Norprolac a zvýšený prolaktín. Ktorá má skúsenosť?

lenrieta
23. okt 2007

ahojte snazilky, ja tiez patrim medzi vas ☹ . Uz rok sa snazime astale nic..no teraz mi svitla nadej, lebo mi zistili zvyseny prolaktin a tak si myslim, ze on mi tu robi neplechu 🙂 . Vcera mi nasadili Norprolac, uzivam 1/2 tabletky vecer. A je tu nejaka snazilka ktora ma s tym skusenost ( zvyseny prolaktin a Norprolac) keby sa o tom so mnou podelila 🙂 Dkujem a pekny dnik 🙂

mirinka78
2. apr 2008

Lenrietka neboj vse bude OK a mozno uz si aj TEHULKA

lenrieta
autor
2. apr 2008

jaaj moja, vies aka by som bola stastna??? len ked ten dnesny test ma sklamal, ale vies, ja som ho kupila v tescu, najlacnejsi, stal 60 sk a boli v nom dva testy, cize nejak extra kvalitny nie je a ma citlivost len 25.. ale ja uz fakt neviem.. miri drzim ti palceky a by to klaplo 😉

mirinka78
2. apr 2008

Leni , ja na tvojom mieste by som hned dneska alebo zajtra bezala kupit neaky poriadny , lebo uz by som to nevedela vydrzat. Ale podla teploty to vizera fakt velmi dobre
Aj ja co som si robila test tak stal 68 sk ale bol v nom iba jeden test.
Joj velmi ti drzim palce, ver mi ze budem sa radovat spolu s tebou ked to klapne
Ale mam take tusenie, ze si na velmi dobrej ceste

mirinka78
2. apr 2008

Lenrietka mozes mi povedat kolko mas rokov a ci este nemas babo . Ja mam 29 aj moj snubenec. Zatial deticky nemem a svadbu budemem mat 30 augusta. A ty ako.

lenrieta
autor
2. apr 2008

ja mam 23 aj moj priatel a tiez by sme chceli svatdu na konci leta 🙂 babo nemame no uz sa nevieme dockat, kedy ho budeme mat... preto radsej priatelovi nic nehovorim, ze obcas testujem, lebo by bol velmi smutny, staci ked som ja 😒 nechodievas na pokec?
a odkial si? ja som z prievidze

mirinka78
2. apr 2008

Nie na pokec velmi nechodievam na tuto stranku som sa dostala, len nahodou ked som si zistovala nieco o liekoch ktore uzivam a o tom mojom prolactine. Ja som z Revucej

uci
2. apr 2008

leni: ja ked som testovala, tak som mala docela citlivy test (tych 10 neviem uz coho) a mala som fakt len tienik, skoro som mala pocit, ze si ho nahovaram, takze urco to skus az za tie 3 dni - ale teplotka vyzera super 😉
zuzi: veru, uz sme sa pomaly prebojovali do tej polovicky 🙂 a posledne dni sa uz asi prdolo ozyva, este som si neni celkom ista, ze je to ono, ale co ine by to bolo? je to docela sranda, hlavne ked zacne vyvadzat v noci a nenecha ma spat 😀 este ale nevieme co to bude, na utz pojdem az koncom 23tt 😒
mirinka: cez ovu by mala byt teplota nizka a po nej zacat stupat (najlepsie do vysin 😀 ale to je individualne niekomu sa zvysi len o par desatiniek inemu yas viac, ale minimum je 0,2 stupna) a drzat sa hore, ale mne napr. klesla a uz som myslela, ze nic z toho ale potom sa zas zvysila naspat a bolo to tam 😉

tanika.t
2. apr 2008

lenriet,tak držím palce nech sú tam // 😉
ja zas idem zajtra,pozajtra testnúť ,či je ovu-lebo vôbec nemám také pocity..minulý mesiac som vedela presne,že 14.dc a dnes je 15.dc a nič 😒 ,tak neviem kde tá moja ovu je 😉

mirinka,ty si sa pýtala na MA?

lenrieta
autor
2. apr 2008

uci a mas aj vitazny grafik? posli, nech pokukame 😉
uvidim este nasledujuce dni, co bude robit teplota, ci nebude klesat... dufam ze nie a bude hore 😉

tanika.t
2. apr 2008

mirinka,ja som už bola oba razy aj v poradni,mala som aj tehotenskú knižku-v 10.tt a v 12.tt ☹
takže do tretice všetko dobré-hlavne moja dr. mi sľúbila,že si to ustráži,aby to dobre dopadlo 🙂 tak len ten prolaktín dať do poriadku a ide sa snažilkovať 😉

uci
2. apr 2008

http://www.fertilityfriend.com/home/147b9f
tak pokukajte baby 😉 povodne som si myslela, ze ovu bola ten 13DC lebo som vtedy trosilinku aj spinila, ale podla UTZ to vraj vyzera na skorsiu ovu, takze to bude asi uz ten 11DC ako to aj vykreslilo,
inac baby, toto bol moj 1. graf, ktory vyzeral konecne ako sa patri - teda bola jasna ovu, na porovnanie som tam hodila aj starsi graf, ake to u mna vacsinou bolo kym som sa nezacala liecit

lenrieta
autor
2. apr 2008

teda uci, to je ale ukazkovy graf 😉 ten pod nim je teda zaujimavy... mavala si casto take dlhe cykly?

tanika.t
2. apr 2008

baby,ja sa v tých grafoch nejak nevyznám ☹

lenrieta
autor
2. apr 2008

tanika a comu nerozumies?

mirinka78
3. apr 2008

Tanika, velmi ma to mrzi, ze predosle tehotenstva dopadli tak nestastne. Ale vies ako sa hovori do tretice vsetko dobre. Tak ja ti drzim palce, urcite to teraz vinde. Len sa aj ty opatruj.

mirinka78
3. apr 2008

Baby, ja si teraz po prve zacinam robit ten graf. Tiez som tomu velmi nerozumela, ale pomohli mi tie vase ukazky. DIK. Ja len neviem ako do dopadne. Vcera som namerala po prve36,5 a dneska 36,7 .
Ato som prvy den po menzese.

uci
3. apr 2008

leni: mavala som aj ovela dlhsie cykly, kludne aj 60-80 dni a grafy mi vobec nedavali zmysel, toto bol fakt prvy graf, ktory vyzeral ako z ucebnice 😀 no a takto pekne skoncil, cize mi z toho vychadza, ze ked tie grafy nedavaju zmysel, tak asi je niekde problem (najskor s hormonmi ako u nas) a treba to dat do poriadku a tym sa daju do poriadku aj grafy a potom uz to pojde sup sup 😉
tani: dolezite je aby v tom grafe bolo vidno dve urovne teplot nizsiu a nasledne vyssiu a ten prechod medzi tym je ovu, blbe je akorat to, ze tu ovu si vies zistit az spatne, ked mas min. 3 dni vysoke teplotky, ale po par cykloch si to uz budes vediet predpovedat, ale mozes pouzivat aj ovu testy - ja som pouzivala taky mikroskop na sliny - to su tie znacky -(negativne), PF (ciastocne pozitivne) a F (pozitivne = ide sa na to 😀 )
mirinka: to budes asi v tej prvej nizsej faze - takze sa treba poriadne snazit 😉

uci
3. apr 2008

tani: este co ta v tom grafe mozno matie su tie znacky, ktore popisuju kvalitu hlienu: - (ziadny), W (vodovy), E (vajickovy - to je ten najlepsi), S (lepkavy), C (kremovy) - podla hlienu sa da tiez ovu predpovedat dopredu
a PM to je snazenicko
este nieco je nejasne?

mirinka78
3. apr 2008

UCI. Moj problem spocival v tom, ze na 10-11 niekedy 12 DC som zacala mat vytoky najprv biele ako vajickove a hned nato ruzove a niekedy az krvave.Taketo vytoky trvalii az do dalsej menstruacii. Proste stale som spinila, a hlavne tie vytoky boli ruzove az ako hovorim krvave. Potom som brala AGNUCASTON a ten obec nic nezabral.Tak mi robili krvne testy na hormony a tam zistili prolac.20,89 a tak som zacala brat NORPROLAC. Vcera som zobrala len prvu tabl.50 ale dneska sa od rana citim ako mechom udreta,som akasi spomalena a unavene. Nevies nieco o tychto mojich vytokoch ,alebo nestretla si sa s niektorou babou co mala podobne DIK

uci
3. apr 2008

mirinka: take tie vajickove vytoky su podla mna v poriadku - to bude asi znamka ovu, a v okoli ovu moze byt aj trochu ruzovy az krvavy vytok ale len chvilu, ak to trva dalej az do mrchy, tak tam bude asi problem este aj s inym hormonom - mozno malo progesteronu? ja som tiez s norprolacom brala aj duphaston (na zvysenie progesteronu) od 15. do 25. dna cyklu, skus pozriet na temu duphaston, tam mali niektore baby tiez problem s dlhym spinenim

mirinka78
3. apr 2008

UCI, mne robili kompletne vysetrenie z krvy na hormony bolo ich spolu 6 a vsetkyx ostatne boli OK
Moj gyn.je priatelov velmi bob.znami takze viem ze to urobil vel mi svedomito
Uvidim ako to bude tento mesiac, je len ci aj ty si nemala nieco podobne.

