Mesiac po kyretáži slabo pozitívny tehotenský test

petrina18
15. jún 2023

Ahojte žienky,
chcem sa opýtať ako dlho ste mali po kyretáži ešte pozitívny tehotenský test? Som mesiac po spontánom potrate ale žiaľ museli mi aj dočistiť aj keď podľa lekárky som tam už mala len málinko zvyšného tkaniva mala som totiž aj hematon. No a dnes som si robila tehu test a stále je pozitívny aj keď je čiarka slabá. Menštruáciu som ešte nedostala. Máte prosím skúsenosti?
ďakujem pekne

melanta
15. jún 2023

Ani ma nenapadlo po potrate skúšať testovať sa, či test bude pozitívny. Načo? K čomu je to dobré? Snažila som sa venovať iným veciam, aby som nemyslela na to, že som prišla o tehotenstvo. Testovať sa je presne opačná činnosť, podporuješ v tom svoju bolesť podľa mňa.

jaga18
15. jún 2023

Ja som sice mala po kyrete menzes po necelych 3 týždňoch a hneď na to som otehotnela. Tiež som si nebola istá, či to nebude ešte náhodou zbytkove hcg po tehotenstve, keďže čiarka bola veľmi slabá. Volala som dr, ktorá mi hovorila, že neexistuje, aby mesiac po kyrete vyšiel pozitívny test, ibaže by som bola tehotná opäť.

petrina18
autor
15. jún 2023

@melanta Ďakujem Ti za názor, ja som sa vyrovnala s potratom a idem ďalej nebudem teraz smútiť do konca života....ale moja otázka znela celkom inak....ak s tým nemáš skúsenosti tak na iné zvedavá nie som...pekný deň

petrina18
autor
15. jún 2023

@jaga18 rozumiem, viem že mnoho gynekologov robí krvné odbery či HCG klesá a či dosiahol 0, tak uvidím ako to pôjde ďalej, ja len teda dôfam že ma úplne vyčistili...

mimuska328
15. jún 2023

@melanta 🤦 kým máš zvyšné hcg v krvi to znamená že neprebehne ovulácia.. tiež som si po spontannom robila testy a chodila aj na odber krvi a ovuláciu som mala až 28 dní po potrate.. keď nemáš čím prispieť tak načo komentujes..

petrina18
autor
15. jún 2023

@mimuska328 Ďakujem, presne preto som si robila test....ja namiesto toho aby som smutila sa chcem sustredit aby som znovu otehotnela 🙂 dakujem ze to chapes

mimuska328
15. jún 2023

@petrina18 ja mám tiez 2 potraty za sebou a snažíme sa myslieť pozitívne ale riešime lekárov a príčiny aby sa to nezopakovalo :(

cookie29
15. jún 2023

Ja som mala zvyskove HCG dlho, testy som samozrejme nerobila, ale teda chodila som na krv kym nekleslo. Tusim <5

petrina18
autor
15. jún 2023

@petrina18
@cookie29 prosim ta a ako dlho si mala zvysene HCG a o kolko tyzdnov po potrate si dostala menstruaciu

petrina18
autor
15. jún 2023

@cookie29
@mimuska328 tak ja som uz absolvovala vsetky vysetrenia pred tehotenstvom, repro imuno chodila som na itralipidy a tie pomohli aby som zostala tehotna hned v tom mesiaci, pichala som si fraxinrapine a vkladala progesteron, no a genetika a stitna je ok tak mam za to ze toto proste bol potrat ktory sa deje u velkej vacsiny zien bez priciny zial :( a verim ze buduce tehu bude v poriadku ale na to potrebujem aby kleslo hcg :(

mimuska328
15. jún 2023

@petrina18 neboj určite klesne čím skôr a bude všetko v poriadku 🙏 najmä po potrate je vysoké percento že to vyjde na prvý krát tak držím palce 🙂

cookie29
15. jún 2023

@petrina18 menstruaciu normalne, tusim o cosi skor ako bezny cyklus. Aj nejaky cas chodila silnejsia. A tusim 2-3 mesiace trvalo kym kleslo, ale teda ono zalezi aj z akeho HCG ides

jablkovastrudla
15. jún 2023

6-7 tyzdnov po potrate som mala este pozitivne testy. Este po prvej menstruacii som mala slabo ruzovy test- netestovala som sa z dlhej chvile ale skoncila som v nemocnici kvoli masivnemu krvacaniu tak mi robili tehotensky test. Dzim palce, ja som si tym presla vo februari ☹