Máte zkušenost s léčbou přípravkem Metformin?

jolanka
15. mar 2007

Ahojte snazilky,mate nekdo zkusenost s timto lekem? Mam vice muzskych hormonu a nepravidelnou menzes,ted na ni cekam uz od prosince a zatim nic.(pudu asi na vyvolavacku"agolutin". Dekuji za odpoved.

lorry
19. apr 2008

A nestacilo by mi keby si davam len celu to nema vyznam ? 😒

lorry
21. apr 2008

Uz sa citm lepsie tak som si dneska dala celu a pol budem to pit tak zyzden a potom mi zvysi davku. Povedala, ze ked mi nerobia dobre tie lieky tak ich mam prestat brat ja ju nechapem. Ved to chce cas beriem to len 2 tyzdne. Proste si musi na to zvyknut organizmus nie ?

ika26
21. apr 2008

ahojte, konečne som našla niečo o metformine, beriem ho od 1. apríla, tiež som sa bála, že mi bede zle a podobne, ale na šťastie mi nič nieje, beriem ho ráno, na obed a aj večer, chodím do gyncare v Košiciach k dr.Hermanovi, práve sa chystáme prvý krát na IVF, strašne sa bojím ale hádam ten metformin len prispeje k tomu aby to vyšlo hneď na prvý krát 🙂 🙂 🙂

marione74
22. apr 2008

ika, a preco ho beries, lebo metformin sa berie vacsinou ked sa baby snazia otehotniet prirodzene

jaruska74
23. apr 2008

ahojte, aj ja budem brat metformin , a tiez idem na IVF ku Dr. Hermanovi.......Ika kedy ides na zakrok? mas PCO syndrom?

ika26
23. apr 2008

ahoj marione, mne ho predpísal dr.Herman, že vraj to môže len pomôcť a nie ublížiť, my nemôžme otehotnieť prirodzenou cestou, lebo manžel má zlý spermiogram a doktor povedal že ten metformin budem brať aj keď už budem tehotná, ahoj jaruška to je super, že chodíme k tomu istému doktorovi, ešte neviem kedy idem na zákrok, lebo 15.4. mi pichol decapeplin a mám čakať na mrchu a hneď sa mu mám ozvať, takže čakám a čo je to PCO syndrom? 🙂

marione74
23. apr 2008

ika a preco ho budes brat aj ked budes tehu ved ten liek ma pomoct k ovulacii ak mas PCO, teda aspon v mojom pripade to bol zamer.
Jediny dovod ma napada ze preto lebo ja mam zvyseny hladinu cukru tak mozno ho aj mne nechaju ak by som otehotnela aby som nemala tu tehotensku cukrovku, ze by? hm...

mikimaja
23. apr 2008

Ten metformin som brala aj ja, mam PCO ale nepomohlo - ale trochu mi pomohlo schudnúť, čo asi je tiež pozitívne. A brať sa môže iba v prvom trimestri potom už nie.

marione74
23. apr 2008

miki mne teda schudnut nepomohol ale kde je slaba vola tam ani metformin nepomoze 🙂 ☹

lorry
24. apr 2008

Ahojte baby ja som bola dneska na sone u dokiho lebo som chcela vediet ci mi zaberaju tie lieky. A povedal, ze mam zvysenu sliznicu 10 mm to som nikdy nemala ani z jednych hormonou. Som taka rada, ze mi to zabera a to beriem len 2 tyzdne mozno aj menzes dostanem. Ja som tiez neschudla ale mi skor chuti strasne papat 🙂 tak uvidime ci dostanem menzes bolesti mam 😉

mikimaja
24. apr 2008

marione - vôla ešte je, a nevzdavam to, mám už za sebou 3 IVF a 2 prenosy mrazačikov - jedno aj bolo úspešné, ale nie do konca. Teraz som v priprave na 4. ivf. a opäť verím 🙂

marione74
25. apr 2008

mikimaja, ty bojovnicka, raz to vyjst musi, ja mam sice len prve ivf za sebou a tehu len kratulinke, ale urcite nam to vyjde obom, tak si drzme palce ;o)

lorry, super, tak len pekne papaj lieky dalej 🙂
Inak mne nikdy doktory nic nehovoria o sliznici preco? 😖 To sa na to pytate?

lorry
25. apr 2008

Ja som sa ho pytala na to aka je vysoka lebo on sam by mi to asi nepovedal. Ale uz druhy den mam bolesti aj maternica ma boli ako keby som mala mat menzes. Citim sa slaba a toci sa mi hlava uz aby som ho mala 😒

lorry
25. apr 2008

Baby nemozem byt unavena s toho ze by sa mi prekyslila krv ? To moze nastat len v tedy ked sa predavkujem nie ?

