Neuchytenie plodu

silvinka666
2. apr 2012

chcela by som sa poradit, ak mate niekto skusenosti, pred 4mi mesiacmi som bola na kyretazi, plod nerastol, a teraz som bola opat tehotna, no plod - vajicko sa akoby neudrzal, a dostala som normlane menzes, hoci na testoch som uz mala pozitivny vysledok... cize len akoby mi dva tyzdne meskal menzes, test pozitivny, a potom som dostala... ci nemate s tym skusenosti, co to moze byt? ci sa vam to nestalo, co povedal dr.? vdaka za vsetky rady...

lucka1987
2. apr 2012

@silvinka666 stalo sa mi to po porode ... pozitivny tehu test ... priznaky tehu ... a nakoniec na 43 DC menzes dosiel a test negativny.. moze ist o mikropotrat, kedy sa vajicko slabo uhniezdi

MUDr. Radomír Hredzák, PhD., odborník v oblasti gynekológie a asistovanej reprodukcie sa vyjadril, že „veľký počet spontánnych otehotnení končí práve vo fáze biochemickej gravidity (v celkom prvých týždňoch tehotnosti), keď žena ani netuší, že je tehotná.“ Z rôznych príčin dochádza k zániku oplodneného vajíčka a následnému potratu. Navonok žena nemusí mať žiadne zdravotné ťažkosti, možno iba chvíľu mešká menštruácia, ktorá však príde a je trošku silnejšia. Pokiaľ si neurobila špeciálny tehotenský test (7-10 dní po styku), ani nevie, že bola tehotná a došlo k vylúčeniu zárodku embrya

kveta
2. apr 2012

Byva to napr. pri genetickych poruchach alebo pri poruchach zrazanlivosti krvi matky..

dzanem
30. mar 2015

Ahojte cakam ci sa zadarilo,no dnes ma pes zhodil a padla som na brucho ma to vplyv na uchytenie vajicka?