Oligoasthenoteratozoospermia

xlolax80
18. jan 2013

ahojte, zaujimalo by ma, ci je tu niekto s podobnym problemom. uz vyse roka sa nam nedari pocat. mne zistili znizene amh (0,32) a mm oligoasthentoteratozoospermiu. podarilo sa vam to nakoniec prirodzene alebo iba umelym? ako dlho to trvalo? existuje vobec sanca?

monosana
18. jan 2013

@xlolax80 vitaj 🙂 Uff, ake odborné výrazy. Co presne znamenaju, ked sa mozem opytat? 😅

xlolax80
autor
18. jan 2013

zial nic dobre ☹ amn - antimüllerhormon, co je vycerpane vajecniky. a u mm pomale, deformovane spermie a este ich je aj malo...
asi si sa s tym este nestretla a bud veru rada.

lovela1
18. jan 2013

ja som nemala vyčerpané vaječníky,ale mala som 6 iných diagnoz,manžel mal pomalé,nejaké percentá deformovaných spermií a bolo ich aj málo.....takže prvú dcéru máme umelým metodou ICSI.........ale napr.druhú dceru sme splodili spontánne v cca 40 rokoch....takže možné je vvšetko 🙂

lovela1
18. jan 2013

@xlolax80 a obidve sú po 10 rokoch snaženia

zuzka105
20. jan 2013

ahoj, zatial ste skusali len prirodzene, ci uz mas za sebou navstevu CARu ? Co vam povedali lekari ?

zuzka105
20. jan 2013

@xlolax80 a kolko mas rokov ak sa mozem opytat ?

xlolax80
autor
21. jan 2013

@zuzka105 Rokov mam 32. Boli sme uz aj v CARe a ze vraj jedina moznost je IVF. lenze pokial viem, tak ta uspesnost tam tiez nie je moc velka a najma pri tychto diagnozach. preto ma zaujima, ako dopadli podobne pripady

leonie777
18. jún 2013

@xlolax80 ako pokracujete? nam tiez zistili tuto diagnozu

timeab
18. jún 2013

manžel mal tiež taky isty problem so spermiami pred troma rokmi. Môže to vraj byť len dočasné, a u nás to aj tak bolo. Po piatich rokoch som otehotnela pri IUI - ale to koli tomu lebo som mala stimulovanu ovulaciu a chceli sme mať väčšiu istotu že sa to podarí. Pri IUI mi lekárka povedala že mm mal skvelý spermiogram. A to bral len CEM M

timeab
18. jún 2013

a ešte som zabudla. mm mal deformovaných 90¨%

leonie777
18. jún 2013

@timeab hm, a kolko rokov ma tvoj mazel?

timeab
18. jún 2013

@leonie777 39 ma

leonie777
18. jún 2013

@timeab gratulujem k super vysledku ... my iui ani ine umele absolvovat nechceme ... je aspon minimalna sanca na prirodzene dufam

timeab
18. jún 2013

dakujem, aa drzim palceky 🙂 hlavne netreba na to mysliet

leonie777
18. jún 2013

@timeab ja viem, ale je to teraz pre nas cerstva sprava, tak sa s tym musime nejako popasovat 🙂 ak sa smiem spytat, kde ste absolvovali iui? hned prve vam vyslo?

timeab
18. jún 2013

Boli sme v CAR v KE a vyšiel nám až druhý pokus

leonie777
19. jún 2013

@timeab tesim sa s tebou ... dufajme, ze aj mi dopadneme lepsie ako ukazuje diagnoza 🙂 rada by som ozivila tuto temu a dufam, ze sa pridaju dalsie baby so skusenostami s temou aby sme si vymenili skusenosti ...

majuka73
19. jún 2013

Čaute, rada by som prispela do tejto témy pozvánkou na TURNÉ PLODNOSTI. Myslím, že ako snažilky by ste na tomto podujatí mohli získali veľa užitočných informácii. Teším sa, že sa uvidíme.

V júni sa už po štvrtýkrát opäť stretneme na Turné plodnosti. Tu je malá ukážka o čo vlastne ide:

Predovšetkým vám predstavíme nové možnosti vyšetrení. Novinkou na Slovensku je, že sa pomerne jednoducho dozviete, ako je na tom zásoba vašich vajíčok a podrobne je možné pozrieť sa i na kvalitu spermií. Súčasťou Turné plodnosti bude skúsená reprodukčná genetička, ktorú môžete osloviť aj mailom. Všetky otázky, ktoré máte ohľadom problémov otehotnieť, vyšetrení, liečby či dôležitej prevencie môžete gynekológom, urológom, andrológom či endokrinológom posielať na adresu bocian@bocianoviny.sk
Pre všetkých, ktorí sa chystajú byť raz rodičmi, pretože plodnosť nie je samozrejmosť, pre tehuľky a partnerov či maminy s kočiarikmi a pre tých, ku ktorým bocian mešká.
Termíny stretnutí:

