Meškajúca menštruácia kvôli cvičeniu?

rebecca789
19. mar 2020

Dobrý deň. Odkedy cvičím pravidelne mi meškáva menštruácia. Ale vždy tak maximálne 2 dní možno aj iba jeden deň alebo mi nemeška vôbec. Cvičím už asi pol roka. A niekto mi povedal že keď mam stále pohyb a raz taký a raz taký že sa mi stále môže meniť cyklus kým si telo zvykne. Cvicievam všeličo raz jóga raz naberiem váhu raz beh a mám rada aj bicykel a aj strečing a občas len tak doma s vlastnou váhou. Teda sa chcem opýtať už mi zase mešká ale už piaty deň. Môže to byť naozaj tým že cvičím? Alebo vedeli by ste mi niečo poradiť? Odkedy cvičím tak mi meškala tak dvakrát a pred tým som mala presné ako hodinky. Ďakujem za každú radu a prosím nevysmejte má ak sa v niečom mýlim.
A partnera nemám tehotná byť nemôžem. Ďakujem

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenvam
19. mar 2020

Môže to byť aj stresom hlavne ak si dosť pripustas túto situáciu s koronou. antibiotiká si neužívala?aj v tedy moze meškať

lidia73
19. mar 2020

takto sa ta opytam, ak si schudla nejak velmi, tak je to dost pravdepodobne, ze to bude spojene s ubytkom na tvojej vahe

hennyinnsbruck
19. mar 2020

Telo neni stroj.
1-2 dni "meškanie" nie je nič. To ze ti teraz 5 dni mešká môže byt spôsobené cvičením, zmenou stravy, ako píše
@lidia73 úbytkom váhy
Možno sa ti cely cyklus posunie, možno nabudúci mesiac prídu zase ako hodinky.. Uvidis...

clarke
8. apr 2020

Menštruácia sa do určitého veku upravuje... Stresujes koli dvom dňom? Ja mam nepravidelnú to sú iné stresy keď mi mesiac vynechá a potom to ms musí dohnať a odpadávam z nej lebo fakt mam silné bolesti a je to strašne... Môže to byť veľa faktory... Stravou.. Stresom.. aktivitou..