Opakovaná infekcia v pošve

21. jan 2020

Ahoj,
Snažíme sa o bábo už vyše roka. V októbri som bola preliečená na infekciu - premnožené E-coli v pošve. Dr. ma liečila Macmiror 500 - tie nezabrali, po tých nasledovali tabletky Polygynax. Tieto mi už infekciu zničili. U Dr. som už pomaly častejšie ako v práci kvôli snaženiu, folikulometrii atď. a tento krát sa jej nepozdával môj výtok. Zobrala kontrolný ster na kultiváciu a opäť vyšiel pozitívne na druh E-coli a opäť nasadené liečivá vyššie.
Ako je možné reálne predchádzať takýmto infekciám?
PS: hygiena je u mňa určite na prvom mieste, taktiež bavlnené nohavičky, vyvážená strava, používam intímne gély na hygienu a všetky “pravidlá” dodržiavam.
Je pravda, že pohlavný styk máme v poslednom obdobi veľmi často - je možné, že ejakulát muža dokáže takto rozhodiť moje intímne zdravie?
Pridajte prosím skúsenosti a aj nejaké riešenia ako predchádzať infekcii.
Ďakujem

bibg
21. jan 2020

Ja som tym trpela asi 4 roky a stale, takmer kazdý mesiac. Nepomáhalo nič, gynekolog mi už nemal dať ake antibiotiká a povedal mi že to asi nebude gynekologického pôvodu, že mám isť na krvné testy alebo imunologovi. Išla som na krvné testy a tam mi zistili, že mi zle pracuje pečeň. Lieky som v žiadnom prípade nechcela a dala som sa liečiť čínskou medicínou. Pre niekoho sú to šarlatáni ale mne to za 3 mesiace pomohlo. Liečila hlavne bylinkami a akupunkturou ale z byliniek som pila miší chvost, púpavu a ostropestrec. A každý večer som si vyplachovala spodok púpavou a repíkom. Striedala som to. Spravila ako normalny čaj a tým vypláchla. Mam taku flasticku ako z rosalginu a tam to nalejem a normalne vnutri a vonku vyplachnem. Po 4 rokoch trápenia som bez akýchkoľvek antibiotík. 🙏

bibg
21. jan 2020

@bibg ešte by som dodala, že presne viem čo prežívaš. Mám mladého domktora a ten si začínal namyslat že tam chodím len kvôli nemu 😄 ale keď má opätovne pozrel videl že mám naozaj problém. Mne pomáhalo doma chodiť bez bez nohavičiek. Prestala som používať všetky mydlá pretože oni rozprávajú ako udržujú P-H ale v skutočnosti to len narúšajú. Mne naozaj pomohli bylinky SCH tie čo mi dala ona nejaké Špeciálne čínske a potom tie čo som napísala myši chvost púpava repík ostro Pestrec. Tú dobu som vylúčila úplne múku teda Lepok a mliečne výrobky.

autor
21. jan 2020

@k1k1na mám pocit, že to naozaj bude tohto pôvodu. Na hygienu si dávame fakt pozor, jediné čo je, že po styku nejdem hneď na wc keďže sa snažíme o baby .. začínam byť z toho zúfalá

k1k1na
21. jan 2020

je to mozne aj ja som to mavala, teraz uz nemame tak casto styk a som v pohode 🙂

autor
21. jan 2020

@k1k1na ďakujem za odporúčania 🙂 veľmi ma to štve.. snažíme sa o bábo a pri vyšetrení Dr. každý cyklus urobí preventívne kultiváciu ... za pol roka to je už druhá infekcia .. hnevá ma, že sa máme snažiť a ja práve vtedy musím užívať toto svinstvo 🙈

adusa1987
21. jan 2020

Ja ziadnr intimne gely na hygienu nepouzivam niekde som citala ze cista voda je to najlepsie mydlo a prisaham ak som raz mala nejaku mikozu tak to najskor niekedy ked som este pouzivala tie mydla...a pokial viem aj vela jogurtov bielych ci akych udrzuje tu mikro kulturu ci co zdravu

simsalabim
21. jan 2020

Bakterialna vaginoza sa casto vracia, e.coli sa v posve v mensom mnozstve vyskytuje, premnozi sa iba za vhodnych podmienok. Je dobre skusit dlhodobo vaginalne probiotika. Ejakulat narusuje pH posvy, laktobacily potom mozu hynut a e.coli sa premnozi, mozes skusit Vitagyn c alebo Feminella c po styku, uvidis, ci to pomoze. Inak infekcia 2x za polroka sa mi nezda uplbe tragicka, kamoska pred par rokmi sla z infekcie do infekcie, 2 dni po douzivani liekov to mala spat..... bojovala s tym niekolko mesiacov, mala aj celkove ATB a aj napriek tomu...

autor
21. jan 2020

Zabudla som napísať, že ja na sebe nebadám na sebe žiadne príznaky, žiadne pálenie ani svrbenie ani nič. Vždy mi vyjde infekcia z kultivácie. Dokonca ani výtok nemám iný - mám ho hojne počas celého cyklu takže nijakú zmenu čo sa týka farby alebo zápachu som nespozorovala.

autor
21. jan 2020

Pardon za preklep v úvode 🙂

lifesaver
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
21. jan 2020

@lifesaver no to ti neviem presne povedať ... vždy ma len oboznámila, že odoberá kultiváciu na rozbor ..

lifesaver
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
22. jan 2020

@lifesaver ďakujem, skúsim sa na to opýtať