Niečo na zmiernenie PMS

nika_4
20. dec 2023

Ahojte dievcata, viete mi poradiť. Mavam dost silne PMS, bolesti, nafúknutie a najma časté zmeny a výkyvy nálad. Neviete či existuje na to nieco účinne? Dakujem pekne😊

zuzuliennka1
20. dec 2023

@nika_4 a co si uz skusala? 🙂 mne pomaha suche teplo, nahrejem si uterak, alebo do mikrovlnky tie ceresnove kostky vo vrecusku (dm drogeria to predava) a prilozit na brucho.
lahka strava, nic tazke mastne a vela vody. a ked je naozaj zle, tak ibalgin od bolesti (prip. flector)

nika_4
autor
20. dec 2023

@zuzuliennka1 stravu sa snažím taku ľahšiu mat, nič take mastné ako pises a pit veľa vody😊pravidelne cvicim, no len tie zmeny nálad mavam dost take časté a neviem fakt čo s tym mam robit😕

13uzivatelka11
20. dec 2023

Skus pupalkovy olej pravidelne užívať

zuzuliennka1
20. dec 2023

@nika_4 tak so zmenami nalad moc neporadim, ja mam niekedy pms, ze by som najradsej ostala 24h lezat v posteli a vstala len kvoli wc, napit sa a zjest banan🙈🙈 ale celkovo mi funguje najma pit vela vody a ta lahka strava.
a tusim tmava cokolada sa odporuca 🙂

nika_4
autor
20. dec 2023

@zuzuliennka1 dakujem aj tak😊no u mna je PMS horsie ako samotná menstruacia, ta keď pride úplne citim ako sa mi uľaví a “sfuknem”😀inak byvam strasne unavena ako aj ty pises, že by som len ležala cely den a s nikym radsej nekomunikovala😀a mne ešte pomaha pit bylinkové čaje napriklad okrem čistej vody.

majla87
20. dec 2023

@nika_4 agnucaston

loliki
20. dec 2023

@nika_4 Poraď sa s lekárom obvodný, či gynekológ. Agnucaston, Persen, Depress, Xanax, treba preštudovať účinné látky, na čo a ako vlastne pôsobia.

medda_beda
21. dec 2023

Agnucaston 🙂 pomohol

marticka85po
21. dec 2023

Mne pomaha Vitex

vakatko
21. dec 2023

Súhlasím Vitex je výborný spolu s Horčíkom + vitamín B6.
Pomôže aj čaj z Púpavy alebo Lopúcha