Ovulácia po mimomaternicovom tehotenstve

mina1834
27. sep 2012

prosim poradte ako to je s ovulaciou po mimomaternicovom tehotenstve ,nakolko som nedavno mala mimomat,,,a vzali mi jeden vajcovod lavy ,,,ci tenn druhy prebera funkciu a je kazdy mesiac alebo iba kazdy druhy prosim poradte ,,

bets
27. sep 2012

@mina1834 najpravdepodobnejsie kazdy druhy mesiac je ovulacia, kedy sa uvolni vajicko schopne oplodnenia. priznaky ovulacie su kazdy mesiac, len ten jeden vajicko vo vajecniku zanika, resp. inou cestou sa uvolnuje prec, cize nie je schopne oplodnenia. najlepsie to posudi lekar cez UZV tesne pred alebo v case ovlucie. niekedy moze jeden vajecnik prevziat aj funkciu druheho, ale neviem na kolko je to bezne...

lucia2505
27. sep 2012

Keď nemáš jeden vajcovod, tak najpravdepodobnejšie otehotnieš vtedy, keď bude ovulácia na tej strane, kde vajcovod máš...ale môže sa stať, že vajcovod zachytí aj vajíčko vychádzajúce s vaječníka, kde ti vajcovod chýba. To u mňa to tak bolo. Mala som tiež mimomat. Ovulácia prebehla na stopercent na ľavom vaječníku, lebo jednak som to cítila a jednak žlté teliesko bolo na tom ľavom vaječníku, ale plod som mala v pravom vajcovode.

buffinko
27. sep 2012

@mina1834, ja som otehotnela po mimomaternicovom z ľavého vaječníka, ľavý vajicovod mi bol odstránený, takže pravý vajicovod vajíčko zachytil. viem to, lebo pred ovuláciou som bola na kontrole u lekára, ktorý videl, že ovulovať bude ľavý vajicovod. vaječníky sa nemusia striedať pravidelne, raz jeden, raz druhý, často je to tak, že ovuluje napr. 3x za sebou pravý, potom 2xľavý a takto podobne....je to individuálne, skúšať treba každý mesiac, nikdy nevieš, kedy sa podarí.

strapco13
27. sep 2012

@mina1834 pokial mas ponechany vajecnik, tak bude ovulovat aj jedna aj druha strana, ale ono to nefunguje tak, ze sa striedaju, ze raz jeden, raz druhy..moze to byt nepravidelne striedanie

mina1834
autor
27. sep 2012

@strapco13 no ja som myslela ze teraz ten druhy prebera funkciu ale som nvela ci bude kazdy mesiac..

strapco13
27. sep 2012

@mina1834 nemusi byt kazdy mesiac, ani predtym si nemusela mat kazdy mesiac ovulku, je bezne ze obcas je niektory cyklus anovulacny

mina1834
autor
27. sep 2012

@buffinko joj dakujem za odpove,,,no nikde na nete som to nenasla,,dufam ze budem mavat kazdy mesiac ,,,a konecne sa po tom vsetkom usmeje na mna stastie ,,,

mina1834
autor
27. sep 2012

@strapco13 no toto som citala ,,len som nikdy neratala stym ze budem mat mimomat,,teh a takto to dopadne ,,bola by som rada keby som ju mala kazdy mesiac ,,,len som zvedava ako mi dojdu kramy teraz,,,doktor,,mi povedala ze so sexom mame pockat tri tyzden po operacii ,,ale co ak by som otehotnela napr,,tak kramy by som nedostala alebo ako to je ?

mina1834
autor
27. sep 2012

@lucia2505 fu som nevedal ..tak ze aj kd nemam vajcovod tak sneho vajicka zachyti pravy ..???som myslela ze ty padom ked nemam vajcovod tak zanika vajecnik ..a nefunguje uz ,,,a prebe potom ulohu zan pravy ..

lucia2505
27. sep 2012

@mina1834 ano môže ti vajíčko zachytiť ten druhý vajcovod a vaječník ti normálne ďalej funguje. Ja už nemám ani jeden vajcovod a vaječníky mi fungujú, mám normálne ovuláciu.

