Otehotnenie po laparoskopii

vardzikova
30. nov 2011

Ahojte baby. Chcela som sa opytať bola som nalaparke a chcem len vedieť aka je veľka pravdepodobnosť že otehotniem po laparke? Ma niektora s tymto skusenosti?

jankaja
1. dec 2011

@tamburetka syndróm polycystických vaječníkov

azzura
1. dec 2011

@tamburetka hej, operacia sa robi ako posledne. Mne zistili problem v nedozrievani a nedorastaní folikul a nedorastaní sliznice, ale to vyriesil tabletkami. Ale tiez od januara beham po vysetreniach. aj mi robil test ci moje tekutina nezbija smermie a plno inych blbosti. Aj partner bol uz 2x na smg.

dafy
1. dec 2011

@oliverko5 ahojky chcela by som sa ta spýtať ty si mala nepriechodné vajcovody aj zrasty? a tá laparoskopia ti pomohla ???lebo ja mám nepriechodné vajcovody a už som vyčerpala aj 3IVF.teraz rozmyšlam nad laparoskopiou len neviem či mi to pomože ...ja som síce bola na prefuk tekutinou pred 9rokmi a vtedy mi povedal Dr.ze ich mám upchate takze ma dal na IVF. len chcem vediet či laparoskop....mi vedia tie zrasty odstrániť chytám sa každej slamky lebo na IVF ako samoplatca nemám ☹

tamburetka
1. dec 2011

@dafy no u mna bol záver že tie mám neprechodné. tak teraz neviem čo, lebo neviem ako mám celkom rozumieť tomu zákroku - prefuk? niekto napíše že mu robili prefuk a už je to ok. mne robili a takýto záver mi povedal dr. inak všetky ostatné testy máme s mužom dobré. tak teraz neviem či máme iba skúšať alebo rovno ísť na IVF? kto má skúsenosť, prosím napíšte aj ostatné!

miska200
1. dec 2011

ahojte kocky
@tamburetka prefuk je vlastne hsg vysetrenie kontrastnou tekutinou - bez rezania a narkozy, robia to v nemocnici bez naslednej hospitalizacie, narkozy... v podstate si len "odfotia" maternicu a vajickovody, ktore sa cez krcok naplnia tekutinou, aby bolo vidno, ci su vajickovody priechodne alebo nie. Mozno niekomu ta tekutina svojim tlakom pomoze rozlepit jemne pozrastane vajcovody, ale v podstate je to len vysetrenie, aby doktor videl, na com pacientka je. Myslim, ze na odstranenie vacsich zrastov je prave laparoskopia, pri nej doktor moze chirurgicky zrasty odstranit a prave laparoskopii by malo podla mna predchadzat hsg vysetrenie, tzv. prefuk. Takto mi to moj doktor vysvetlil, ja mam absolvovat prave tento prefuk, ale kedy, este netusim, nakolko mi nasli nejake bakterie, ktore musim vykantrit pred hsg...

tamburetka
1. dec 2011

@miska200 diky za info. no mne urobili to vyšetrenie kontrastnou látkou. záver bol aký bol ale o žiadnych zrastoch a ich odstraňovaní nepadlo ani slovo.

ada06
1. dec 2011

@miska200 Ahoj,mne takzvaný prefuk robili pred 2 týždňami.Robili to ambulatne a kontrolovali sonom,je to šetrnejšie než prefuk pod rentgenom.Ambulatne myslím na špecialnom pracovisku. Mne to robili v GYN-five.

tahia24
1. dec 2011

Ahoj,ja som bola na laproskopii 25.10,a menštruaciu som mala dostat minuly tyžden,tiež chceme babetko,dlho sa snažime,a stale nič,bojim sa že zas budeme sklamany.No ja asi tri dni nemam chut vobec nanič,pri pohlade na salamu sa mi diha žaludok.No pobolievaa ma v kryžoch,a občas pichne aj vo vaječnikoch,raz v jednom raz v druhom.Ešte si nechcem robit test,
Dufam že budeme mat raz maličke 😲

lululka555
1. dec 2011

@ada06 ahoj aj si platila za ten prefuk?

ada06
1. dec 2011

@lululka555 Áno 50 eur.Ešte skorej som platila než mi vykonali zákrok.

dafy
1. dec 2011

@tamburetka ahoj mne robili prefuk pod rengenom mi vstriekli tekutinu a tam mi vlastne povedal ze ich mám nepriechodné a ze prirodzene neotehotniem ale nikdy ma neposlal na operaciu aby mi tie vzrasty odstranili...čož ja som sa dopočula ze vraj niekdedy tie zrasty sa daju odstránit preto aj ja teraz sa chcem dopátrať k tomu ze či u mňa má zmysel ísť na tu laparoskopiu alebo nie...lebo ked dobre viem prefuk ti neodstráni zrasty iba ukáže či su vajcovody priechodné...jáááj neviem tiez máám z toho mišung ísť neísť na laparoskopiu ...

