Oligospermia

lilli202
9. mar 2012

Máte nniekto tákuto diagnozu a otehotneli ste tym???bud prirodzene alebo ivf.napiste prosim...

tatinka
19. júl 2012

@lilli202 kratky zacnes od druheho dna menzesu hned pichat inj, pichat budes cca dva 12-14 dni a potom mas hned opu,cize trva dva tyzdne mozno dva a pol.... dlhy protokol hormony pchas do seba mesiac a az potom mas opy....ja som mala ine lieky ty a kratky protokol, mala som inj puregon a cetrotide, pregnyl, ...utrogestan az po opu sa dava,,,

tatinka
19. júl 2012

@lilli202 moja idem uz z netu het,,,zatial ahojky 🙂

tatinka
19. júl 2012

@lilli202 moja budem ti drzat palce aby vyslo hned na prvykrat 🙂

loulou02811
17. dec 2012

Dievčatá, vraciam sa k tejto téme, pretože vám chcem dať pozitívnu energiu, aby sa splnili vaše sny o bábätku, pretože nič nie je nemožné! Lekári nemusia mať vždy pravdu 🙂
Otehotnela som prirodzene napriek tomu, že manželovi diagnostikovali ťažkú oligoasthenoteratozoospermiu! Pár dní po tom, ako mi volali z CARu, že v januári môžme ísť na IVF ICSI som si našla na teste //
Držím palce všetkým snažilkám, treba veriť, že sa to podarí a ono sa to naozaj podarí!!!

mbn
14. feb 2013

oligospermia- mne pomohlo (bez doktorov ☹ - vraj by musel byt zazrak a predsa) 1. mesiac pregnyl- 1inj. tyzdenne na 3x - rozdelit jednu kazdy 2. den, po mesiaci clostilbegyt 1tab denne a proviron 1rano a 1 vecer- 20-25 dni, potom 5 dni pauza a zas to iste, no pregnyl uz netreba, ak je vidiet aspon nieco v mikroskope.
po 4 mesiacoch z azoo, cez oli az po normal. 🙂 a cakame uz prirastok 🙂).
cena pregnylu plna je 5 eur x 4ks, clostilbegyt 4eura x6 a proviron 9eur x 3ks. 🙂.
ak treba upravit aj ine veci, je dobre selezin 4 eura a vitamin e- injekcny (erevit) 3 Eura. cena spolu cca 80Eur. (ak by nebolo ziadne zlepsenie- nie je moj pripad, skusil by som 1 balenie tamoxifen 10E, alebo v krajnom pripade merional)
u mna lepsie ako od 2000E za ASR a kopa problemov.

taja27
18. feb 2013

@mbn ahoj a to si sa odkial toto dozvedela že to takto sa ma brat??moj ma ťažku oligoasthenospermiu...-((((boli sme zatim len na jednom spermiograme tak uvidime čo dalej teraz bere antibiotika....

taja27
18. feb 2013

@loulou02811 to je užasneeee....dakujeme pekne.-)) a kolko ste skušali pokým si otehotnela???my skušame 2 mesiac a tiež ma taku diagnozu akotvoj tak preto už pozerám kde čo píše a som z toho smutná verim že sa to podari...ale moc nato myslim a chcem

loulou02811
21. feb 2013

@taja27
V prvom rade chcem povedať, že spermiogram sa počas života mení. Pokiaľ je žena zdravá a nemá žiadne zdravotné problémy, môže otehotnieť aj s takýmto spg. Trvá to však dlhšie. My sme sa snažili 2,5 roka, ale prvý pol rok sme neriešili nič, lebo sme nevedeli, že máme nejaký problém. Manžel prešiel všeličím.. od tamoxifenu, profertilu, cez rôzne iné vitamíny a antioxidanty.. Skúsili sme macu, rôrne čaje, lubrikačné gély.. NIČ z toho nepomohlo! Pravidelne každé tri mesiace sme chodili na spg., ale žiadna zmena k lepšiemu.. Po dvoch rokoch sme to vzdali a zmierili sme sa s tým, že inak ako IVF ICSI nemáme šancu. Ja som však umelé oplodnenie vnútorne odmietala. Chcela som to prirodzene, záležalo mi na tom.. Začala som sa zaujímať o TČM a inak myslieť. Veľmi sme po dieťatku túžili, ale nie "za každú cenu". Vedela som, že všetko čo sa deje, sa deje z nejakého dôvodu, teda náš čas ešte nenadišiel. Tiež som si zo začiatku "dupala ako malé dieťa nožičkou", že chcem byť tehotná teraz.. Spytovala som sa a zúrila, prečo ona áno a ja nie.. Ale takto to nie je.. Ide o to, že človek nemôže mať v živote všetko a hneď. Ani láska nepríde keď ju človek intenzívne hľadá, ale vtedy keď ju najmenej očakáva... Všetko má svoj čas 🙂 Možno tvojmu mužovi chýba iba vitamín E a stačí ho doplniť.., ak fajčí, nech ihneď prestane.. aj stres veľmi zle vplýva na spermie, príčin môže byť mnoho, tesné spodné prádlo, sauna, horúci kúpeľ, sedavé zamestnanie, alkohol.. toto všetko treba vylúčiť. Naopak pomôže dostatok pohybu a zdravá strava. Želám všetko dobré, nech sa vám podarí po čom túžite 🙂

Ze skleníku nebo ze zahrádky?
http://www.patentnimedicina.cz/cz/ze-supliku-tc...

taja27
21. feb 2013

@loulou02811 ahoj dakujem velmi pekne zapodporu ano maš pravdu všetko má svoj čas ako ja láska ked to velmi chceme nepride a takisto je to aj s dietatom...len iníí sipovedia chceme diat a amju ho hned....
priatel bere vitaminy aj E zinok selén ženšen....nefajči pije malokedy hadam raz za mesiac si niečo dáme...sedavé zamestnanie má aj nemá lebo chodi po lesoch a stres kto ho nema v dnešnej dobre?.))nuž musime len čakat a akohovoriš ja chcem prirodzenou cestou nie otehotniet tiež akopíšeš umelo....
dakujem velmi pekne.))si milá

loulou02811
22. feb 2013

@taja27
Je dobré, že o zlom spg. viete tak skoro, môžte začať s liečbou hneď. 2 mesiace na otehotnenie je krátka doba, aj keby mal normospermiu., tak sa nemusíte hneď stresovať 🙂 Vitamíny ktoré užíva tvoj manžel (alebo partner) si zadovážil sám, alebo mu poradil lekár? Ak ste neboli na krvných testoch zameraných priamo na hodnoty vitamínov v tele, odporúčala by som preventívne brať tento " koktail" :

http://www.fertility.sk/sk_SK/plodnost-a-zdravi...

Tam je všetko, čo potrebuje. Čo sa týka toho žeň šeňu, nenahradzujte ho kapsulami z lekárne, ktoré ani z ďaleka nemajú taký účinok ako sušený Kórejsky koreň ženšen. Viem, že to nie je najlacnejšia záležitosť, ale je to všeliek, ľudia možno ani nevedia, aké bohatstvo nám príroda ponúka... Určite by som sa zamerala týmto smerom 😉

taja27
22. feb 2013

@loulou02811 hm dakujem za tip...nie to som mu dala ja lebo som to našla na nete že topomhlo dákemu páru....toto čo si mi dala je dobré ale kde to všetko zohnat??kedže som z maleho mesta ?

loulou02811
22. feb 2013

Dákemu páru to mohlo pomôcť, lebo tomu chlapovi možno chýbal práve selezin a Ečko, Prajem ti, aby to pomohlo aj vám, ale ako vieš, že tvojmu partnerovi nechýba vitamín B, ktorý je tiež veľmi dôležitý, alebo L-karnitín? Darmo sa tvoj partner bude dlhé mesiace napchávať selezinom a Ečkom, keď mu chýba možno celkom niečo iné.. Práve preto sa často odporúča aj Profertil, ktorý je mix rôznych vitamínov v jednej kapsule. Býva účinný, ale nie u každého. Nám nepomohol. Čo sa týka tých vitamínov, určite máte lekáreň aj v malom meste a to čo nezoženieš v lekárni, zoženieš v nejakom e-shope.

taja27
24. feb 2013

@loulou02811 neviem či mu chýba B ale podla toho aké B B6? B12? ..a L karnitin no to osm nad tým rozmýšlala velmi už jedine kupit taký mix alebo mu dokupim.))

11miuska11
13. mar 2013

@loulou02811 ahoj,mojho "inteligentneho" manzel som vcera nacapala vo vani!!! Horuca vanicka po treningu na uvolnenie svalov! A ked som sa ho spytala,ci mu nevadi,ze si "vari" material na buducotyzdnove testy spmg,tak odtial vyskocil ako srnec,ale cvaxhtal sa tam cez polhodinu ☹ vraj si to neuvedomil,ale teraz co mame robit? Bojim sa,ze aj keby mal za normalnych okolnosti dobre vysledky,teraz to bude na spmg katastrofa uvarena ☹ ma vobec o tyzden na ten spmg ist? Nebudu to vyhodene peniaze? Uplne som zufala z toho. Vsade citam,ze horuci kupel je pre muzske smp likvidqcny a neviem,za ako dlho sa to obnovi ☹ povedalq som mu,nech sa refresne dnes a v sobotu vecer a to utorka to snad bude ok..ale aj tak som na vazkach,ci tam ma ist. Teraz je do nedele na sluzobke,tak snad aa bude chladit nejako 🙂 dakujem za akukolvek radu. Vitqminy pre muzov a koenzymQ10 berie uz asi mesiqc preventivne.

loulou02811
19. mar 2013

@11miuska11
Ahoj, dávno som tu nebola. Neviem teda, či je tvoja otázka ešte aktuálna. Ja by som na tie testy určite išla. Hádam ten kúpeľ nebol až taký horúci, aby mu to ublížilo. Ak ste tam už boli, ako ste dopadli?

11miuska11
19. mar 2013

@loulou02811 ahoj,tak osud to vyriesil za nas a moj muz v nedelu prechladol a lekar mu neodporucil, ist dnes na testy, aj ked neberie ziadne lieky, povedali mu, nech pride radsej na buduci tyzden. Takze tak 😠 ale uz som cela nedockava, uz chcem mat istotu aspon u neho, ze je vsetko OK. Hovorila som mu, nech nechodi bicyklovat a ani na kona, tak uvidime na buduci tyzden, ze ako 🙂 papka vitaminy pre muzov plus koenzym Q10 uuz asi 3 tyzdne, tak snaaad bude OK 🙂 ale dakujem pekne za reakciu aj tak 😉 Inak, co si myslis, kolko dni je optimalne, aby sme "abstinovali" ? Niekde som citala, ze ž dni, inde tri a inde 4-5 A teraz neviem, co si vybrat 😀

radka424
18. feb 2014

ahojte mi mame take vysledky zatial len od urologa: ejakulat : mn 3 ml. pohyb. linearny nad 40% , mnozstvo vit spermii nad 30 mil./ ml. bez leukocytou, pH : 7,4 asi je to velmi zle co?

mersy1
16. jan 2015

Mi sme mali oligospermiu a teratizoospermie prvý spermiogram ukázal ani nie 2 mil z toho len 4 % normálnych spermií manžel dostal vitamíny a ale vera extrakt každý den kedže nám odporúčali nám hlavne antioxidanty Notebook si prestal dávať na kolena a desiatu som mu prestala baliť do igelitových sackov, bez kvapky alkoholu po asi 3-4 mesiacoch ukázal spermiohram 90 mil spermií ale naďalej teratozoospeemiu po dalších 3 mesiacoch bol takmer normálny a dnes som v 20 týždni tehotenstva.ani na sekundu sme neprestali veriť ze sa to podarí držím palce všetkým

majuska7979
22. jan 2015

caves baby tak mm je po spermigrame a nieje to ziadna slava??
Ph uroven 8,1 (7,2-14)-- co je celkom ok
objem 4ml (min 1,50) tiez dobre
39milionov/ml (15min mnoz)
pohyblivost 40% min je 40% cize na hranici
pohyblive dopredu 37% min je 32% tiez nieje tak zle
normalne spermie...2% co minimum je 5% :( tak tuto sme na bode mrazu?????

majuska7979
22. jan 2015

@11miuska11 z toho si nic nerob ja som mm zakazala horuce kupele lebo in ich miluje a pridem z prace a on v horucej vani??????????? no neslahlo by ta...a este co je nedavno po spermiograme a vie ze ich tam nemoze varit ?????????????ach jajaj...my baby sa mozme poskladat a oni chlapi si robia co chcu...este mu vcera hovorim ze ci pil v praci kavu?? a on ze mal iba jednu? a to som mu na to povedala aha no to super to znamena ze nechces baby n2 az tak velmi??????????? cize este niesi pripraveny na druhe?? 😠
lebo s prvym sme otehu ked som mu nasadila vitaminy e400 plus zinok a selen...hned na druhy mesiac bam tehulka ale to tiez 2 mesiace nepil kavu vobec

jjsmile
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maryah
23. júl 2018

Baby, naša diagnóza bola naposledy : Ťažká oligospermia... Máme za sebou 2 IVF-ICSI, 2 alebo 3 krát KET, všetko neúspešne... 3 mesiace po poslednom IVF čo manželovi bola diagnostikovana tá ťažká oligo... som otehotnela úplne prirodzene a po 5 rokoch opäť prirodzene takže áno, dá sa otehotnieť. Môj gynekológ mi povedal, že stačí jedna šikovná spermia...

pamelaandersom
26. jan 2023

@lilli202 ahoj nehnevaj sa že ta otravujem viem že je to staršia tema ale zaujimala ma to čitala som to vaš pribeh.moj manžel ma tiež azoospermiu a 3 roki sme stim bojovali.možete mi pomoct ako sa vam podarilo zmenit spermiogram na oligospermiu?prosim pomožte mi.