Bratislava, utorok 25. 6.
Od 14.30 do 16.00 na Primaciálnom námestí
od 17.00 do 19.00 v Primaciálnom paláci (prízemie vľavo)

Banská Bystrica, streda 26. 6.
od 14.00 do 15.30 na Námestí SNP (pri Lazovnej)
od 16.30 do 18.30 v Knižnici na Lazovnej 9

Košice, piatok 28. 6.
od 14.00 do 15.30 na Hlavnej (blízko stĺpu Immaculaty)
od 16.30 do 18.30 v zasadačke na Hlavnej 68 (I. posch.)
Vstup zdarma

xlolax80
autor
1. júl 2013

@leonie777 ahoj, no boli sme na IVF a momentalne som v 21 tt 🙂 u mna zistili nizke amh, tak skusat prirodzene nemalo moc vyznam. drzim palce!

leonie777
1. júl 2013

@xlolax80 waw, tak gratulujem k takemu uzasnemu uspechu ... u mna je vsetko v poriadku, len drahy taka diagnoza, tak tomu este nejaky cas dame prirodzene a ked to nepojde, tak ivf ... ivf ti vyslo na prvy krat? ci viac pokusov?

chryse
1. júl 2013

@xlolax80 Ahoj, sestra s mm mali podobny problem, No ona okrem toho mala len jeden vajickovod (vybrali jej po mimomaternicovom). Liecitla sa dlho hormonalne, velakrat potratila. A mm mal tiez to co tvoj. Uz zacali riesit umele a nakoniec sa im to podarilo prirodzenou cestou. Aj jej mm bral nejake lieky na spermie.

xlolax80
autor
2. júl 2013

@leonie777 hned prve ivf vyslo. nastastie 😀 jasne, ked sa da, tak skusajte prirodzene. ale ani to ivf neni nic hrozne, coho by sa trebalo bat.

leonie777
2. júl 2013

@xlolax80 uvazujeme o vsetkych moznostiach a hlavne v prvom rade som chcela prirodzene, ale vidim to tak, ze sanca bude len ako odporucaju lekari IVF s ICSI ... ak budes mat cas, napis mi kde si to absolvovala, kolko to stalo a co vsetko za hormony si brala, lebo toho sa snad desim najviac ...

bubo780
28. aug 2013

@xlolax80 gratulujem a drzim palce..

@leonie777 tiez by ma zaujimali rovnake info.. tak ak niekto vie nieco podrobnejsie, budem rada.. u nas je diagnoza astenoteratozoospermia.. a vraj zazraky cakat nemame :( z IVF mam neskutocny strach a peniazkov tiez vela nieje.. tak uvidime.. vitaminky nakupene, snad sa aj nejaky vysledok ZAZRAKOM dostavi..

v_alika12
28. aug 2013

aj my mame podobny problem, mm berie E,zinok,kotvicnik. Ja mam problemy s ovu,beriem k.listovu,E. Takze uvidime. Asi nas neminie umele a keby to vyslo aspon tak,budem vdacna aj za to

leonie777
2. sep 2013

@bubo780
@v_alika12 ahojte baby, ako vidim, nik sa k teme nepridava ... skoda, chcela som pocut nejake realne pripady, komu to vyslo, aby nam to davalo nejaku nadej

bubo780
2. sep 2013

@leonie777 tak snad sa niekto ozve.. skusim preluskat aj ine diskusie, ci tam nahodou nieco nenajdem.. keby nieco, dam vediet..

bubo780
11. okt 2013

@leonie777 vidim, ze stale nikto nic.. v inej diskusii som si pisala s dievcatami, a prave jedna kocka je teraz v 7 tt a tiez mali dg oligoastenoterato.. pri kazdom spg ina kombinacia.. raz iba oligoasteno, inokedy astenoterato.. naposledy dokonca oligoastentoterato.. a zadarilo sa im v brne.. takze nikdy nic nieje stratene..

bubo780
23. jan 2014

@leonie777 ahojky.. neviem co tu je nove, ale podla prispevkov to tu velmi nezije.. neviem ci nahoda, alebo nie - ale zazraky sa deju.. s dg asteno-terato a velmi zlou fragmentaciou DNA sa nakoniec podarilo prirodzene.. pohyblivost a zivotaschopnost sme dokazali pekne pozdvihnut vdaka vitaminom - Cecko, Ecko, maca, kotvicnik, kyselina listova, zeleny jacmen ale najviac asi zabral 28dnovy detox organizmu pomocou stravy.. prave po nom sa zadarilo.. a to sme v tom case mali asi jeden z najhorsich spg co sa fragmentacie DNA tyka.. takze hlavu hore, nadej je vzdy.. teraz uz len aby bolo vsetko ok a bublinka bola zdrava..