mina1834
autor
27. sep 2012

@lucia2505 a mozes stale otehotniet ??? je to pre mna teraz vstko nove tak len studujm na nete ako to je a tak ,,a preto som sa sm obratila lebo som si myslela ze sa tu najde niekto kto tym presiel alebo sa stym uz stretol

lucia2505
27. sep 2012

@mina1834 ja už prirodzene nemúžem, v októbri idem na umelé oplodnenie, ale ty môžeš v pohode, keď je ten druhý vajcovod zdravý a priechodný. neboj sa.

mina1834
autor
27. sep 2012

@lucia2505 no snad je ok ,,bola som na kontrole ,,moja gyn povdala z je ok ,,a ked som mala teraz tu operaciu pri mimomat,,tak doktor co ma operoval povedal ze mozm po mesiaci zacat skusat znova z pravy j ok ,,ale nevim ci on ho pocas operacie kontroloval alebo ako to je

lucia2505
27. sep 2012

@mina1834 myslím, že oni kuknú aj druhý pri operácii, lebo ja keď som mala mimomat. tak mi po operácii povedal, že aj ten druhý je naprd - nepriechodný a držal sa mi tam zápal, takže som si ho teraz v auguste dala vybrať, lebo pri umelom by mi robil zle.

buffinko
27. sep 2012

@mina1834, pozri tu - tu je kopec žien, ktoré bohužiaľ prešli mimomaternicovým, svojho času mi tá téma bola veľkou oporou 🙂 väčšina z tých, ktoré sú po mmt onedlho napíše, že čakajú bábätko:
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/zkusenos...

mina1834
autor
27. sep 2012

@lucia2505 jaj tak asi ho skontroloval ..a preto povedal ze mozm po mesiaci skusat,,uvidim trosku sa aj bojim ale nechcem cakat samozrejme ale nebudem ani na to tlacit ked sa budem citit tak postupne zacneme a kd nic in aspon si uzijijem hehehe 🙂

mina1834
autor
27. sep 2012

@buffinko dakujem pekne ,,,ze aspon takto si mi pomohla ,,pre mna je komunikacia s inymi co to zazili alebo mi pomozu aspon takto dobra pomaha mi to neddusit v sebe ,,

buffinko
27. sep 2012

@mina1834, viem, že ťa to trápi, aj mňa to strašne štvalo, dva mesiace pred tým som spontánne potratila, potom som sa chvíľu tešila, že bábo bude a bolo z toho mimomaternicové ☹ znie to ako klišé, ale vážne sa skús pozitívne naladiť, že budúci rok proste budeš tehotná, lebo ty budeš 🙂 fakt je pravda, že po potratoch sa lepšie otehotnie, lebo telo je nabudené hormónmi. a ja si už navyše myslím, že to dieťa si vyberie, kedy prísť. my sme sa snažili 7mesiacov, kým som otehotnela, následne potratila, potom to mimo a keď som konečne otehotnela so synom- v ten mesiac sme boli spolu s manželom len 1, áno jeden jediný x 😀 nejako to vtedy nevychádzalo, potom sme mali chrípku, navyše som mala ovuláciu z toho "nesprávneho" vaječníka, bola som v tom, že z toho fakt nič nebude...ani test som si nechcela robiť, že veď načo...
hlavu hore, nie som jediná, ktorá otehotnela rýchlo po mmt a ty otehotnieš už zanedlho, vôbec sa nemusíš báť, žeby to nešlo. skôr sú skúsenosti teké, že to ide veľmi rýchlo...

mina1834
autor
27. sep 2012

@buffinko joj moja dakujem ani nevies ako si ma pozbudila ,,no snazim sa to hlavne znasat dobre ,,,aby telo netrpelo a ja verim ze bude dobre,,,prost to berem tak ze sa to malo stat ,,,a malo to tak byt,,aj ked my sme sa snazili skoro rok aj daco a ked sa zadarilo tak sme sa uz kutiku tesili ,,ale verim ze mjmu anielickovi je tam hore dobre a dava teraz na nas pozor lebo aj tak ho lubime,,,a snad posle coskoro sem za nami male stastie ktore zaceli aspon trosku tu stratu ,,,a vies co ja posielam aj tebe hlavne vela sili a trpezlivosti ,,