Operácia myómu

leameleg
30. okt 2021

Ahojte bambulky,ktore ste si prešli operáciou myómu chcem trošku bližšie info od vas a hlavne povzbudenie..koľko dlho trvá približne taká operácia,aká doba rekonvalescencie je, aký stav je po prebudení mám dôvod na obavy ?. Čaká ma to 9teho a ja mam trošku strach nakoľko prvý krát idem na operáciu a neviem čo čakať :(

anka246
30. okt 2021

Neboj nič, vyčistia ťa a pôjdeš domov.

ancovicka21a
30. okt 2021

Nic sa neboj,ja to mam za sebou uz 3krat..operácia ako kazda ina..v narkóze som bola cca hodinu a pol,potom som uz začala vnímať..bolelo to..ked som bola riadne uz pri zmysloch,tak došla sanitarka,pomohla mi do sprchy a na wc..potom som mala aj večeru a aj ked zohnuta,tak som chodila..druhy den vytiahli drenaznu hadičku a tretí den som sla domov..rany som si potierala repikom a betadinom..neboj,zvládneš to..len sa musis šetriť ,aby sa ti vsetko riadne zahojilo..držím palce 😘

leameleg
autor
30. okt 2021

@anka246 tak obávam sa popravde 2 deti doma... a ešte aj lekár tvrdil že najprv laparka a teraz operácia lebo trošku to narástlo :( a mam to za stenou maternice a konečníkom som z toho na nervy :( mala si niečo podobné ??

leameleg
autor
30. okt 2021

@ancovicka21a ďakujem a mala si laparoskopiu alebo normálnu operáciu ? Prepáč , že sa pýtam ale ja som strašný bojko 🥴

ancovicka21a
30. okt 2021

@leameleg ja som mala laparku 3krat..ale mala som aj sekciu v úplnej narkoze,kde mi zaroven vyberali 4ty myom..ze uz ked výberu dieťa,tak výberu aj myom..a aj tak znova mam,takze ma čaká ďalšie vyberanie..uz to beriem športovo 😂 naozaj,nie je coho sa bat..bude to bolieť,budes nejaky cas v šetriacom režime a bude to v pohode..zostane ti len jazva..hehe,ja uz mam cele brucho rozparane 😁

leameleg
autor
30. okt 2021

@ancovicka21a fuuuu ja len dufam ,že ak to vyberú tak sa po čase zaradim normálne do života... už ma nebavia úkrutné bolesti pri ms,ovu, a pri ms mam až bolesti konečníka... je to hrozné :(

leameleg
autor
30. okt 2021

@ancovicka21a zazila si si toho aj ty a mala si nejaké aj bolesti ked si mala tie myomi ci ti len nato tak prišli ?

ancovicka21a
30. okt 2021

@leameleg bolesti nie,mne nerobili nikdy problemy..akurat som nemohla otehotnieť kvoli tomu..mne totiz akonáhle myom vybrali,tak aj zacal znovu rast na tom istom mieste..az po tej tretej laparke sa stal zázrak,este som nemala riadne rany zahojene a otehotnela som..

leameleg
autor
30. okt 2021

@ancovicka21a fuuu vedia dobre ženy potrápiť .... len ja nechápem veď ms mam načas ovu tiež z čoho sa to vlastne vytvorilo

babyborn
30. okt 2021

@leameleg ja som bola na operacii pre 2 rokmi. Rez na bruchu, mal az 20 cm na zadnej strane. Bolesti miernejsie ako pri cisarskom, samozrejme kym sa zahojila rana, sa mi zle pohybovalo a pod.

babyborn
30. okt 2021

@babyborn
@babyborn
@leameleg Hoci bol myom velky az 20 cm, podarilo sa im ho pekne vybrat. Po roku bez zmien a teraz ma caka kontrola po 2 rokoch. Drzim palce, nebojte sa, treba ist cim skor, ja som cakala a takmer som v 35 prisla o maternicu.

