Opakované zvýšené leukocyty v tehotenstve

julia1993
21. júl 2017

Ahojte baby. Nedavno mi z.krvi vyšli výsledky , že mám zvýšené leukocyty na hodnotu 14. Doktorka mi predpísala antibiotiká Ospexin. Douživala som ich a leukocyty su stále zvýšené. Som v 36tt. Mala ste niektora podobný problém? Bojím sa či to nemôže ublížiť bábatku. Ďakujem

pininka
21. júl 2017

Skoda ze nevies ake si mala pred tehu vysledky. Ja som tiez mala zvysene, ale aj Aslo a Crp mam cely cas 20 a nikto nevie zistit preco. Aj ja som brala atb v tehotenstve lebo som dostala zapal klbov, ale hodnoty crp aj asla ostali nezmenene. Mas tesne do porodu,uz by som to neriesila,pokial sa citis dobre.

leeenka26
21. júl 2017

@julia1993 vobec nerozuniem preco ti dala dr atb. Mala si aj crp zvysene??leukocyty v tehotenstve byvaju zvysene a tato hodnota je uplne v pohode 11 je norma a 14 to je uplne mierne zvysenie na co rozhodne atb nebolo treba a hlavne nie v tehotenstve, kde sa atb nasadzuju len ked je ohrozene zdravie zeny a tehotenstvo.

julia1993
autor
21. júl 2017

Aano zabudla som sa vyjadrit ze aj crpčko je zvysene.

gapre
22. júl 2017

Aj ja som mala zvysene leukocyty ku koncu tehu.Obvodnemu sa to nezdalo.Povedala som to na gyn. A aj porodnikovy a obaja vraveli , ze ku koncu tehu je to normalne.

mareen1
22. júl 2017

Leukocyty a crp byvaju v tehotenstve zvysene fyziologicky, bez chorobnych zmien. Samozrejme ak nemate ine priznaky...vas lekar by to mal vediet

leeenka26
22. júl 2017

@julia1993 zalezi aj aka hodnota crp. Myslim ze cca do 30 je ok ale je to velmi individualne. Ja som mala 3 tehotenstva. V kazdom crp zvysene. V prvom mi vyskocilo az na 60 a predcasny porod. O tom som vsak nevedela. Druhe tehu aj pri 30 ok, ale sledovali to a nic sa neudialo. Tretie tehotenstvo crp len velmi malo zvysene.

jankalukasova
22. júl 2017

Ja som mala zvysene cele tehu a ziadne atb mi nedali. Sledovalo sa to a bolo mi povedane, ze je to prirodzena reakcia tela...najvyssie som mala 17.

stastenka42
23. júl 2017

Všetky hodnoty v tehotenstve sú zvýšené fyziologicky... absolútna hlúposť nasadzovať ATB pre zvýšenie leukocytov.. ak si nebola istá mala ťa poslať hematologovi...

julia1993
autor
23. júl 2017

@stastenka42 vobec niesom spokojna s mojou gynekologičkou. Žial neskoro som sa zbadala. Takže ked porodím hned beriem kartu a odchadzam

julia1993
autor
28. júl 2017

@pininka
@leeenka26
@gapre
@mareen1
@jankalukasova
@stastenka42
Baby v utorok som bola na poradni. Doktorka mi oznamila ze mam teda.zvysene zas crp ako som pisala. Nasadila mi preto opať antibiotika. Vzala mi krv a dnes som si volala o vysledky a crp ma.byt vraj v norme okolo 5 a ja mam 7. Antibiotika som este nezacala znova jest. Je to naozaj vela ked mi ich kazala znova jest? Len o dve cisla? Nechapem a nechcem znova brat tie hlupe lieky 😏

jankalukasova
28. júl 2017

@julia1993 ono veľmi záleží kde ten zápal je... ak máš napr. pokazený zub tak ich neber.. ale keď nevieš kde v tele je problém, tak ťažko povedať.

jankalukasova
28. júl 2017

@julia1993 prípadne skús aj inú lekárku... lebo takto krátko po sebe dvoje atb... nuž v tehotenstve žiadna sláva.

leeenka26
28. júl 2017

@julia1993 paneboze ved 7 je takmer negat. Az pri niekolko desiatkach zvysenom crp som mala atb a pozor v tehotenstve by som len tak mirnix dirnix bezdovodne nenasadzovala atb.

pininka
28. júl 2017

@julia1993 co je normalna, ved ja som mala 20 a nic mi nedali,az ked som mala zapal klbov lebo som sa hybat nevedela. Ja by som ich nebrala

mata128
28. júl 2017

Dospeli maju normalnu hodnotu do 8......teda aspon podla toho,co som sa docitala...

leeenka26
28. júl 2017

@julia1993 podla mna mas crp zvysene fyziologicky z tehotenstva. Niektori tak reaguju. Ked ja som mohla aj do 30 a som tu ziva a zdrava dieta v 100% poriadku.

misa2704
18. sep 2019

Ahojte. Bola som včera na krv dnes som volala o výsledky. Dr mi povedala že mám mierne zvýšené leukocyty na 11 a že vraj je hranica do 10. No troška že aj crp zvýšené pýtala sa ma či som nebola chorá alebo nachladena poslednú dobu. cholesterol mám 3,1 hranica je 3. Môže to súvisieť s tehotenstvom? Som 6TT. Troška máme stresové obdobie malý nám nastúpil do škôlky zvraca takže máme troška stresy a ja tiež. 😔

jankalukasova
18. sep 2019

@misa2704 tehotne maju hranicu 15. Cele tehotenstvo som ich mala zvysene. Je to normalna reakcia tela. Ale ak mas aj crp vyssie, tak je mozne, ze na Teba nieco lezie..

misa2704
18. sep 2019

@jankalukasova ahoj dakujem za odpoveď. ja mám vkuse pocit v hrdle ako keby mi Stekali hlieny tak neviem či aj toto nie 🤔

jankalukasova
18. sep 2019

@misa2704 no... tak to mas odpoved. Raz mi brali takto v tehotenstve krv a zabudla som povedat, ze ma boli hrdlo. Hned ma doktorka nahanala, ze mam prist. Vtedy som mala tusim 18,5...

misa2704
18. sep 2019

@jankalukasova volala som svojej gynekologičke tak mi hneď povedala že leukocyty a crp bývajú v tehotenstve stále mierne zvýšené tak ma upokojila že je to normálne.

stastenka42
19. sep 2019

@misa2704 leukocyty aj crp je stále v tehu zvýšené a cholesteroly sa vôbec nemajú kontrolovať v tehotenstve ,nakolko je priridzene že sú zvýšené..jediné čo sa kontroluje sú pečeňové testy..môžeš byť v kľude....

misa2704
19. sep 2019

@stastenka42 ďakujem veľmi pekne za odpoveď tiež si ma ukludnila s tym cholesterolom. Však nestravujem sa nezdravo ani nechápem čo to mohlo byť.