Obavy a strach z výsledkov - zmeny na krčku

barbora112678
21. apr 2021

Ahojte,

pokúsim sa svoj problém zhrnúť v skratke.

Minulý rok na preventívnej prehliadke u gyn. mi lekár potvrdil zmeny na krčku (CIN I, potvrdil sa taktiež papilomavírus). V tom čase som bola po rozchode s priateľom (cca 8 mes). Na kontrole v decembri 2020 bola cytológia v poriadku, avšak lekárka si všimla, výrastky ( biopsia potvrdila kondylómy). V rovnakom čase som prekonala covid, výrastkov, teda kondylómov sa však neviem zbaviť. Celkovo mám veľmi slabú imunitu, boli mi potvrdené bakteriálne infekcie (streptokoky a pod.). Už som sa tak vystresovala, a bojím sa, že som sa mohla nakaziť aj inými pohl. ochoreniami. Pred mesiacom mi na vyšetrení u obvodného, ORL a štítnej žľazy robili biochémiu krvi a výsledky boli ok. Dnes na kontrole mi opäť brali krv a biochémia dopadla dobre. Aby som bola kľudná a dala do poriadku psychiku objednala som sa do laborátoria na testy (int. balík - testy na pohl. ochor. ako hepatitída,hiv, a pod.) Mám strach, že by to mohlo byť niečo z toho, hlavne kvôli tej imunite :( Myslíte, že rok a pol od posledného kontaktu s priateľom by som už mala aspoň zlé výsledky krvi ?

Ďakujem.

luccija
21. apr 2021

@barbora112678 treba ísť k imunologicke na liečbu.Papilo.avirus máš už navždy vždy pri zlej imunite môžes mať ďalšie vyrastky
Hepatitídu a HIV Ti mohla vziať aj obvodná, ak nechce tak za poplatok vždy to vyjde lacnejšie ako v surlkromnom centra

olma79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz