Môže prasknúť cysta počas menštruácie?

kkomplikovana
15. apr 2015

Ahojte maminy,
dnes som bola u gynekologicky a za maternicou mi nasla 5cm cystu. Menzes mi meska uz 29 dni, tak mi pichla vyvolavacku. Posledny menzes som silno krvacala, tak sa chcem opytat, ak niektora z vas vie, ci mi moze ta cysta prasknut aj pocas menzesu. Mam teraz z toho poriadny strach, neviem, ci bol dobry napad nechat si pichnut tu vyvolavacku.

puma6969
15. apr 2015

Ahoj ,tak ja som mala dve cysty na striedačku, raz na pravej strane ktorá mala viac ako 3cm, potom na ľavej (nepamätám si veľkosť)..Ak chceš môžem ti niečo poradiť, mne to pomohlo a cysty zmizli.Tak bola som u bilinkárky,ktorá mi odporučila gynastan-ženský čaj, piť ho aspoň 2-3x denne..Potom robiť si vínové obklady (horúce víno, poliať ním nejakú plienku, alebo handričku ktorú si priložíš na tú stranu, kde cystu máš..Treba to udržovať v teple!!!, zabaliť sa do deky.Nechaj si to tam asi pol hodinu..) a ďalšia vec ktorá tiež zaberá je piť teplú vodu s citrónom..Tieto rady mám od veľmi dobrej bilinkárky (Kopáčová z Vrbového).🙂 tak snáď pomôže, na mňa to fungovalo 🙂

kkomplikovana
autor
15. apr 2015

@puma6969
a ten caj sa da niekde kupit? dakujem za odpoved, velmi si mi pomohla

puma6969
15. apr 2015

Čaj kúpiš v lekárni 🙂

patricia2006
15. apr 2015

@kkomplikovana gynastan čaj sa bežne dá kúpiť v lekárni......cysta závisí od toho akú máš, keď vodovú to praskne počas menštruácie, nemaj strach. Ja som mala dermoidnú, museli ma operovať a jeden vaječník išiel von.. Ináč bylinkové čaje pomôžu ako napr. gynastan, materina dúška,praslička, myší chvostík...,ale nie na každý problém.

dadulka256
16. apr 2015

ahoj skús sa poradiť s odborníkom na stránke www.poradnagynekologa.sk

lucinkaboz
16. jún 2020

@puma6969 ahoj a to vino prosim ake cervene, biele,? Dakujem

leameleg
27. okt 2021

@kkomplikovana ahoj je to stara tema ale mozem ti napisat ss?