Máte zkušenost s léčbou přípravkem Metformin?

jolanka
15. mar 2007

Ahojte snazilky,mate nekdo zkusenost s timto lekem? Mam vice muzskych hormonu a nepravidelnou menzes,ted na ni cekam uz od prosince a zatim nic.(pudu asi na vyvolavacku"agolutin". Dekuji za odpoved.

jaruska74
9. nov 2008

tu kyselinu listovu beries preco? tie ostatne lieko poznam to som brala aj ja pred IVF, ale tu kyselinu, nie

staza
9. nov 2008

tú kys.listovú s B6 som si kúpila sama je to dobre brať pred tehotenstvom aj počas,podiela sa na delení buniek a podporuje zdravý vývoj plodu.

jaruska74
9. nov 2008

jaaj tak potom by som mohla aj ja take daco brat,nie?

staza
10. nov 2008

no je dobre to brať a nestojí to veľa.Ja som od dnes doma tak som sa rozhodla.Budem volať aj dokymu ohľadom prenosu kedy mám prísť a či bude som zvedavá čo ukáže usg.Treba mi skočiť aj do banky vybrať peniažky zaplatím 58200 ked si dám aj lepidlo a asistovaný hatching.Je to dosť ale nevadí ked to vyjde. 😉

staza
10. nov 2008

tak v stredu o 11.00 mám prenos pýtala som sa ho na lepidlo a AH tak, že to stačí mi povedať pred prenosom.Ako si dopadla na kontrole?už ti povedal dátum prenosu?

jaruska74
10. nov 2008

dobre som dopadla, ze vsetko je ako ma byt a prenos mam 18teho.

staza
10. nov 2008

takže ket máš ako som ti písala super.Bude medzi nami 5dní.Zajtra sa chystám na hematologiu ešte som sa tam stále nedovolala tak dúfam,že ma doktorka zoberie hoci nie som objednaná.

jolanka
autor
10. nov 2008

stazi tak to docela jde, ja jsem si myslela ze to bude o hodne vetsi suma. no tak budu drzet moc, moc moc pesti vam oboum. 😀

staza
10. nov 2008

díky jolanka a ty si mala asistovaný hatching?neviem či si mám dať ale ked to zvýši šancu tak chcem.Rôzne názory sú tak neviem.

jolanka
autor
10. nov 2008

ja jsem nemela ani jedno. nad tim lepidlem jsem dost uvazovala ale pak jsem si rekla ze to zkusim bez neho, kdyztak si ho necham na druhy pokus. ale kdybych to mela jako ty tak bych si ho urcite nechala dat,aspon to lepidlo.

staza
10. nov 2008

no tak uvidím do stredy ako sa rozhodnem.A čo detičky už spia?

jaruska74
10. nov 2008

mne este nepovedal kolko budem platit, som zvedava aku sumu na mna vyvali 🙂

staza
11. nov 2008

mala by si platiť asi 2500 sk ale na isto neviem lebo išli ceny hore a ja som ket nepozerala v cenníku.Dnes si v práci?

jaruska74
11. nov 2008

ano dne suz akoze makam 🙂 a toto co si napisala tu sumu co platis ty, to je okrem liekov? ci vsetko dokopy ta to tolko vyslo?

zdenkabrt
11. nov 2008

ahojte kocky, ako sa vam dari?
Staza vidim, ze uz to mas za par, budem ti silno drzat palce, prajem ti z celeho srdca nech ti to vyjde 🙂
Jaruska ako? metfogamu uz beriem niekolko dni. zatial sa citim v poho. prvy den som mala hrozny zaludok. je pravda ze zatial beriem iba po pol tabletke tak uvidime co bude dalej. Inac ja od dnes "dovolenkujem" v nemocnici, maju mi robit nejake testy. vyzera ze v hormonoch a aj stitnej zlaze mi moze robit problem otehotniet. tak nech uz to mam za sebou. tie tri dni tu nejako zvladnem. ved som si vzala notebook takze budem visiet na nete a konikovy. este ze MK existuje, aj ked som mala teraz dlhu pauzu. 🙂
prajem vsetkym pekny dnik

staza
11. nov 2008

zdenka tak ty už "vegetíš"?no neboj nebude to také strašné aspoň ti zistia možno kde je problém a to je dobre.Tú metfogammu ja som začala brať aj beriem ráno a večer a teraz je to už v pohode zo začiatku ma fajne preháňalo a zhodila som 8 kíl.Ale mala som z čoho.