marione74
27. apr 2008

lorry a z coho by sa prekyslila krv, z toho metforminu?

iveb
28. apr 2008

Ja beriem Metformin teda už pod iným názvom Metfogamma 6 deň a je mi hrozne. najprv som cítila takú slabosť a malátnosť, a teraz sa k tomu pridali a j nevolnosti na žalúdku, sem tam aj črevá štrajkujú . Začala som ho brať 2x1 ale od soboty som prešla na riadne dávkovanie 3x1 , ale neviem ako to mám vydržať. A to ešte chodím aj do práce. Rozmýšľam , že si znížim dávku len na jednu tabletu večer.Ja ho beriem a ant.tabletkami kvôli cyste a príprave na IVF.

jaruska74
28. apr 2008

mikimaja a teraz si uz budes za 4 IVF platit? inc velmi to drzim palce nech ti to vyjde, a este som sa chcel aopytat to s akymi odstupmi sa robia tie IVF

marione74
28. apr 2008

iveb, ked Ti je tak zle, tak sa porad s lekarom mozno Ti znizi davku, mne ju doktrorka zvysovala az ked som to uz dobre znasala.

lorry
28. apr 2008

marione ja neviem ale hadam nie. Ja zacinam spinit, ze by som dostala menzes. Mne nejako skoro zabrali tie liky za 3 tyzdne to som necakala som zvedava ci sa mi to pusti zajtra.

lorry
28. apr 2008

iveb ja som zacinala pol tabletkou a potom celou a teraz beriem jednu a pol. Ja by som sa spytala tvojej doktorky ci by si nemohla zacat slabsimi davkami. Lebo ja by som to tiez nezvladla musel si postupne na to zvyknut organizmus. Mne to nasadila tak, skus sa jej spytat a uvidis.

lorry
28. apr 2008

marione ked sa dostavi menzes tie tabletky sa musia uzivat alebo nie ? A treba ich potom stale brat alebo po prvom menzesi sa uz nemusia uzivat ?

marione74
29. apr 2008

beru sa niekolko mesiacov alebo aj rok, vyse roka, asi kym neotehotnies, lebo vdaka nim aj ovulujes nielen mas menzes. A niekto tu spominal ze sa beru aj ked si tehotna. Len ich pekne papaj dalej a zvysuj davky 🙂 Ja mam koli nim pravidelnejsi menzes 🙂

lorry
29. apr 2008

Ty ich este stale uzivas ? Bez toho by si nemala menzes ? Ja som dostala menzes dneska sa cudujem ze tak skoro a s takou slabou davkou hm...... 😲 na jedenasty den mam ist na sono a na 12 den mame skusat.

marione74
29. apr 2008

supis 🙂
nie, ja som vacsinou mavala menzes, len vdaka metforminu ho mam pravidelnejsi

lorry
29. apr 2008

a ty ho este beries nie ? ako dlho ?

mikimaja
29. apr 2008

Jaruska - ja som mala pauzu asi 4 mesiace medzi prvým a druhým - záleží to aj od poisťovne a aj od toho ako sa cítiš, medzi 2. a 3. som mala pauzu asi 10 mesiacov. Potom som si musela dať pauzu po potrate a tak po roku to skúšam znovu. Teraz už ako samoplatca- ceny sú stále vyšie, ale keď človek chce - tak sa to musí zvládnuť - samotný zákrok je teraz 30000 Sk, lieky sa mi podarilo zohnať lacnejšie aj vďaka modremukonikovi a centru Helios- čo ale zrušili po tej medializácii v telke. Teda zatiaľ zhruba 40000 a to ešte som si dala predlženu kultivaciu a dávam si lepidlo - teda + 7000. Tak sa držte a nech to zvladnete v rámci tých troch pokusov, ktoré prepláca poisťovňa

marione74
29. apr 2008

lorry, ja uz 4 mesiace, a asi po 2 mesiacoch sa mi upravil cyklus

marione74
29. apr 2008

mikimaja ake lepidlo si davas? sorry ale nechytam sa

mikimaja
30. apr 2008

marione - lepidlo - enzymatickou cestou sa na embryách štartujú biologické procesy, ktoré sú potrebné na uchytenie embrya na sliznici maternice a prenos informácií medzi embryom a matkou - malo by to zvyšovať úspešnosť, ale zatiaľ nepomohlo ☹
V piatok idem na prenos, tak mi držte palčeky, prosííííím 🙂 😀

lorry
2. máj 2008

Baby aj vy uzivate Metformin ked mate menzes pocas neho ? Ja som myslela, ze by sa to nemalo v tedy ale ona mi kazala len dufam, ze sa mi zasrtavi.