Opakujúce sa cysty u 19-ročnej

xenia123456789
2. okt 2023

Ahojte mám 19 rokov - v posledných mesiacoch sa mi robis cysty ma vaječníkoch . Minuly mesiac mi meškala ms 20 Dni bol som pri lekárovi po skončení ms . Spravil sono a povedal že vidi už prasknutú cystu. Tento mesiac mám bolesti v podbrušku, tlaky , pichanie v ľavom boku . Tehotná byt nemozem keďže som nemala tento mesiac pohlavný styk . Môže to byt znova cysta ? A je normálne aby sa takto často opakovali cysty ?

diaszoky
2. okt 2023

@xenia123456789 ked sa opakuju cysty zrejme to suvisi s ovulaciou a vajickami ktore nepraskaju

xenia123456789
autor
2. okt 2023

@xenia123456789 taktiez mám pri sexe bolesti v ľavom bolu

himedzi
2. okt 2023

@xenia123456789 áno moja 19 ročná dcéra mala opakovane cysty. Minulého roku ju operovali. Mala cystu 7 cm. Predtým jej ustavične praskali a robili sa nové. Rok bol pokoj, včera jej zas našli novú 6 cm. Uz nechce ist na operaciu, začala užívať Indonal forte. Ma problémy so štítnou žľazou, takže asi z toho to má, to jej povedala endokrinologicka. Skus ten Indonal, plus omega3 mastné kyseliny vo vyšších dávkach.

alison11
2. okt 2023

@xenia123456789 Thiamín som brávala ke´d som mala cystu na vaječníku opakované cysty an vaječníku sa volá PCO syndrómpolycystických vaječníkov vygooglisi a prečítaj nejaký hormón asi progesterón máš nízky a viac testosterónu a to spôsobuje toto ja som brávala Duphaston to mi upravilo dozrievanie vajíčok a cykly aby načas chodila ms a nerobili sa cysty. mne to pomohlo za 1rok ak mám tak len 2x a vždy zaberie Thiamín ten pomáha aby sa vstrebala cysta alebo praskla.

ivangeline
2. okt 2023

Mala som. Pomohli tehotenstva. :D

janetinka27
2. okt 2023

@xenia123456789 ahoj, podobne problemy mi zacali v tvojom veku - meskanie ms, neskor dlhe krvacania. Dovodom boli cysty z neprasknutych folikulov.je dolezite, aby tvoja dr zistila o aky druh cysty ide. Ak zisti, ze sa jedna o neprasknuty folikul, treba to dostat pod kontrolu. Jednou (nie idealnou) moznostou je teliesko, ktore zabrani sliznici rast. Pretoze, ak zene rastie sliznica, ale nena ovulaciu (pri nepraskani folikulov zena tiez nema ovulaciu), potom sa zvysuje riziko, ze sliznica bude nekontrolovatelne rast, zhrubne a casom moze dojst k nebezpecnym zmenam.
(Ak mas nadvahu, treba kontrolovat cukor minimalne na preventivkach, pripadne si dat urobit test na inzulinovu rezistenciu, aj ked ty si este mlada, ale moze sa to casom objavit)

xenia123456789
autor
2. okt 2023

@janetinka27 nadváhu nemám športujem cvicim 5 krat do týždňa 2 a pól hodiny . Jem 160 g bielkovin všetko zdravé samozrejme aj nejaký twn cukor ale nic katastrofálne

hwhshshs
2. okt 2023

Ahojte
Ja mám tiež cystu 4,2 mám ju už 3 roky a aj jeden myom
Mávam strašne bolesti v krížoch môj doktor mi nato nič nedáva je veľmi zlí 2krat má už vihodil z ambulancie neviem čo mám robiť ja by som chcela aby mi ich vibrali, čítala som že ja tie myomy a cysty môžu operovať ja to chcem. Nemám pravidelný cyklus meška mi stále 6 Aš do 10 mesiacov , ja by som chcela pravidelnu menštruáciu aj bábo 🥲a doktor mi pomôcť nechce poradíte mi nieakeho odborného lekára prosím