staza
11. nov 2008

tá suma je okrem všetkých liekov.Ináč mi dnes hematologička pridala kyselinu listovú(už to beriem čo som ti písala),raz za týždeň si mám pichnúť B12,a každý druhý deň večer ešte tbl.aspirin protect 100mg a samozrejme ostávajú mi tie ostatné tbl.čo herman predpísal.To podľa výsledku čo zistili a ráno má ísť manžel na krv aby mu zistili krv.skupinu a nejaký antigén čo ja mám zlý.

jaruska74
11. nov 2008

ako dlho ju beries?mylsis ze sa mi oplati ju zacat brat ju az teraz? mne nic on nepovedal a ja som samozrejme sa zabudla opytat.....inac ty toho beries teraz strasne vela, ja mam pocit ze toho beriem dost,ale oproti tebe co ty beries teraz to je est enic. Len sa zajtra drz, a hlavne babatko malilinke nech s ata drzi ako kliest. Budem na teba mysliet 🙂verim ze to vyjde 😉

zdenkabrt
12. nov 2008

Staza drz sa.nech uz ste od dnes tí najstastnejsi na svete.nech malinke rastie a nech mu je dobre v tvojom brusku. 🙂 myslime na teba

staza
12. nov 2008

dievčatá dakujem.Tak mi vložili 2 blastocysty.24.11.idem na krv.

staza
12. nov 2008

jaruška začni kľudne brať tú kys.listovú nie je neskoro.To herman nedáva to sú len vitamíni berú to aj tehuľky.Doky mi dal aj zľavu tak som spokojná.Ináč v cenníku má za Ket 3000Sk.Bola som tam dosť dlho ešte hodinu som tak poležala.Tak na koniec som si nedala to lepidlo ani asist.hatching lebo že vraj už od toho opušťajú.Tak už len prežiť to čakanie.

zdenkabrt
12. nov 2008

staza gratulujem k 2 blast. uz len cakat

jaruska74
12. nov 2008

tak teda pojdem zajtra do lekarne a kupim si to. velmi ti drzim palce aby to vyslo, a nech aj rovno dve babatka mas 🙂 to dava herman blast?alebo dajaky iny doktor?nejako sa na to este pripravuje, ci uz nie?

jaruska74
12. nov 2008

zdenka uz ti daco zistili?inac je to tak asi lepsie ze ta vzali do nemocnice, lebo ti vsetko pekne vysetria a budes mat aj vysledky isto skor akoby si mala po jednom kade tade chodit, to je take nekonecne zistovanie diagnozy.

zdenkabrt
12. nov 2008

ja viem jaruska. dokopy zatial nic neviem. iba som bola na usg stitnej zlazy a mam ju zmensenu, tym padom nevytvara tie hormony co by mala, podla opakovanych testov zistia ako to je. ci je to len momentalna situacia na preliecenie ale dat ju do normy, ale to bude na lieky do konca zivota. tak neviem. 😒 ale povedala ze musime dat prv stitnu do normy a potom moze byt tehu a aj potom mam chodit k nejakemu dokimu na kontroly stitnej. ale s tymi vysetreniami sa neponahlaju. jedno denne. to mam hotove za 10 min. a cely den sa nudim.

jolanka
autor
12. nov 2008

stazi moc drzim pesti a odpocivej netahat nic tezkeho a uzivat si volno, jakmile se nebudes citit dobre sup do postele a pospat si s nohama nahoru 😉 hlavne na to nemysli

staza
12. nov 2008

no mne dával blastocysty lebo som mala predlženú kultiváciu a to sa po odbere necháva 5-6 dní a tak je prenos.Ináč ani nemyslím na to že som mala prenos cítim sa normálne tak som zvedavá kedy začne nejaké popichovanie.A konečne si oddýchnem za tie dva týždne. 🙂

staza
12. nov 2008

zdenka neboj hormonami sa všetko vyrieši ale fakt je to nudné ked ti len jedno vyšetrenie zrobia za den a kedy by ťa mali pustiť?

zdenkabrt
12. nov 2008

v sobotu. tak som zvedava ci ma pustia

staza
12. nov 2008

určite,teraz nedržia dlho nikoho v nemocnici ale to je ešte dosť hlavne tej nudy 😉