Nepravidelná menštruácia

22. jan 2023

Menštruáciu mám od 13. Nikdy sa mi nestalo, že by prišla na čas. Na internete sa vždy len dostanem k tomu, že na nepravidelnú menštruáciu sa predpisuje antikoncepcia. Brala som aj gynex- nic, alchemilka- nič. Samozrejme, že by som chcela začať už aj so sexuálnym zivotom no vždy keď si predstavím, že mám nepravidelnú menštruáciu, tak mi je až nedobre😃. Niekedy mám pocit(podľa výtoku) ze mám ovulaciu aj dvakrát za cyklus, no menštruacia nikde.Mal to niekto tiež tak? Samozrejme plánujem aj návštevu gynekológie😃.

lenka7477
22. jan 2023

koľko máš rokov ? Ja som mala nepravidelnú do cca 35 🙂po synoch som brala aj antiku, no nerobila mi dobre - tak som ju vysadila. Po 3 dieťati som dala antiku no problém sa zopakoval , tak som ju vysadila .. tadáááááááááá od vtedy mám presne 🙂

autor
22. jan 2023

@lenka7477 za pár mesiacov 18.

lenka7477
22. jan 2023

Kľudne navštív gynekológa , netreba sa ničoho obávať 🙂 Držím palce . Ja som ešte vyrastala bez informácii a internetu, veľa vecí bolo TABU - a moja mamina sa k tomu moc nemala ... Buď rozumná, zodpovedná a informuj sa .

stellarstar
22. jan 2023

Nechaj si vyšetriť štítnu žľazu a na pcos

luccija
22. jan 2023

A ako ju máš často?

autor
22. jan 2023

@luccija asi takto.

luccija
22. jan 2023

Choď ku gynekológovi to sú dosť dlhé cykly.len sa nedaj nahovoriť na ATK, pokým Ti nespraví horm.profil či neodsleduje ovulaciu.Kamaratka tak mala, nemala aj 3 m samozrejme, že ATK sa to zlepšilo, keď po rokoch vysadila chcela otehotnieť sa jej pýtali kde bola roky.

michaela16
22. jan 2023

Prosím ta aká je to aplikácia?

autor
22. jan 2023

@luccija To že mamina sa svojej gynekologičky pýtala ohľadom mna pred asi 2rokmi a gynekologička na to len povedala že do 18stky sa mi to samo opraví. Zatiaľ najdlhšie čo mi meškalo bolo 140 dni.

autor
22. jan 2023

@michaela16 na mobile Apple appka Zdravie.

joannita
22. jan 2023

Autorka, hlavne si uvedom, ze na nepravidelnu menstruaciu antika NEFUNGUJE a to z dovodu, ze antikoncepcia ti menzes UPLNE odstavi. Ked beries antikoncepciu, tak nemas menzes. To krvacanie medzi baleniami antikoncepcie NIEJE menzes. Je to len krvacanie z dovodu poklesu hormonov pocas tych 7 dni co ju neberies.
Pocas brania HAK si dobrovolne odstavis vajecniky, ktore ti vobec nefunguju pocas tvojho najplodnejsieho obdobia. Scvrkavaju sa ti a spinkaju. Nemas ovulaciu, netvoria sa ti vajicka, nemas menzes. Ak ti mozem poradit, neber to. Riskujes neplodnost. Netvrdim ze kazda co berie HAK bude neplodna, ale zvysujes si riziko. Spravila som tu istu chybu a doplatila som na to neplodnostou.

janetinka27
22. jan 2023

na ti, ze mas 13 rokov, tak mas akosi vela znalosti o hliene, nepravidelnej ms, ovulacii

autor
22. jan 2023

@janetinka27 Nemám 13.

sunshine_18
22. jan 2023

@janetinka27 ved píše ze bude mat 18

autor
22. jan 2023

A má niekto skúsenosti s vyvolavaciou injekciou?

lenka7477
22. jan 2023

ja - prišla po cca 5 dňoch - len rozpätie je väčšie 5-10 dní myslím

sunshine_18
22. jan 2023

Nieje to dlhodobé riešenie..

ivana3111
23. jan 2023

Ahoj, ja mam to isté a teraz mam uz 25, nikdy mi nič na gynde nenašli, bola som aj na endokrinologii a antikoncepciu som odmietla. Pred 2 rokmi mi povedali ze vyzerá ze mam nábeh na pcos ale ja si to nemyslím keďže mam tento problém od 12 rokov 🙂 pre môj pokoj v duši som sa začala stravovať racionalnejsie , menej sacharidov, snažím sa viac hýbať cvičiť, menej stresu a určite ani alkohol a celkový stresový životný štýl nepomáha. Na instagrame je siper profil ownyoucycle a tam vysvetluje rôzne príčiny dlhych/krátkych cyklov a aj ako si odsledovat ci je to ôk. Kúpila som si ovulacny teplomer ,aby som zistila, či vôbec mam ovulaciu ale inak počítala som si cykly podľa appky od 13 rokov co mam v mobile a každý rok mam 8 max 9 cyklov od začiatku môjho menzesu.

ivana3111
23. jan 2023

A ešte beriem omega3 a coenzyme q10 lebo to pomáha dosť na úpravu hormónov 🙂 a tiež som skúsila od gynexu po alcbemilku po vitex atď, ale najviac asi prospieva to stravovanie , pohyb a nestresovat sa, pravidelný spánok, pitný režim a vylúčiť jednoduché cukry aj vo forme alkoholu.

autor
23. jan 2023

Ďakujem Vám 😊