Odstránenie maternice, ako to prebieha?

iveta71
16. okt 2018

Máte tu prosím niektorá vyoperovanu maternicu? Mala som často menstruaciu, tak mi zaviedli hormonálne teliesko Mirena a odvtedy (3,5 mesiaca) chodim s vlozkou. Vraj to nie je bezner, tak mi dali lieky, potom injekciu, zase lieky ale mám vždy kľud tak cca 4 dni a potom zase slabé krvacanie. Už lekár spomenul aj vyoperovanie maternice. Čítala som že sa to robi cez brucho alebo zospodu, že to veľmi boli a dlho sa hoji.

lucka227
16. okt 2018

@iveta71 mamine robili hysyerektomiu a myslim ze sa celkom dobre zotavovala. Co sa tyka tvojho pripadu, pochybujem ze by pristupili az k tomuto, to bude posledna moznost. Ja by skm skusila bud tabletky alebo kruzok, divim sa ze pri takomto nieco teliesko gynekolog odporucil. Pri Mirene je to caste ze su peoblemy. Ja by som si dala vybrat a predpisat bud kruzok ktory sa dava raz mesacne alebo tabletky a menzes sa upravi urcite

deti95060810
16. okt 2018

je tu skupina zdravotníci na Mk - skús napísať možno niečo poradia...

evabb35
16. okt 2018

@iveta71 ale veď po zavedení sa zvykne krvácať aj 6 mesiacov a potom sa to upokojí... To prejde. Načo lekár straší s vyoperovanim? Veď to je ešte len 3,5 mesiaca...časom krvácanie prejde....bude dobre.

miriam439
16. okt 2018

@iveta71 Ležala som na gynde so ženami, ktoré boli po odstránení maternice. No bolelo ich to vtedy fest (tesne po operácii). Vraveli im lekári, že majú nárok na PN 6 mesiacov, ak môžu, nech to využijú, aby sa riadne zotavili. Takže asi to taká jednoduchá operácia nie je, keď soc. poisťovňa prepláca takú dlhú PN.

emmi101
17. okt 2018

Zväčša sa to teraz robí už laparoskopicky. Sestra na tom bola tento rok a na môj vkus sa zotavila veľmi rýchlo. Po operácii bola v nemocnici tak 4 dni a potom ešte 4 týždne na PN

carmenuska
17. okt 2018

Urcite sa nepogravaj s myslienkou maternica von.Som na tom ako tt,mala som krvacania take,ze ma cistili,zakazdym pihotovost ,neslo to zastavit.Toto je uplbe posledne riesenie.Zena ju nema len tak.A je to narocna opracoa,suvisi to potom s hormonmi,organy sa poposuvaju ,zene unika uz v mladom veku moc atd atd....Mne to riesili najprv duphastonom,nic.Potom mi pichavali methergyn na zastavenie.Aj mne odporucili antiku,ale ja som hematologicky pacient a nesmiem to koli rizoku trombpzy lebo riedim krv.Jedine co hematologicka dovolila je vnutromat.teliesko ktore vyzaruje hormony priamo v materbici a nekde tak do krvneho obehu.Predtym mi ale lekar dal este liek norethosteron a vyzera,ze zabera.Ked ho vysadim,uvidime.Ale hovoril mi,ze po tom teliesku koze byt krvacanie este pol roka a potom sa to spravi.Tak este pockaj a neries ziadnu hysterektomiu.Opytaj sa ho aj na lieky,ktore som spomenula a hlavne mas riadne zistenu pricinu takych krvacani?dobre by bolo histologiu urobit,kyretaz ,hormon.profil,riadne sono,pripadne magneticku rezonanciu ,lebo vacsinou to byva iba hormonalne a nie halabala strasit s vybranim maternice.toto mam fakt nastudovane a aj viem vela od lekara,kedze je to kamos a sam mi povedal ,ze ci mi sibe ze maternica von.ze budem behat zlozkoh uz cely zivot,ale na unik mocuAle chapem ta,ja som mu to uz sama navrhovala od zufalstva.Ja sa z domu ani nehnem ked mam ms a dva dni prestojim vo vani,takze viem o com pises....

vivianna
4. nov 2018

@iveta71 Ahoj🙂ja som čerstvo po operácii, mala som vaginálnu hysteroktomiu plus k tomu menšie plastiky pošvy. Prvých 24- 48 hodín sú bolesti väčšie , ale dá sa to vydržať.My ženy vydržíme toho dosť 😊

iveta71
autor
4. nov 2018

@vivianna
Ďakujem a držím palce, nech je všetko ok

babina8
7. mar 2019

Ahoj mne vyoperovali maternicu normalne rezom podbrušku, bolesť dalo sa zvládnuť. 7 dni v nemocnici , 7 doma a šup som bola v práci. Nie to nič hrozné, všetko sa dá vydržať. Držím palce.