Máte zkušenosti s Drmkem obecným (Vitex jahňací)?

jovi
10. jan 2008

Ahoj holčiny..... nikde jsme na toto téma nenarazila, tak ho načnu. Byl mi doporučen na ovulaci a upravení cyklu drmek. Proto se Vás ptám na Vaše zkušenosti s ním. 🙂

sussah
13. feb 2017

@lucka2405 ano dakujem a tebe pomohlo?

lucka2405
13. feb 2017

@sussah pisala som, ze nie nepomohlo.

sussah
13. feb 2017

@lucka2405 ok nepostrehla som. Drzim palace, nech sa Vam to co najskor podari ;)

lucka2405
1. mar 2017

@sussah Dakujem, teraz som 8 tyzden po kyrete, tak neviem kedy musim sa objednat k dr. v 6tt som ochorela s vysokymi horuckami.

sussah
1. mar 2017

@lucka2405 joj tak drzim palce nech sa skoro das dokopy 😉

zilvja
28. júl 2017

Ahojte, ja uzivam caj z vitexu asi tyzden a pol. Viacere zeny sa stazuju na zlu chut. Ale to sa da ovplyvnit. Ak ho prilis dlho budete luhovat, tak bude fakt velmi horky a mne z neho bolo uplne na vracanie. Ale ked sa luhuje 10 min 1 cajova lyzicka, je to uplne v pohode bylinkovy caj. A uz sa mi robi tinktura, tak som zvedava, aky bude mat vplyv. Mate niekto nejake dalsie pozitivne skusenosti s vitexom, prosim?

pink_lady
10. feb 2018

@zilvja pomohol drmek? ja ho pijem oddnes, chut mi problem nerobi, som zvedava na skusenosti...

zilvja
15. feb 2018

@pink_lady ahoj. Pijem tinkturu 6. mesiac, urcite pomohla, predlzil sa mi cyklus (mala som skrateny) zmizlo spinenie, PMS minimalne. Urcite mi napomohla aj zmena stravy, ale napriek vykyvom.v strave (cez vianoce som znacne upustila uzdu) to nemalo vplyv na cyklus. Uz som tinkturu posunula aj kamaratkam, tak som zvedava, co povedia ony. Po tomto cykle si ale dam urcite pauzu, lebo neviem, ako dlho sa to moze brat. Kazdopadne som si tento "drnkovy pokus" prekonzultovala so svojou gynekologickou, nechcela som sa hrat na doktorku. Lekarka mi to schvalila, z coho som bola naozaj prijemne prekvapena. Po dvoch mesiacoch od uzivania mi robila hormonalny profil a bol v poriadku. Drzim palce a daj vediet, ako na teba vplyva ;)

stanass
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veronka1984
28. jún 2018

Ahojte chcem sa opytat ci pomohol niektorej vitex aj ked nemam menzes uz 4 mesiace a dr. my povedal ze mam predcasnu memopauzu mam 33 rokou.

stani.m
28. jún 2018

Ja ho práve skúšam, tiež asi idem do predčasného prechodu mám 39, zatiaľ pijem čajík asi 2 mesiace, mala som strašné hormonálne výkyvy tak skúšam. Tento mesiac sa už začínam cítiť lepšie, aj menzes bol ok...

veronka1984
29. jún 2018

stani.m ale menzes si mala vzdy len hormonalne vykyvy si mala ci uz aj ti meskalo lebo ja nemam uz 4 mesiace a bojim sa ze my to uz nepomoze ze uz nepride menzes😞

stani.m
29. jún 2018

@veronka1984 Keď som to začala pozorovať tak som nedostala jeden mesiac, až po dufastone od ženského sa to obnovilo, ale tie moje stavy boli hrozné. Ako ti lekár zistil predčasný prechod ak sa smiem spýtať?

veronka1984
29. jún 2018

@stani.m spravil hormonalny profil a ze hormony si na nule tak z toho

veronka1984
29. jún 2018

@stani.m prave pozeram na stranku zdravy svet.sk a tam su kopec tinktur

stani.m
29. jún 2018

@veronka1984 no mne nevadí, že idem do prechodu, ja už budem mať 40, mám 2 deti síce sme ešte jedno chceli, ale ja už sa v tomto veku bojím ja len potrebujem skľudniť hormóny 😀

geacelove
13. apr 2021

Dobrý den, obnovuji diskuzi, pomohl nakonec někomu drmek? Alespoň prodloužit ten cyklus 😉 Děkuji 🙂