Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Možné tehotenstvo a antibiotiká. Poradíte mi?

lukrec
29. dec 2015

Snazime sa otehotniet. Hned po ovulacii mi museli urychlene vybrat znamienko, dostala som zapal hrtana a priedusiek, zelene hlieny, dali mi bioparox. No zistili mi vysoke aslo a anhinove stavy. Poslali ma na krcne, mam ist zajtra . Som 20 dni po ovulacii, bez menzesu, tehotenske testy su zatial negativne, no je to dost vydoka pravdepodobnost ze som trhotna. Na krcnom mi maju dat antibiotika. Je tu niekto komu sa to tiez nieco podobne stalo s ma zdrave dieta napriek rannemu stadiu so zapalmi a liekmi ?

timikaj1
29. dec 2015

Určite treba na krčnom povedať, že je možnosť, že môžeš byť tehotná...Dr. už vie, čo môže napísať, niektoré atb sa môžu v tehotenstve, niekedy je horšia pre dieťatko infekcia ako atb...Ja som astmatička a užívala som počas tehotenstva atb cca 3 krát, aj keď už vo vyššom štádiu a mám zdravé dieťatko a okrem atb som bola celé tehotenstvo na antiastmatických sprejoch, lekári vedia ako postupovať, netreba sa báť...

cica869
29. dec 2015

urcite treba lekara informovat ze je pravepodobnost tehotenstva a on ti da take lieky ake moze ale aj tak ti nikto nic nezaruci....ja som bola v 6tt a schytala som riadnu anginu so 40ttkami horuckami, za 3 tyzdne 2 ATB aj ked dr. vedela ze som tehotna, dala take lieky ake mohla ale nepomohlo, nakoniec som potratila.organizmus to nemusi zvladnut a moze sa stat aj to co mne ale nemusi,hlavne daj vediet ze si pravdepodobne tehu

maslenka47
29. dec 2015

Radsej sa zadrhnut vlastnymi hlienami alebo anginou ako brat antibiotika. Lebo co ked som tehotna napriek tomu, ze tehotensky test ma jednoznacne iny nazor. Maj rozum...

MS ti moze meskat aj kvoli infekcii v tele...

prego81
29. dec 2015

neliecena infekcia je horsia ako antibiotika. Su aj take atb ktore sa mozu aj pocas tehotenstva. V takom skorom stadiu je to bud alebo. Neboj sa 😉
Ja mam dve deti, jedno som vynosila bez liekov pri druhom som mala atb hned na zaciatku a potom v polovici tehotenstva a nevidim ziaden rozdiel v zdravi 🙂 Drzim palce

sardinka335
29. dec 2015

Toto je presne tak ked ludom uz trošku prepína z toho snazilkovania...tehotna nie si - kedze testy mas negativne, samozrejme nejaka šanca dajme tomu je....ale nič tomu nenasvedčuje, len tvoja psychika sa s tebou hrá. Nepíšeš nič o svojom cykle atd a okrem toho si chorá - x zenám vtedy hapruje cyklus. ...v provom rade sa lieč, je x atb. čo sa uzivaju počas tehotenstva, ja som uzivala napr. Zinnat ten sa tiež moze.

pribinak
29. dec 2015

Beries v uvahu, aj taku moznost, ze menstruacia ti meska pretoze si chora?

euka210
29. dec 2015

klud, predychaj: po 1.- aj ked nastalo oplodnenie, babo ma svoju vyzivu zo zlteho telieska a nejaky cas este potrva kym sa napoji na Tvoje telo
po 2. -je vela ATB ktore su v tehu bezpecne
...takze stresuj az ked Ti to potvrdi tehu test a povedz to potom lekarovi, aby prisposobil lieky

siska53
29. dec 2015

Tak ich len upozorni,ze kedze pracukete na babatku,mozes byt tehotna.nech ti daju tak bezpecne lieky.
Ja som.ich tak upozornila,vtrdy som este ale nakoniec nebola.
No pri oboch detoch som.atb mala,pri malom.v 1.trimestri,v cca 7.-8.tt. Obe deti su v poriadku.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli