Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Nepravidelný cyklus a zvláštna bazálna teplota

adik19
2. jan 2015

Ahojte dievčatá, mam taku otazku, resp, potrebovala bz som nato nazor viacej ludi. Vyse roka neuzivam HAK, pocas brania som mala cyklus ukazkovy. Odkedy hu neberiem, tak sa mi kramy nevedia spustit, najskor som chodila kazde 2 mesiace na vyvolavacku, kedze som mala aj 3 tyzdne spinenie ale kramy sa nechceli spustit.Potom ma gynekologicka poslala na stitnu zlazu, tam to dopadlo tak, zestitna je v poriadku, ale Dr mi povedala, ze neprebieha ovulacia..zeby to aj chcelo,preto to spinenie, ale nechce sa im... na zaklade toho, mi dala Dr nieco na upravu, ked som citala letak,tak tobolo nato,zeked idete na dovolenku,tak na oddialenie MS. Potom som mala kramy ukazkove.Nasledne som isla aj homeopatke, mame snou dobre skusenosti, ktora mi povedala, ze potrebujem precistit telo, hlavne mechur, oblicky aj zenske organy.Potom som mala este jednu MSvporiadku, to bolo od 1.11.2014 a odvtedy uz dva tyzdne jemne spinim. BT som si merala mala som 36,5 a na tri dni to stuplo na 36,9 a dnes uz zaselen 36,5.Neviem co mam robit..chceliby sme aj babo..len neviem ci to riesit cez doktorku, alebo este pockat..co by ste mi poradili? Chcem ist este na poriadne vysetrenie ku gynekologicke, nech viem, ze nic ine tam nie je. Dakujem za kazdu radu ;)

krstik
2. jan 2015

Ahojky, u mna je to podobne. S cyklom som mala problemy aj pred uzivanim HAK, pocas uzivania HAK ukazkovy cyklus, ale po vysadeni uz vyse roka bojujem s anovulacnymi cyklami. Brala som duphaston, kramy prichadzali, ale ovulka nikde, tak sme pridali inofolic, ale vznikla mi cysta (ci kvoli nemu neviem, netvrdim, vela babam to pomohlo), tak som brala zasa HAK aby sa vstrebala...no bludny kruh. Podla teploty co popisujes to typujem na anovulak, alebo mozno aj ovulka bola, ale zlte teliesko bolo poslabsie, tazko povedat. Takze moja rada asi znie-podla toho ako rychlo to babo chces. Je vela moznosti ako to navodit aj "prirodne", ale chce to trpezlivost, cas a hlavne kazdemu zaberie nieco ine. S pomocou lekara, sledovanim ovulky...to moze ist ovela skor, ale bude to zasa len s pomocou hormonov.

rumumbum
14. jan 2015

Ahoj Adik, ja mam taky isty problem ako ty. Poslednu mrchu som mala 9.11. aj to po vyvolavačke, po dalsiu vyvolavačku som si bola teraz v pondelok, tak čakam.. len ma prekvapuje že môj gynekolog mi ziadne vysetrenia ohladom nepravidelnej menstruacie nerobi - odbije ma s tym ze som chuda...ze mam pribrat..pritom bmi mam v norme, teraz cez sviatky som este dve kila na jeho odporucanie pribrala :D a nič..trva to už vyše roka tiez..jediny menzes mi prisiel nacas po 29 dnoch po piti caju z mysieho chvosta - vo februari - akurat mesiac co sme sa o babo nesnazili :D ale teraz ho opat vyskusam, len počkam na menzes a budem ho pit od 1DC, rozmyslam este o kvapkach gynex čo tu čitam na fore. Brala som aj inofolic tusim niečo cez tri mesiace a akurat som z neho spinila vkuse tri tyzdne. Mam este nejake sacky tak asi vezmem ked si spomeniem. Chcem tiez teraz začat merat aj bazalku, nech viem nabuduce gynekologovi ukazat či to je normalne, neviem prečo mi napr. nevzal krv na horm. profil? A ako dlho skusate babo? My od septembra tak aktivne, čiže v podstate nie dlho no nechavame to zatial na nahodu, lebo pri takom cykle to fakt nahoda bude 🙂 heeeej a ešte mi dal agnucaston (obsahuje nejaky vitex jahnaci ci co) ten som mala aj davnejsie na tri mesiace a tiez nepomohol..tiez alchemilku som pila od toho 9.11. kaaazdy den az do konca roka a nič. Testov som si robila niekolko posledny v nedelu - negativny. Cize toto uz zrejme vylučujem 🙂

vlcica13
22. jan 2015

Ahojte,
no mám podobný problém.ja tiež po vysadení antiky mám rozhadzany cyklus.tabletky neberiem od 11/2013 a dá sa povedať že už vyše roka sa snažíme o babo ale bohužiaľ. Poslednu MS som mala v decembri,meriam aj bazalnu teplotu ale tá je stále rovnaká.endokrinologicka mi ešte v roku 2004 zistila zvýšené mužské hormóny, brala som antiku a viac som neriešila ale teraz ked uz riešime babo,zistila som že asi tie hormóny buuproblém.zaujímavé ale je že gynekologička mi robila HP a pov.že všetkoy hormony v norme.povedala mi že žena.nemusí mať MS každý mesiac,že stačí keď ju bude mať 4 krát do roka.viac so mnou nič neriešila.V pondelok idem ok nej a opýtam sa jej čo ďalej,pretože mesiac po mesiaci uteká a stále nič. Beriem 4 mesiac inofolic a pijem alchemilkovy čaj, zatiaľ ale nič ☹ dievčatá držím palce nám vsetkym

rumumbum
23. jan 2015

Ahoj vlcica, tiez takto neberiem hak od cca 09/2013 odvtedy je to katastrofa, bola som na konizacii - najprv lekar vravel ze tak mozno polroka - tristvrte to potrva kym aj ten cyklus nabehne, ze to moze byt sposobene aj zakrokom...teraz ma zase teoriu s pribratim ako som pisala vyssie 🙂 tvoja pozeram ze ma tiez dobry pristup ze zena nemusi mat ms kazdy mesiac...parada to ako moj ked som sa opytala aka je sanca ze otehotniem - ze on nevidi problem...aha 🙂 nooo len čo sa mi teraz stalo dnes je 11ty deň od vyvolavačky a mne menzes este nedorazil..to sa mi este nestalo..stale max na 6ty deň dosla. Prsia ma bolia neskutočne, mala som pred asi troma dnami v noci take bolesti ze som myslela ze anoo do rana je menzes tu a doteraz nič..neviem čo si mam o tom mysliet pretoze test je negativny, /len tam hladam duchov :D/ nasla som tu na fore ze niektorym babam to proste test neukazal vobec alebo az neskoro. Nezačala som ani s tym agnucastonom, ani tym čajom lebo čo ak..akurat bazalku si meram a ta je stale od 36,6 - 36,8..počkam este vikend a ked nedojde v pondelok to budu dva tyzdne od pichnutia zavolam a objednam sa na dalsie vysetrenie a to uz si dam určite zobrat krv na HP. Ak chces napis IP 🙂 drzim vam palce baby!

Tu začni písať odpoveď...

Odošli