Otázky ohľadom 1. menštruácie v 12-tich.

ja_lili
18. máj 2019

Takže ahojte, na úvod by som Vám chcela povedať pár slov o mne. Takze volám sa lili a chodím do siedmej triedy. Prsia mám (začali mi rast asi pred rokom) ochlpenie mi začalo rast už v 3. triede. Výtok som začala mat zhruba pre rokom a pól. Mám veľa alergii na potraviny. Mohlo by to nejako ovplyvniť príchod mojej prvej menštruácie? S mamou som sa už na tuto tému rozprávala, dala mi aj intímky ale pýtala som sa jej či môžem používať aj tampóny a ona povedala že nie no a späť k téme... takze moja mám dostala menštruáciu v 7.triede a takisto aj moja sestra. Chcela by som sa spýtať na približný výpočet mojej prvej menštruácie aby má to nejak neprekvapilo. Aaaaa ešte má poslednú domu pichá v podbrušku a cítim tam taký tlak. A ešte by som položila jednu otázku. Ako budem vedieť že menštruáciu onedlho dostanem ?(myslim 1 týždeň dopredu) za každú odpoved ďakujem !!!❤️❤️❤️A ešte mi poslednú dobu treba stále cikat ale zápal močových ciest to na 100% nie je ten som už mala a poznám to

vanilkavan
18. máj 2019

No na toto ti žiaľ nikto odpoveď nedá. Nedá sa to dopredu určiť, kedy dostaneš prvú menštruáciu. Prosto raz príde a bude tu 🙂. Keďže už príznaky hormonálnej aktivity u teba sú - ochlpenie máš, prsia ti už rastú, aj to pobolievanie podbruška môžu byť signály ( aj keď pobolievanie môže byť aj z iného dôvodu) myslím si, že už to u teba dlho nepotrvá 🙂. Doporučujem ti nosiť v taške aj jednu riadnu menštruačnú vložku, nie len intímku, pre prípad, že by ťa to zastihlo v škole. Ešte si za svoj život určite menštruácie užiješ, takže teraz to zbytočne nerieš, buď len pripravená, keď sa objaví 🙂. A je super, že si sa už s mamou o tom rozprávala, určite ti odpovie na v všetko, čo by ťa okolo toho ešte mohlo zaujímať.