oliverko5
1. dec 2011

@dafy ahoj..no ja som mala endometriozu 3 stupna ako mi bolo povedane a mala som tiez vzrasty..a tiez jeden vajecnik nepriechodny..brala som injekcie na umely prechod pol roka ale bolo to nieco strasne ale ani to nepmohlo..pomohol mi lekar v popradsej nemocnici ktory mi robil poslednu laparoskopiu tam mi boli odstranene vzrasty z tej endometriozy a celkovo ten ludsky prisup..do 3 mesiacou som prirodzene otehotnela ani neviem ako..drzim palce aby sa babo podarilo... 🙂

oliverko5
1. dec 2011

@vardzikova drzime palce nech to dopadne dobre... 🙂

effkaa
1. dec 2011

@vardzikova snad ta potesim. ja som otehotnela hned po laparoskopii - asi dva tyzdne, ale mala som PCO. Moja kolegyna z prace otehotnela asi 3 mesiace po laparke, tej robili len prefuk a mala nepriechodne vajcovody. No ale jednej mojej znamej ani laparka nepomohla, skoncila na umelom. Po prvom IVF mala chlapceka a asi 2 - 3 mesiace po porode uz bola znova tehotna. tak myslim, ze statisticky to vychadza velmi pozitivne. Drzim palce 🙂

tamburetka
1. dec 2011

@effkaa ahoj. ako píšeš o tej kolegyni - ona mala neprechodné a po laparke otehotnela??? a prefuk len tak že jej to tam kukli? booože, človek má z toho už fakt chaos v hlave 🙂

effkaa
1. dec 2011

no ona mala nepriechodny jeden. robili jej diagnosticku laparoskopiu, tzn. ze sa jej tam pozreli a uzavreli nejaku diagnozu a este jej robili aj prefuk, resp. naliali jej tam taku modru vodicku, podla ktorej sa vlastne zisti ta nepriechodnost. vraj to casto pomoze. neviem, ci to ta vodicka moze nejako vycistit, za to by som ruku do ohna nedala.

vardzikova
autor
1. dec 2011

@lenisko1 dakujem 🙂

vardzikova
autor
1. dec 2011

@oliverko5 Dakujem budeme sa snažiť 🙂

vardzikova
autor
1. dec 2011

@jankaja jaaaj tak to je super a blahoželam z celeho srdiečka , a v ktorom si tt?

majkushka
1. dec 2011

@vardzikova kedy ma prist mrcha ? kedy je plodny dnik vieš ? a pocity ?

majkushka
1. dec 2011

@dafy ja som po diagnostickej laparke , spolu s prefukom mi nasli zrasty ktore možu tahat vaječniky , mi doktor povedal , a tym su nepriechodne , zrasty odstranene , vaječniky priechodne , hlavne sa nou da zistit /lapar,/ ci neni endometrioza , aj ta je pricinou neplodnosti , a inak sa zistit asi neda len laparkou

vardzikova
autor
1. dec 2011

@majkushka tak momentalne mam plodne dni takže nad mrchou ešte neuvažujem a možno ani nepride dufam aj ked tomu veľmi neverim ale všetko sa môže stať

jankaja
1. dec 2011

@vardzikova v 35. tyzdni

vardzikova
autor
2. dec 2011

@jankaja jeeej tak to bruško maš už určite krásne 🙂

majkushka
6. dec 2011

@vardzikova ako sa maš?

vardzikova
autor
6. dec 2011

@majkushka v pohode akurat uvažujem či si urobiť ešte tehu test ,, ale ešte s tym testovanim chvyľočku počkam aby som nebola sklamana ..a ty ako?

majkushka
7. dec 2011

@vardzikova ja netušim , lebo beriem ešte k tomu duphaston a pocity s neho su ako pri tehu takže ešte tyžden do mršky vydržat ale sa to vlečie juj

vardzikova
autor
7. dec 2011

@majkushka tak ja som sa dnes rano testla 😢 ale nič 😢 tak musime viac zabrať 😖 a to načo berieš ten duphaston? k čomu je to dobré?

majkushka
7. dec 2011

@vardzikova aj ja som testla , si ma namotivovala a ja tiež nič , ale to je ešte skoro kedy ma byt mrcha ?

vardzikova
autor
7. dec 2011

@majkushka mrcha by mala byť na buduci tyžden v pondelok alebo utorok a tebe kedy ma prisť? 😝