Nafúknuté brucho z Medrolu

lilyianka
11. apr 2017

Ahojte,pred tyzdnom som zacala uzivat Medrol...nakolko sa nam nedarilo otehotniet a ani sa 2x nepodarilo IVF,poslali ma na reprodukcnu imunologiu,kde mi vysli vysoke hodnoty cytokinov a teda predpisany spominany Medrol...lekarka ma upozornila na mozne vedl.ucinky ako podrazdenost,nervozita,chut do jedla a hlavne na sladke a nafuknutost ako pred menzesom...uzivam ho tyzden a vyzeram ako v 3 mesiaci 😑 som z toho uplne nestastna a neviem co robit...davam si velky pozor na jedlo a odkedy som si dala prve tabletky som sladke do ust nic nedala...nejem tucne,vysmazane,mastne,biele pecivo ani muku...pijem len vodu prip.vodu s citronom ci caj ochuteny citronom..jem cca 4x denne,snazim sa pravidelne...liek budem uzivat este min.6-8tyzdnov,podla vysledkov a uz teraz sa bojim ako budem vyzerat ked po tyzdni je to zmena...nevravim,ze som tucna,len nie som zvyknuta na take brucho...v lete radsej ani do plaviek nepojdem 😐
Myslite,ze keby som vypila 2l a viac tekutin denne pomoze to? Teraz vypijem max 1,5l....dakujem za odpovede

zalka
11. apr 2017

@lilyianka medrol je kortikosteroid, ludia ktorý ho užívajú nie síce každý ... ale zväčša vyzerajú ako panáčik michelin ... nakoľko sa nalejú vodou... je to tiež vedlajší účinok lieku

lilyianka
autor
11. apr 2017

@zalka to vsetko viem...len ako sa tej vody z tela zbavit?

adamar
11. apr 2017

@lilyianka aku davku beriete?

zalka
11. apr 2017

@lilyianka kým budeš brať medrol tak sa toho nezbavíš, ked predstaneš užívať tak sa to upraví ... ja som kamarátku nespoznávala v čase ked brala kortikoidy, naozaj bola ako panáčik michelin ... a ked som ju stretla na ulici, a nebyť toho že je vedla nej jej sestra tak neviem o koho ide a čumím kto sa mi zdraví ...

adamar
11. apr 2017

@zalka no zalezi od davky, ja uzivam medrol niekolko rokov a ziadne zadrziavanie vody nemam napriklad

zalka
11. apr 2017

@adamar hm.. mám 1,5 ročnú skúsenosť s medrolom, a 3,5 ročnú skúsenosť s iným liekom na tej báze zabudla som názov ... a nezáleží na dávke ale na tom ako človek zareaguje. Mám známu čo jej kortikoidy odpálili klby (mladá baba a má umelé už veľké klby), dalšiu dohnali pomaly k samovražde, a iným nerobili absolútne nič .. je to o reakcii a danom človeku.
Zadávateľka bude mať asi ten problém zo zadržiavaním vody , podla toho čo píše.

majinka81
11. apr 2017

@lilyianka Ak to má pomoct vydrž, aby sa ti podarilo dalšie IVF a ked vysadíš tak sa dáš do normálu, jedine pomôže vysadit. Je to nežiaduci účinok to nalievanie. Ja som ho užívala 6 týždnov a potom som odpuchla, ja som bola hlavne v tvári brucho ani nie. Mne pomohol otehotnela som po nom a cytokíny klesli.

lilyianka
autor
11. apr 2017

@adamar teraz 20mg...po 2 tyzdnoch znizit na 16mg a po dalsich 2 na 12mg

lilyianka
autor
11. apr 2017

@zalka ja nebadam xiadne ine vedl.ucinky...ani unavu ani nervozitu...som uplne v pohode...len to brucho ma trapi

adamar
11. apr 2017

@lilyianka myslim si ze na davke zalezi, zial s naberanim vody vam neporadim, neskusali ste volat lekarke? Drzim palce,ze znizenim davky sa vam aj reakcia zmierni. Ja som brala najviac 8mg v tehotenstvach a inak beriem 4mg aj pocas kojenia a syn bol riadny maco, pediater mal podozrenie,ze z medrolu

zalka
11. apr 2017

@lilyianka neboj do leta je ešte daleko, ved píšeš že 6t budeš brať ...