uci
3. apr 2008

nie nemala, ja som mala skor opacny problem, ze som mala mrchu iba raz za cas, nuz ved uvidis, urco sa pride na to co je vo veci 😉

mirinka78
3. apr 2008

Baby mali ste niektora problem s dlhodob.spinenim, ktore bolo ruzove, az krvave a to spinenie trvalo az do menzesu.Lebo to je prave moj problem, koli ktoremu nemozem mat Matelka a uzivam NORPROLAC. Udajne aj ked sa mi niektora spermia zachiti , tak nasledne je vyplavena s vymi vytokmi. Hrozne co

lenrieta
autor
3. apr 2008

ahoj miri, no ved taky isty problem mam aj ja... 😠 presne to o com pises. len problem je v tom, ze aj ked uzivam norprolac, duphastn, tak sa moj problem nevyriesil, ale to spinenie stala pokracuje.. ked si kuknes moj graf, tak to tam pekne vidis tie kvapky

mirinka78
3. apr 2008

Lenrietka ja nvm ci mi ten NOMPROLAC nieco zaberie, mne DUPHASTON nepredpisali ja som vcera vzala len 1 tabl.50, a teraz koncim akurat prvy den po menzese
Tak tiez obec neviem ci to zaberie, alebo co . Ale min mesiac som zazila nieco hrozne, ked na 10 den som z nicoho nic isla na WC sa vicikat a pocitila som velky tupu bolest a s prepacenim cela zachodova misa bola od krvy.
No a od toho dna som znova az do terajsieho menzesu spinila take ruzove a niektore dni az krvave vytoky.- Niekedy to bolo celkom OK ale pri pohlavnom stiku sa krvacanie znova z ruzovych vytokov obnovilo na cervenu krv. A to taky pozor ako si mi davame pri pohl. stiku si asi nikto nedava a predsa. Som s toho uz na nervy. Myslela som si, ze to len ja mam cosi podobne, vacsinou baby menzes nemaju, no a ja spinim, a krvacam asi aj za nich vsetky.

lenrieta
autor
3. apr 2008

tak to sme uz dve 😒 ja viem ake to je, hlavne ked sme s priatelom spolu a musime vzdy davat velky pozor aby krv nebola vsade 😝
a lekar ti na to co povedal, ze preco to tak je, alebo co by to mohlo mat na svedomi?

mirinka78
4. apr 2008

Leni, mam dobreho gyn. ktory je priatelov rodinny znami , a viem ze vsetky vysetrenie mi urobil, hlavne tie krvne testy skutocne svedomito,pozname sa uz aj osobne a on ma ubespecil ze v mojom pripade to caste krvacanie ma na svedomi PROLACTIN. Tak ja neviem, uvidim ako to bude neskor, ci mi ten NORPROLACT zaberie, alebo nie. Ale moj gyn. mi povedal ze podla neho by som mala do 3 mes.otehotniet ak od nahody nie tak uz len laparoskopia, ale nato sa dam az niekedy v septembri, lebo pred svadbou nie, az po.
Tiez mi hned na zaciatku robil stery z krcka maternice, a vysledky boli OK. Akurat som vcera priatelovi hovorila, ze nie som sama, ze na nete som objavila holku, ktora ma ten isty probl.ako ja.Tak aspon si budeme vediet kusok poradit. Ale ked si mi napisala, ze tebe NOMPROLACT nezabral, tak hned som si to zobrala na seba aj aj a akosi mu ani ja neverim. Ale uvidime. Arobila si si potom este dalsi TEST. Ako to dopadlo. Ty si fakt ako ja, aj ja sa kazdy mesiac testujem a NIC.Normalne ocami tam nasilu kreslim este tu jednu ciarku 😀

lenrieta
autor
4. apr 2008

presne ako ja!! 😀 lenze mne norprolac zabral, prolaktin mi upravil, ale to krvacanie a spinenie mi neprestalo...vobec. dnes som si bola kupit tehot. test, taky z tych lepsich (aj drahsich.. 😝 ) vidis, som ja normalna??? 😀

uci
4. apr 2008

no leni ale mrcha stale nikde, ze? 🤐 a teplotka stale hore, tak kedy testnes? zajtra rano? a napises hned? juuj som ale nedockava 😝

lenrieta
autor
4. apr 2008

ahoj uci, no kukni graf, teplotka hore, spinenie ako vzdy... zajtra chcem testnut, ale najprv aka bude teplotka, az bude pekne hore tak urcite otestujem, ja by som to nevydrzala 😀 len sa bojim, ze tam bude zasa len /.. 😢
a potom sem hned napisem, ze ako to dopadlo 😉