Myómy na maternici a Esmya

zuzicek88
29. dec 2016

Vdaka myomom na maternici som prisla v 12 tyzdni o babatko,lekar mi predpisal Esmyu,na letaku bolo napisane,ze sa ma uzivat v prvom tyzdni menstruacie ja som zacala uzivat v druhom tyzdni,teda 8 den ms moze to byt problem? a este by som rada vedela,ci vam Esmya pomohla zbavit sa myomom a potom ste bezproblemovo otehotneli ?

snehuuulienka
29. dec 2016

@zuzicek88 ako to zistil dr ,ze prave kvoli myomom sa to st alo ??

zuzicek88
autor
29. dec 2016

@snehuuulienka lebo ich mam vo vnutri maternici a bola som tehotna uz 4 krat a vzdy to skoncilo potratom,ostatne vysetrenia mam porobene

snehuuulienka
29. dec 2016

@zuzicek88 jaaaj lebo ja ich mam vonku na maternici,a tiez som mala aj potrat aj predcasny porod a vysledky tiez vse ok

marionetta
29. dec 2016

Ja mám myóm zvonku a brala som ju 2x po tri mesiace .Po prvej kúre to vyzeralo nádejne,ale po druhej zasa o kúsok narástol,takže nepomohla ☹

kakatulik
29. dec 2016

@zuzicek88 aaa preco ti ich nechce vyoperovat?

zuzicek88
autor
30. dec 2016

@kakatulik Lebo ich mam vela,museli by mi zobrat celu maternicu

zuzicek88
autor
30. dec 2016

@marionetta to mi je luto,ale to je ten lepsi pripad,moje su z vnutra,keby tam tie svine neboli v maji sa nam narodi drobcek

kakatulik
30. dec 2016

@zuzicek88 juuuj. A mas ic take stopkove,alebo v stene maternice?

zuzicek88
autor
30. dec 2016

@kakatulik neviem ci su stopkove,ale mam ich z vnutra maternice,zadusilimi babatko...4 idem na kontrolu po kyrete opytam sa nato blizsie.Ale nie su az take velke,tak 2-3 cm,len ich je vela a deformuju mi maternicu

kakatulik
30. dec 2016

@zuzicek88 svine jedny myomske. Pytam sa preto,lebo ja mam jeden,dost veky,niekde v bocnet stene,ale ten problemy nerobi vobec,preto to mojDr.ani nechcnriesit. Jedina neprijemnost je,ze si ho rano ked lezim nahmatam rukou.

zuzicek88
autor
30. dec 2016

@kakatulik t vazne? to je sila,vies u mna to je ine,moje boli skoroneviditelne,uplne mrnousi,ale boli sme na umelom oplodneni 3 krat a mna nikto vobec neupozornil ze vplyvom hormonov mozu zacat rast a este sposobit potrat,ked som povedala doktorke,ze ich chcem vyoperovat,povedala mi,ze to budeme riesit potom,nakoniec sa mi podarilo otehotniet spontanne,to bol pre mna ako zazrak ,uz sme vsetci verili,ze sa to podari a dopadlo to takto...vraj tie myomy zadusili babatko a inak moja doktorka mi o esmyy ani nepovedala,predpisalmi ju primar,co mi robil aj kyretaz

kakatulik
30. dec 2016

@zuzicek88 ta esmya to je ale tiez hormon nie??
Tak ale pri tych malych asi ani nic ine nezosava ako to takto riesit.
Je to fakt sranda,ze normalne krvacam,nemam krce a tak...

zuzicek88
autor
30. dec 2016

@kakatulik ano aj esmya je hormon,ale zrejme iny a ty este stale uzivas esmyu a aj krvacas,ja som zacala uzivat 8 den cyklu ale potom som uz ms nedostala,vcase ms som mala chvilku krce,ale ms neprisla

kakatulik
30. dec 2016

@zuzicek88 ja nic zatil neuzivam.
Ja som o tom len dost citala,preto ma tato tema zaujala.
Zaciatkom roka sa objednam na preventivku,tak potom uvidim ci narastol,alebo nie.

zuzicek88
autor
30. dec 2016

@kakatulik jaj aha

marionetta
30. dec 2016

@zuzicek88 no to je mi ľúto ☹ my dve deti máme a ďalšie už neplánujeme,takže ja to nemusím nijako akútne riešiť, ani problémy pri menzese mi nerobil,le ho je skrátka vidieť na sone. Inak Esmya okrem toho,že mi nepomohla mala aj kopec nežiaducich účinkov. Strašne mi padali vlasy,ale že strašne,bývalo mi zle,boleli ma kosti,svaly,žalúdok- to potom našťastie prešlo,ale aj tvár mi zostarla,koža mi veľmi vyschla,skrátka bez estrogénu to bol poriadny rozdiel.A keď som sa jej zbavila,tak telo asi dobieha všetko čo pol roka zameškalo,mám silný menzes,aký som predtým nepoznala,trvá dlhšie a mám špinenie aj mimo cyklu...nehovorím,že to tak musí byť u každého,ale mne dobre neurobila ☹