Meškajúca menštruácia pri gynekologickej liečbe

lenicka1121
2. sep 2019

Dobry den, je prosim normálne, ze meska menstruacia pri gynekologickej liecbe? Dávam si v lekárni individuálne zarábané gentamicinové čapiky. Užívam HAK, no od piatku som v 7 dňovej prestavke, vatsinou mi do tých 3-4 dni v prestavke menstruacia pride no teraz zatiaľ nič. Je to ok? Aj minuly mesiac mi meškala, to som mala v liecbe čapiky Betadine no tie mi nejak nasadli, mala som po nich palenie a štípanie . Vraj ani jeden z čapikov by nemal ovplyvňovať menstruciu no ta mi zatial neprišla. Tehotná určite nie som, odkedy sa liecim na bakterialnu vaginozu radšej sa styku vyhýbam. Tu som dostala po silnej ATB liecbe.

migifie
2. sep 2019

Prave tie ATB a liecby ti môžu pošpatiť MC...ale ked užívaš HAK,tak by to az tak ovplyvniť nemalo,ja by som sa spýtala gynekologicky...

lenicka1121
autor
2. sep 2019

@migifie podľa gynekológa je to ok. Ide o to, ze najprv som užívala Macmiror globule 2 balenia, po nich Lactofeel a Rosalgin. Výsledok steru rovnaký, tak mi dal Betadine, po nich stále rovnaký výsledok co som uz ani ja nechápala lebo stále do seba cosi len pcham, liecba je navyše drahá a výsledok ziadny. Tak mi predpisal tie gentamicinove capiky, po nich mi zas meska ...Ja už neviem čo to je za pliagu. Aj Gynimum užívam 2 x denne, ten ústami a mám Kapucínku kvapky. Nič nepomáha. Napriek zlému vysledku steru ma nič nepali, nestipe

migifie
2. sep 2019

@lenicka1121 tak mala si nasadene ATB a zas mas ATB,gentamicin je dost silný,podľa mňa to mas celou tou liečbou popletene :( a zo spodu sa to hojí ťažko,ja som teraz tehotná a stale som tam dačo mala a tiež mi dali Macmiror 3x (ale v tehotenstve je to ,,bezne"). Treba byt trpezlivou a dopĺňaj si tie porobiotika,ktoré nie su 100%,ale aspoň niečo :(

neluskas
2. sep 2019

@lenicka1121 ahoj, ja som si poriesila nepravidelny menstruacny cyklus prirodnymi produktami a do cca 2 mesiacov sa mi vsetko upravilo, môžem len odporúčať

lenicka1121
autor
2. sep 2019

@migifie a pomohlo ti na to niečo? Ako sa dá toho zbaviť? Tiež si myslím, že by nemal gynekolog takto meniť lieky hala bala

lenicka1121
autor
2. sep 2019

@neluskas a čo také z prírodných produktov? Ako ja mam menstruaciu každý mesiac ale nikdy nepride včas kedy ma

migifie
3. sep 2019

Nepravidelný cyklus som mala na skole,asi stres,nemas ho aj ty? Ale zas,ked mi nasadili HAK,tak potom sa mi to upravilo...častokrát su príčiny iné...a neviem teraz,ci je to uz OK,lebo MIO zo spodu mame každá,ale závisí od toho,co sa pomnoží...a je to dlhy proces :( prirodne doplnky nie su zle,ale skôr doplňujúce,taký Streptokok by sa len usmieval...a to ze meni ATB je dobre,lebo MIO si rýchle zvykajú...bud sa s ňou porad na inej HAK,ale ak ju beries dlhodobo a predtým zabrala,zas pricina je inde :( mala si inak aj špinenie? Alebo ani nevieš,že prečo...

lenicka1121
autor
3. sep 2019

@migifie ahoj, no zo stresu...to by aj bolo možné, starám sa postihnutého syna, nemám často veľa spanku lebo syn sa vecer budieva po zaspati a to ma 7 rokov. Spinenie nemám, ani ziadny výtok som nemala počas liecby, ani pred ani teraz. Akurát po Betadine som mala krvacanie mimo cyklu. HAK beriem dlhodobo Regulon, ina mi nesadla. Už neviem čím to je.

migifie
3. sep 2019

@lenicka1121 áno,stres potom,lebo nic iné mi z toho nevychádza :( nie som odborník ( z časti),ale jedine asi to...ak som bola mimo stresu,tak sa to upravilo...a teraz počas tehu je to ,,normálne" :(

lenicka1121
autor
3. sep 2019

@migifie v lekárni mi poradili, ze mam užívať Sedativ PC ...aj ma pred 2 týždňami prehanalo, to bolo podľa lekarnika možné zo stresu.

lenicka1121
autor
3. sep 2019

@migifie a uz mi aj menstruacia začína, chvalabohu

migifie
3. sep 2019

@lenicka1121 aj ja pracujem v lekárni 🙂 ale teraz som na materskej 🙂 tak držím palce,nech sa to da do poriadku ;)