Panický strach z ihiel a z rezania

gabrielaslivkova
30. okt 2014

Možno je skoro sa nad tým zamýšľať, pretože nie som tehotná. Ale čím viac sa to stáva reálne, tým intenzívnejšie na to myslím (rozmýšľam nad tým od čias, kedy som vôbec mohla otehotnieť, akurát teraz je to už "dosť blízko", keďže si chceme založiť rodinku). Môj problém je taký, že mám panický strach z ihiel (injekcia a kanyla), z rezu a vôbec zo všetkého, čo "naruší" telo (nemyslím esteticky, ale narušenie, ktoré spôsobuje krvácanie).
Veľmi sa teším na obdobie, kedy budem tehotná (teda ak nám to Pán Boh dopraje) a viem, že to je obrovský dar a šťastie. Tiež viem už teraz, že budem schopná pre dieťa obetovať všetko a budem schopná všetkého. Akurát sa obávam svojho podvedomia a prípadného bloku spôsobeného mojou panikou. Keď tu vidím fotku mamičky z pôrodnice s kanylou v ruke, mám kruhy pred očami. Keď mi majú brať krv, je mi na odpadnutie a mám závraty. Aj obyčajné porezanie prsta mi spôsobuje poriadne problémy.
Čo ak keď k tomu príde, moje podvedomie sa zablokuje? Čo ak tým uškodím sebe alebo dieťatku? Je tu nejaká mamička, ktorá je na tom podobne? Ako sa s tým vysporiadať?

monaaa
30. okt 2014

@gabrielaslivkova haha 🙂 netráp sa........môj panický strach zo zubárov som musela tiež prekonávať v tehotenstve :D ......za toto tehotenstvo som už bola 4x a o týždeň idem zase.....no čo pre to malé nespravíš? možno ťa tehotenstvo aj "odblokuje" keďže krv, moč atď budú brať pravidelne a ty si jednoducho po pár razoch zvykneš.....LEN SA NEBOJ! sama ovládaš svoje podvedomie čo má veľkú silu!......( nefrajerím tu, mna donedávna u zubára držala za ruku sestrička ) :D :D :D

zonjushe
30. okt 2014

@gabrielaslivkova tvoj problem je normalna diagnoza..kamoska ma to iste, odpadava pri obycajnom porezani, ma to odmalicka, dokonca ked dostala menstruaciu, musela s nou chodit na zachod mama, lebo jej bolo zle a odpadavala, ked videla krv..zvykla si az casom..ma 30 rokov a este sa neodhodlala na dieta presne kvoli tomuto problemu..

jul11
30. okt 2014

@gabrielaslivkova odporucam navstevu psychologa,ktory ta na porod pripravi.je to uz bezne v terajsej dobe.neboj,zvladnes.drz sa

milotaa
30. okt 2014

@gabrielaslivkova neboj, ja sa tiez bojim ihiel. aj ked davaju nieco take v telke, tak zatvaram oci a partner mi musi povedat, kedy mozem otvorit 🙂 No a po porode sekciou som sa vratila do nemocnice so zapalom v rane, tyzden mi pustali do kanyly antibiotika aj mi 4x denne pichali injekcie no a tak som si zvykla, ze uz som vzdy s kludom na sestricku otrcila zadok alebo rameno alebo kam to prave islo.
Uz som si zase odvykla, ale viem, ze keby som to musela zazit znova, tak to opat zvladnem. Presne ako baby pisu, pre to dietatko zvladnes vsetko, neboj 😉

gabrielaslivkova
autor
30. okt 2014

@monaaa
@zonjushe
@jul11
@milotaa ďakujem, kočky. No, dúfam, že keď tá situácia nastane a ja začnem chodiť na krv a iné vyšetrenia, tak do pôrodu si na to "zvyknem" a potom sa nič zlé nestane. Trošku ste ma upokojili vašimi skúsenosťami, že dá sa to prekonať. 🙂

Ja len dúfam, že nenastane situácia ako naposledy, keď som sa v kuchyni porezala do prsta (tak ako ktokoľvek kedykoľvek) a ja som neviem, akým spôsobom zavolala manželovi. Ten ma našiel v spálni ležať na posteli a keď mi chcel vydezinfikovať ranu, chytila som hysterický záchvat a pomohlo len to, že si na mňa sadol, upokojil ma, vyčistil ranu a ja som zaspala...