Čo spôsobuje zvýšený prolaktín?

Zodpovedané
6. sep 2021

Dobrý večer,

chcela by som sa poradiť ohľadom zvýšeného prolaktínu. O bábo sa snažíme už 9 mesiacov a nič. Začala som s návštevou u gynekologičky, kde bolo všetko ok. Endokrinologička prišla na to, že mám zvýšený prolaktín a zníženú funkciu štítnej žľazy. Čakajú ma injekcie, ale vôbec neviem čo ma čaká. TSH mám 3,3.

O aké injekcie ide, nejaké hormóny?

Ako dlho môže trvať zníženie prolaktínu?

Ďakujem

Dobrý deň,

prolaktín môže byt zvýšený vo viacerých situáciách. Môže to byt od nevhodného času odberu až po nezhubný nádor - prolaktinom.

Dr. Nataliya Roshko
gynekologička
www.repromedica.sk