Meškanie menštruácie zo stresu

xenia123456789
25. aug 2023

Ahojte mozte menstruacia meskat zo stresu ? Mala som mat 23 dnes je 25 .. v júni som mala 21 a v júli 23 takze cyklus mám asi 31/32 dňový . bojím sa tehotenstva hoci sme nemali nechránený styk ale dal mi ho raz na pár sekúnd dnu no predtým si predejakulat utrel na 3 krat a normálny ejakulát nebol v ten deň vobec . No prežila som tento mesiac extrémnu hádku A nervy ktoré trvali 4 dni permanentne . Do toho som bola aj prechladena.. myslite že môže byt aj toto príčina ? .

zmrzlinka2021
25. aug 2023

@xenia123456789
Príčin moze byt asi milion.
Ale nechápem, ak nechces s manzelom otehotniet, prečo mu dovolís ist do teba bez kondomu?

julia2002
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janetinka27
25. aug 2023

@xenia123456789 ahojeste ms moze prist.predosly cyklus ti trval 33 dni a teraz mas dalsicyklus a mas 34.den
To nie je velky rozdiel.mozes skusit aj test.

lias3915
31. aug 2023

@xenia123456789 poviem ti z vlastnej skusenosti. Ja mám 41dnovy cyklus pravidelný a otehotnela som 1 deň pred očakávanou MS 🙂 lekár mi na preventívnej povedal že o pár dni dostanem MS (vychádzalo to podľa kalendára že o 2 dni mám dostať) tak sme tiež šli bez a MS už nedorazila 🙂 S príchodom tej menštruácie som mala začať brať HAK kvôli neznesiteľným bolestiam po prvom pôrode, mám podozrenie na endometriozu hrádze, preto bolo potrebné zastaviť mi menštruáciu aby sa to potvrdilo/vyvrátilo. Prvé bábo bolo počaté tak, že to “nedal do mna” a aj tak som otehotnela.

Výnimka potvrdzuje pravidlo. Snažila som sa otehotnieť 4 roky a nič. S manželom sme počali prvé dieťa hneď na prvu šupu bez kondomu a to sa ani neurobil, o druhé bábo sme sa plánovali začať snažiť keď bude mat dcéra rok. Na základe toho čo mi povedal dr (ze mám tesne pred) a aj kalendára sme si teda nedali pozor a pár dni pred tým než mala dcéra rok som zistila ze som tehu. Takze z vlastnej skusenosti viem, ze aj jeden styk bez kondomu či už s radostným koncom alebo nie môže skončiť tehotenstvom a nezáleží kedy bola MS 🙂 🙂 ja som obe deti chcela, aj keď boli obe ako prekvapenie 🙂

Čo sa týka toho, či stres môže ovplyvniť MS.. áno môže. Keď som mala ťažké obdobie nemala som MS 6 mesiacov, potom 4 mesiace 🙂 stres môže výrazne ovplyvniť MS 🙂