Narušená mikloflóra

luciferik452
21. okt 2014

Dobry den prajem

Asi pred 4 mesiacmi som brala velmi silne lieky proti plesniam.. (TERBINAFIN ACTAVIC), Mala som ich brat 4 - 6 mesiacov, ale po dvoch mesicoch som to stopla, pretoze som si vsimla neziaduce ucinky..Vypadavanie vlasov, nafukovanie a strasne vytoky.. Nevlkadala som velky vyznam nafukovaniu a vypadavaniu vlasov ale tymto vytokom, a tak som isla na gynekologiu, vysetrili ma, urobili sono a povedali ze je vsetko v poriadku, len ze je to mykoza. Na gynekologii som bola asi 3krat a 3krat mi dali tablety do posvy. Ale vobec sa to nezlepsovalo.. Podotykam ze som v zahranici.. ked som sa vratila domov, necakala som a hned bezala k lekarovi..zistili ze mam narusenu vag. miklofloru, problemy s pankreasom a taktiez som mozno alergicka na muku, co som doposial nevedela..Mam velmi prisnu dietu, obmedzenie sladkosti, tukov a pod. Dostala som taktiez antibiotika proti plesniam vo vagine plus tablety do posvy. Taktiez musim podotknut ze aj moj partner bral antibiotika.plus kazdy den beriem PROBIOTIKA..Moja otazka teda znie? Ako dlho uzivat probiotika? A po akom case mozme mat spolu pohlavny styk? Velmi pekne prosim o radu, teda ak sa niekto s tym stretol..lebo samozrejme lekari mi nato nepovedali ani pol slova..bojim sa ze sa mi to vrati,

Dakujem vopred velmi pekne

babatkoling
21. okt 2014

Ahoj, s Tvojou otazkou Ti neviem poradit, len som zaskocena, ake nasledky tieto tabletky vyvolali. Ja som ich mala predpisane zaciatkom tyzdna, este som ich nezacala brat, kedze liecba bude aj tak dost zdlhava (mesiace), len teraz mam trochu paniku...

veriiii
21. okt 2014

v prvom rade treba doliect tu kvasinkovu infekciu co mas, skoda,ze celkova liecba bola prerusena, mozno iny pripravok by sa nenasiel?otazka totiz je,ci nie je zdroj infekcie napr v creve, kultivaciu stolice si mala robenu?alebo,ci mas opakovane infekcie z nejakeho ineho zdrav.problemu, napr cukrovka..a rozumiem spravne, ze partner bol prelieceny(antibiotika neliecia kvasinkove inf ani mykozy,asi si mysela antimykotika?)
Probiotika mozes brat aj mesiac po skonceni, je zevraj dobre prestriedat.Ale vseobecne povedane, ked zdroj infekcie sa eliminuje a partner je prelieceny tiez a si inak zdrava, tak staci uz potom len zdrava strava ako zdroj probiotik-napr kvalitne probioticke jogurty atd...

veriiii
21. okt 2014

a este byb som dodala, ze pri zapaloch byva aj oslabena pripadne poskodena sliznica, cize nieco na jej zosilnenei,ako napr kitovuli alebo podobne..co sa tyka styku, urcite by som pockala do preliecenia vas oboch..a ak tak len s kondomom zo zaciatku

luciferik452
autor
21. okt 2014

babatkoling - nechcem ta strasit, pretoze kazde tabletky vplyvaju na cloveka rozne. mozno ja som spravila chybu, ze som nebrala ziadne probiotika.. a tym sa vsetko zhorsovalo..hlavne vypadavanie vlasov. velke mnozstvo, bolesti hlavy..to bola taka trieskanica v hlave.. ze som myslela ze mi uz raz praskne a potom to nafukovanie.. (ale inak tie tabletky mi pomohli, skoda ze som nedokoncila liecbu, lebo by som mala vylieceny necht na nohe, s ktorym sa uz trapim 13 rokov.)

luciferik452
autor
21. okt 2014

veriiii -- ano v liecbe pokracujem ale uz to nie su tabletky ale lakom na nechty. sono mi robili a povedali ze vsetky organy mi perfektne pracuju..tak s pankreasom mam problem ale tabletkami sa to liecit neda, len dietou. takze dietujem.. vcera som prestala brat antibotika a este musim dobrat vag. tablety..ale co potom? 😅 bojim sa mat pohlavny styk, aby sa to vsetko naspat nevratilo.. a uz nemozem nato pozerat ake mavam vytoky pocas sexu.. doktor povedal ze mam narusenu miklofloru, cize ziadne sladkosti a probiotka.. no neviem dufam ze to bude cim skor OK. a dakujem

petruskaaa111
21. nov 2014

vyskusaj probiotika actibax, my ich mame doma vzdy
ked lekar nasadi antibiotika okamzite davame aj probiotika
drzim palce

sksteva
29. nov 2014

Doporucujem Ti Probiotic 12 obsahuje 12 kmenov zivych bakterii v mikrokapsuliach,neobsahuje lepok ani laktozu a podporuju imunitny system.
Ked mas zaujem odpis rada pomozem.

luciferik452
autor
6. dec 2014

@sksteva Ahoj 🙂

Ja beriem probiotika skoro 3 mesiace, na par dni sa to ustali, ale neskor ked mam pohlavny styk zase sa ukaze ten biely vytok.. lekar vravel ze mikloflora sa tak rychlo neuzdravi, ale tak ja myslim ze 3 mesiace je dost dlha doba nie? a najhorsie je na tom, ze nie som na Slovensku a probiotika kupujem v zahranici.. pred dvomi tyzdnami som kupila presne na narusenie mikloflory v posve, brala som ich asi tyzden a pol a potom som zacala krvacar..tak som spat zmenila a teraz je to ok..
dakujem za radu