Menštruačné kŕče

bsaska
18. júl 2018

Ako aspoň trochu zmierniť kŕče? Skusala som všetko, nič nezaberá. Neviem čo mám robiť, prvý deň neviem chodiť, dokážem len ležať triasť sa a plakať, trvá to už 5 rokov. Vie mi niekto poradiť čo sa s tým dá robiť? HAK pripúšťam ako poslednú možnosť, ktorej sa zatiaľ ešte vyhýbam.

zuzanaam
18. júl 2018

Najprv treba zistiť príčinu bolesti (opačne otočená maternica, endometrióza, hormonálna nerovnováha, atď.) a podľa toho nastaviť liečbu. Mne pomohol pravidelný pohyb (napr. joga, ale poctivo každý deň), zmena životosprávy - prirodzená strava bez konzervantov, veľa zeleniny, najmä listovej, ryby a rybací olej, biovajíčka, minimum mäsa, ak vôbec, obmedziť lepok, bylinkové čaje, rebríček, pastierska kapsička, nechtík, alchemilka-pozor, v žiadnom prípade nie pri endometrióze, vtedy vitex jahňací. Výsledky sa neobjavia zo dňa na deň, ale už po mesiaci by mohol byť zreteľný pokrok. Dôležitý je tiež postoj k menštruácii a vlastnej ženskosti. Držím palce

ivec16
18. júl 2018

mne pomohol pupalkovy olej, bolesti som mala viac ako 10 rokov a toto mi zabralo, skoda ze mi to skor niekto neporadil... treba vyssiu davku, najlepsie cisty olej z lekarne 1 lyzicka nalacno rano a jedna vecer kazdy den, mne pomohol hned prvy mesiac uzivania... brala som ho potom 1,5 v kuse

ivec16
18. júl 2018

@ivec16 1,5 roka

renatka100
18. júl 2018

@bsaska magnezium si skusala? Ci na tu bolest gynekolog?

gabci_gabca
18. júl 2018

Týždeň pred ms pi alchemilkový čaj 🙂

lucija1312
18. júl 2018

ja som začala piť aloe berry nectar a samozrejme, že to neprešlo hned ale za 2-3 mesiace bude oveľa lepšie... bolesti ustúpili, ozvite sa v správe ak chcete vedieť viac info...

willino1
18. júl 2018

vyše 20 rokov krče v prvý deň menštruácie ... vracanie, trpnutie rúk... riešila som to, keď som bola doma, tak hneď na začiatku do seba ako starý alkoholik hodiť 2 štamprlíky tvrdého, ak som nemohla alkohol tak na kvantá lieky od bolesti, ktorých značky som priebežne striedala, aby si telo nezvyklo 🙂 a ešte som si pomáhala horúcou sprchou (ozaj horúcou, brucho ešte na druhý deň červené 🙂 ) nechcela som hormonálku, pripadalo mi lepšie napchať do seba lieky iba jeden deň v mesiaci a nie každý deň... inak skúšala som kadečo, čajiky, cvičenia... a pomohol až pôrod... od vtedy zase neviem kedy dostanem 🙂 inak som zdravotne bola vzdy ok...zdravá ako repa, žiadne zápaly ani nič podobné 🙂 myslím, že je to dané hodne aj geneticky... treba pozrieť na mamu, čo jej pomáhalo a skúsiť to isté...

evkamotka
18. júl 2018

Mna vzdy neskutocne hrozne bolelo brucho. Riesila som to liekmi alebo alkoholom :D v septembri 2017 sa mi narodilp dieta, od porodu ani neviem ze to mam dostat, absolutne ma menstruacia meboli ani prve dni ani vobec. Toto iste mi hovorila mama aj svokra a tusim aj prispevok nadomnou 🙂

wanaro
18. júl 2018

@bsaska Venujem sa bylinkám a mám pozitívnu skúsenosť s ešte nerodičkou z rodiny s nasledovným:
Bylinkový čaj z alchemylky lekárskej, materinej dúšky, ľubovníka bodkovaného a majoránu ( pamajoránu ), všetko zmiešať, vypiť pohár ráno a večer týždeň pred menštruáciou.

bsaska
autor
21. júl 2018

@willino1 tiež len pôrod, ale ako mám chodiť do roboty? Každý mesiac určite nedostanem volno na 2dni a tehotenstvo ešte nepripadá do úvahy. Tak neviem vôbec

bsaska
autor
21. júl 2018

@renatka100 všetko som skusala, jedine na čom sme sa dohodli bola antikoncepcia tak teda že skusim, mala som nuvaring, jasne pomohlo 3 mesiace úplne v pohode, bolelo ale dalo sa s tým žiť, no dostala som s toho takú infekciu že som to zahodila a išla som si po radu, predpísala mi No spa zevraj to su najsilnejšie tabletky ktoré moze mi dať. No dobre možno to zmiernili prvé 2 mesiace tak že som aspoň vedela zaspať, a potom už nič. Bola som zas a povedala že jedine keď budem za ňou chodiť do nemocnice po injekcie proti bolesti

bsaska
autor
21. júl 2018

@zuzanaam ja mám po zdravotnej stránke všetko Ok, skusala som aj zmeniť stravovanie, každý deň pohyb, nič nepomohlo. Doktorka tiež nezistila ziadnu zdravotnú komplikáciu max. chudokrvnosť ale to bolo davno. Aký postoj k menštruácii a ženskosti?

willino1
22. júl 2018

@bsaska no ja som kancelárska krysa... Takže som sa v robote pravidelne nadopovala liekmi od bolesti... Pod tri kusy tabletiek som nešla... Väčšinou 4-5.... Muselo to byť hneď na zaciatku ... Hneď ako som zistila že som dostala... Nečakala som kým prídu kŕče...rovno som sa nadopovala... Neskôr už bolo neskoro... v ten deň som si vyberala povedzme ze menej nároční prácu na rozmýšľanie... 😀 V robote má už poznali... Keď som chodila mierne nadrogovana, tak mi dávali radšej svätý pokoj...😁

willino1
22. júl 2018

@bsaska lieky od bolesti som musela často striedať...inak prestali účinkovať... A keď si doma, tak naozaj odporúčam tvrdý alkohol... Pila som, až má naťahovalo z neho... A potom aj zaspíš... Jednoducho sa opiť... A ešte zaberali 2 tabletky od bolesti a jeden - dva stamprliky... Ale s tým pozor, nesmie sa to prehnať...a ked si dáš neskoro potom už naozaj nič nesmieš... Len odtrpiet... Inak ja osobne som do určitého veku bola úplný ale že úplný abstinent... A toto ma naučilo, že aj alkohol sa môže na niečo zísť... Raz darmo nepoužívali ho v minulosti ako anestetikum pre nič za nič... No a bábätko naplánovať čo najskôr 😁 nečakať ako ja...😁 Je to ako zazrak... Ani neviem ako dostanem...😀

terez01
22. júl 2018

Po pôrode prestali.Predtym zabrali iba kvapky algifen.

barbi91
23. júl 2018

@bsaska ja som Aloe Blossom Herbal Tea velmi spokojna, ziadne krce .

zuzkamargit
24. júl 2018

bud levandulovy krem, alebo tymianovy. Ja osobne pouzivam tymianovy v kombinacii s olejom z 31-bylin. Ten totiz znasobuje efekt, takze rychlejsie ustupia krce