ancovicka21a
30. okt 2021

@leameleg tazko povedať..ja tiez ms,ovu presne ako hodinky..myslim,ze to s tym nesúvisí..ale ani po tom nepatram,ze kde je príčina..

amarilka26
30. okt 2021

Ja mam za sebou operaciu, normalne rezom na bruchu, laparoskopia nebola mozna. Po prebudeni mi bolo zle, ale viac si nepamatam. Prespala som cely ddn. Druhy den uz sprcha a zacat chodit troska. Potom uz bolo len lepsie a lepsie 🙂 operaciu som mala zaciatkom jula, tak som bola cely jul a august na pn, uzila som si po rokoch prazdniny 🙂 Nic sa neboj, da sa vsetko vydrzat 🙂

leameleg
autor
30. okt 2021

@babyborn ja mam 29 , som po 2 porodoch takže idem aj keď sa bojím ale pre svoje zdravie to zvládnem

leameleg
autor
30. okt 2021

@ancovicka21a tak ja to mám od mája tak už sa teším keď to bude zomna preč popravde lebo dosť som si vytrpela už s bolesťami

leameleg
autor
30. okt 2021

@amarilka26 a ty si mala myom na maternici alebo na vaječníku ??

amarilka26
30. okt 2021

@leameleg na maternici. Len tak nestastne ulozeny ze musel ist von rezom, takze som bola ako po cisaraku 🙂

leameleg
autor
30. okt 2021

@amarilka26 a ja to mam za maternicou a pri konecniku normalne nechapem ale uvidime pri operacii naco sa pride. Ale tak hlavne aby som po anesteze vedela potom fungovay

amarilka26
30. okt 2021

@leameleg mne nasli pocas operacie dalsie myomy, tak ich vybrali a uplne mi to zmenilo zivot 🙂 Mne sposobovali velke problemy, operacia bola nevyhnutna. Neboj sa, vsetko sa dalo hravo zvladnut po operacii 🙂 a bola to super predpriprava na cisarsky 🙂

sapetka
31. okt 2021

@leameleg kolko ma cm?

leameleg
autor
31. okt 2021

@amarilka26 no veď preto to chcem aj ja dat konecne dokopy lebo to brutalne obmedzuju zivot, ci bolesti,pocit tlaku v bruchu a podobne. Tak bodaj by som ostala len pri Laparke

leameleg
autor
31. okt 2021

@sapetka fuuu ani sama neviem ale 5 cm urcite mal naposledy

jaruna123
19. jan 2022

@leameleg ahoj ako si dopadla?

leameleg
autor
19. jan 2022

ahoj tak v novembri som mala laparoskopiu potvrdila sa dermooidna cysta. Laparoskopia trvala 1,5hodiny ale dopadla úspešne našťastie. ♥ tak verím že to už bude v poriadku

stefania100
28. sep 2023

@amarilka26 Dobry den, prosim vas aj ste po operacii otehotnela? Dakujem.

amarilka26
28. sep 2023

@stefania100 dobry vecer, ano, hned za 6 mesiacov, ako mi gynekolog povolil snazenie.

stefania100
29. sep 2023

@amarilka26 Tak to je super 😊 mne povedali, ze az po roku sa mozme snazit 😔

amarilka26
29. sep 2023

@stefania100 to na zaciatku hovorili aj mne.

stefania100
29. sep 2023

@amarilka26 Tak to je super, ze sa podarilo 🙏 uzivali ste nieco specialne na rychle zahojenie maternice....alebo na pocatie? Dakujem.

amarilka26
29. sep 2023

Dakujem 🙂 Mne gynekolog povedal aby som si nasadila wobenzym hned po operacii, tak som tak urobila a po operacii ma nechal 2 mesiace doma, bolo leto, tak mi povedal ze si mam uzit prazdniny 🙂 Inak nic specialne som nebrala, len som si uzivala kazdy den bez bolesti, krvacania a menstruaciu trvajucu len 3 dni 🙂 neskutocne mi ta operacia pomohla 🙂