Neschopnosť mať s partnerom dieťa jedného pohlavia

tatulienka
4. okt 2016

Ahojte. Stretli ste sa prosim s tym,ze by partneri nemohli mat spolu napr.chlapca? Pretoze ja som bola uz 4x tehotna (potrat 7tt,porod-dievca,potrat 10tt,porod-dievca). Obavam sa,ci mozme mat spolu chlapca,kedze by sme este chceli,ale bojim sa ze znovu potratim. Ma niekto skusenost?resp.da sa to dako zistit?

Dakujem

siska53
4. okt 2016

@tatulienka neviem,ci sa to da zistit. Aj moja mama tretie dieta potratila,ale len si mysli,ze to mal byt chlapec,kedze to bolo do 12tt.a pred 30 rokmi,tak to nik neskumal. Mozno to suviselo skor s tym,ze maju opacny rh faktor alebo jednoducho chyba nahodna a telo velmi chore embryo vylucilo samo. Svagrina zas mala potrat,dievca,potrat a tiez su opacne faktory.
To by si musela si dat spravit pitvu,odkial by sa zistilo,ake pohlavia to boli..

tatulienka
autor
4. okt 2016

@siska53 ja mam s manzelom rovnaku krv aj faktor..takze v tom to nebude..ja by som chcela vediet ci sa to da z krvi zistit ze nemozme mat spolu chlapca..

siska53
4. okt 2016

@tatulienka a nie je jedno,ake je pohlavie? Hlavne,ze bude zdrave.. Muzov znami ma 4 dcery,pokusali sa o chlapca,po 4.dcere to vzdali. Niekto zas ma 4 chlapcov.. Musela by si skusit Jonasove vypocty,mozno potom by to slo. A mozno nie.

siska53
4. okt 2016

@tatulienka tak v tom.pripade sa obrat na genetiku. My sme po tom nikdy nepatrali. Ale moze byt,ze je to v tom..

mickao
4. okt 2016

Toto je mozne. Poznam jednych manzelov a maju dvoch synov a niekolko potratov za sebou. Im bolo zistene, ze dievca nemoze manzelka donosit. Neviem dovody a ani nic viac okolo toho.

vroni
4. okt 2016

Viem o tom, ze existuju muzi, ktorych spermie su vyhradne nositelom x genu - teda mozu splodit len dievcata. Ci sa da aj vopred zistit, ze ma ten-ktory muz tento problem - to veru neviem. Ale s potratmi to veru nesuvisi....

88patka88
4. okt 2016

Ja mam 4 bratov a ja benjamin piata dievca no poznam rodinu kde maju 5 dievcat muz strasne tuzil po synovi no po piatej dievke to vzdalli

jeennyv
4. okt 2016

@tatulienka skuste geneticke vysetrenie.....mozno, ze dietatka, ktore si potratila mali byt chlapci, vravi sa, ze v pripade uchytenia plodu, ci pri niektorych chorobach su zeny silnejsie a odolnejsie, cize ak by sa dalo priblizne zistit ake pohlavia mali byt deticky, ono to ani nemusi byt to, ze nie je schopny urobit chlapca, ale o to, ze nie su dostatocne silni, aby sa dalej vyvijali...

infp
4. okt 2016

skor z vysetrenia spermii partnera

shia
4. okt 2016

niektore mutacie, chromozomove chyby byvaju viazane na pohlavie, ze napr vzdy sa vytvori poskodeny chlapec, ale keby to bolo dievca, je zdrave,alebo opacne, takze je to tak...

ludkaj100
5. okt 2016

Skus ist na genetiku... jednej znamej to tam po 3 potratoch zistili ze nemozu mat dievcatko..

sindas
5. okt 2016

@tatulienka no ja som sa s tymto stretla. Priatelok otec "vedel robit" len chlapcou a ked svokra chcela dievca robili nejake testy a tam vyslo ze svokor bude vzdy vediet pocat len chlapca lebo ze ma tolko testosteronu... tak sa skuste spytat lekaraci by vas nemohol vysetrit

bocianka123
5. okt 2016

neboli to náhodou práve chlapci, o ktoré si prišla? ja mám dvoch synov a medzi nimi MA, tak možno u mňa je to naopak, že nedokážem udržať dievčatko. neviem ...

tina1988
5. okt 2016

Neviem cim to moze byt sposobene, ale mam kamaratku, ktora uz ma 3 deticky, vsetko dievcata. Teraz caka stvrte dietatko a znova je to dievca. Povedala mi, ze jej muz bol na niejakom vysetreni ( ale netusim ake ) a tam jej muzovi povedali, ze jemu sa syna splodit jednoducho nepodari.

evita_g
5. okt 2016

Takýchto prípadov je veľa. Aj my máme dievča, potom MA, ďalšie dievča a teraz čakáme pravdepobobne dievča <3 <3 <3 A veruže aj mne to napadlo, či to druhé bábo nemal byť chlapec, ale nikdy som sa tým až tak nezaoberala. Chlapec či dievča, hlavne, že máme zdravé deti!

emilia25
5. okt 2016

Tiez som si myslela ze nikdy mat dcerku nebudem aj muz si to myslel a po 3 chlapcoch prisla dcerka sice cele tehu sme tak trosku pochybovali ale ako prvy nam to povedal na 4d sone a potom dalsi lekari na sone.no muz aj tak uverim az ked uvidim.a naozaj tu nasu !alu cikulku videl hned.a sme stastny pre stastny.

dezire1000
5. okt 2016

Juj ja mam 2 chalanov.Prveho syna mam s byvalim priatelom,potom som mala Missed teraz mam so sucasnym priatelom zasa chlapca ale cakali sme dvojicky o ktore sme prisli v 6/4tt straaaasne by som chcela dievca ale uz sa nesnazime radsej aby to nebol zas chalan a ked tak citam tak asi dievca nevynosim lebo pri prvom co som mala missed som mala chut na sladkosti asi to bolo dievca a teraz pri dvojickach mi bolo zle ako nikdy a vsetko mi smrdelo tak asi tiez to mali byt dievcata