lilyianka
autor
11. apr 2017

@majinka81 ano viem,ze musim vydrzat...snad vysledky budu uz po tych 6 tyzdnoch lepsie a zacnem sa zase pripravovat na vklad

lilyianka
autor
11. apr 2017

@adamar myslim,ze nema velmi vyznam volat lekarke nakolko ma sama upozornila,ze budem nafuknuta...asi by povedala len,ze je to z liekov a treba vydrzat 👌

majinka81
12. apr 2017

@lilyianka Ake vysoke si mala cytokiny?

estee684
12. apr 2017

Na zbavenie zadrziavanej vody je dobre okrem ineho pit viac tekutin http://fitastyl.sk/clanky/zdravie/zadrziavanie-...

cilimata
18. feb 2020

@lilyianka
@zalka
@zalka prosim pomohol vam medrol? ja ho mam zacat od pondelka brat kvoli zlym cytokinovym vysledkom. velmi sa toho obavam. nakolko sme v procese asistovanej reprodukcie a prve pokusy nam nevysli. ☹

adamar
18. feb 2020

@cilimata ja som brala medrol obe tehu, je mozne ze aj vdaka nemu ich mam

cilimata
19. feb 2020

@adamar ja sa ho velmi bojim. dali mi alternativu injekcie igamplia ... tak neviem asi vyskusam najskor tie

adamar
19. feb 2020

@cilimata preco sa ho tak velmi bojis? Ja medrol uzivam uz viac ako 7 rokov

cilimata
19. feb 2020

@adamar a nemala si vedlajsie ucinky? mega pribratie ? a pod .. pripadne ake?

adamar
19. feb 2020

@cilimata vobec nic, ja som vtehu brala 8mg a teraz dlhodobo 4mg. Nepribrala som vobec, mam 176cm a 62kg.

adamar
19. feb 2020

@cilimata aku davku ti chcu dat?

cilimata
19. feb 2020

@adamar ani vedlajsie ucinky? chcu mi dat 12mg

maialeo
19. feb 2020

Tak hlavne bacha na nadobličky... medrol je neuveriteľné svinstvo.

adamar
19. feb 2020

@cilimata nemala som ziadne vedlajsie, kloklopklop, ale ja mam autoimunitne ochorenia kvoli ktorymto beriem

adamar
19. feb 2020

@maialeo ja beriem 4mg, je pravda, ze ini dr sa cuduju naco to stale beriem, ale moja reumatologicka na tom trva a k tomu plaquenil.

lilyianka
autor
19. feb 2020

@cilimata Ahoj,nakoniec som Medrol brala 3/4 roka,síce už po mesiaci som mala dobré výsledky, ale vklad mi robili až v novembri, keďže u mňa nastali rôzne bezdôvodné krvácania z jeho užívania a najprv ma museli dať dokopy... vkladali mi 2 embrya, ale žiaľ nepodarilo sa to. Medrol som postupne začala vysádzať, ale tie vedľajšie účinky bola katastrofa .. počas užívania som pribrala 15kg,neskôr by som zjedla asi aj koňa, začali mi padať vlasy, lámať nechty,hrozne sa mi zvyraznilo ochlpenie,krvacala som atď... po vysadeni ma zase dával dokopy môj gynekológ, krvacala som cez 20 dni v mesiaci, dokonca som nevedela chodiť, resp chodila som ako stará žena a ráno keď som mala vstať sa v posteli polhodinu rozcvičovala,kým som pomaličky začala chodiť...Medrol totiž odburava vápnik.. nuž ale odvtedy prešli skoro 3r,do centra sme už prestali chodiť,ja som umelé už úplne odmietla a teraz čakáme na adopciu

butterfly333
25. feb 2020

@adamar ja zajtra začínam s medrolom 2 týždeň po 24mg potom 2 týždeň 20mg a potom 16mg a dlhodobo 12mg aj v tehu do 15tt.

adamar
25. feb 2020

@butterfly333 take vysoke davky som nemala, kamoska mala pocas tehu 16mg, nemala neziaduce a dietatko donosila v poriadku🙂 drzim vam palce

butterfly333
25. feb 2020

@adamar ďakujem veľmi pekne ja dúfam že mi ten medrol pomôže. Áno sú to vysoké dávky snáď sa rýchlo zadari.