic jest, ze mam prist na lacno ze ma budu v pondelok cistit.......

staza
19. dec 2008

trošku si poplač to ti uvolní to napätie.No takže daj na hermana aj ja ti to radím.A cez víkend nemôžeš poprosiť lekára aby ti urobil usg?No a ked hcg bude rásť to je dobré.A v pondelok pôjdeš k hermanovi?ja by som určite išla to znamená že by si musela podpísať že odchádzáš z nemocnice keby ťa nechceli pustiť.

staza
19. dec 2008

tak to je sila ti poviem.Strašne ti držím palce sa a určite chod za hermanom.

jaruska74
19. dec 2008

ja som chcela odist uz aj dnes, no nechel ze ma nemoze pustit, keby som hned volala hermanovi mozno by som na tom nastojila. hej pojdem v pondelok k hermanovi, hcg neviem ci rastie bo mi ho nemerali vobec. lekara by som teoreticky mohla poprosit, ale prakicky to neide lebo tu ziadny asi nie, to vizita vyzera asi tak ze v behne lekar do izby.....ak mas vlazku tak ju obzrie a spyta s ata ako sa mas a to je vsetko. akukolvek otazku som zatial polozila tak mi nikto neodpovedal k veci......ani raz. Jeden mi dokonca povedal ked som sa ho spytala ci mam brat ten estrimax....ze mam uribit HALO HALO doktorovi a spytat sa ho.......

staza
19. dec 2008

nevysadzuj nič má sa brať do akcie srdiečka a neboj bude akcia.Tak tí lekári nemajú chybu ty pekne v pondelok nakluš k hermanovi.

jaruska74
19. dec 2008

najprv hyperstimulak, potom negativny test....potom spinenie, potom pozitivny test potom zase spinenie a krvacanie .....teraz dva tyzdne v nemocnici.........a teraz mam ist na potrat........ti poviem ze uz je toho na mna fakt dost

staza
19. dec 2008

moja tak to malé ťa už od teraz trápi.Ale vieš to preto aby si to nemala veľmi jednoduché.

jaruska74
19. dec 2008

🙂 n to hej.....ja si myslim ze vela znesiem, ale teraz pred vianocami, clovek je taky rozlutosteny, nechcem aby vsetci vedeli ze s ami zrutil cely svet,nechcem ich tym zatazovta, ale neviem sa ani tvarit ze vsetko je OK........lebo nie je

staza
19. dec 2008

ved jasne ja ti rozumiem.Tak vieš hovorí sa,že pánbožko nám nadelí toľko trápenia koľko znesieme a my ženy sme silné.Ved počkaj za tie dva dni sa môže veľa zmeniť.Neviem ti ako pomôcť rada by som nejak.Len ti silno držím všetky palce a myslím na teba,že to musí byť dobre.

jaruska74
19. dec 2008

dakujem, budem t apriebezne informovat.......a ty sa drz 🙂 nech to mas aspon ty bez problemov

staza
19. dec 2008

budem rada za info určite nakuknem často.No ani ja nemám ešte vyhrané ja ani nemyslím veľmi na to že som tehu veľmi si to nepripúšťam ešte.Až ked budem šťastne po prvom trimestri vtedy asi vydíchnem.

delfinyka
19. dec 2008

PRE jARUSKU, MNA TIEZ PRIPRAVOVALI NA CISTENIE, TAK SME POPROSILI NAJLEPSIEHO DR A BOLA AKCIA SRdIECKA! NEDAJ SA LAHKO, CASTO NEVEDIA....