Papanie pre 6 mesačné detičky

julkaaa1
2. máj 2018

Ahojte mam 6 mesacnu dcerku len kojim ale chcem jej.niečo skusit davat co mi odporucujete ? 🙂 dakujem

domincek11
2. máj 2018

Ja som zacala mrkvickou.. A postupne som pridavala zeleninu (zemiak, petrzlen; brokolicu atd. ) a skusala som jablka (domacu vyzivu) banan...

pribinak
2. máj 2018

mrkva, zemiak, cuketa, spenatik, s tymito druhmi zeleniny sa vacsinou zacina. zvyčajne jeden druh papa babo 2-3 dni a potom sa pridáva další druh zeleninky, aby sa lahšie odsledovali potravinove alergie
ak budes davat brokolicu a karfiol, tak len ruzicky nie hlubik a stonky, lebo tie mozu babatko naduvat

lorela
2. máj 2018

@julkaaa1 Prečítaj si zo spoľahlivých zdrojov niečo o prvých príkrmoch, resp. sa raď s pediatričkou.
Začína sa zeleninou, vždy 1 druh 2 - 3 dni, postupne rôzne kombinácie tejto zeleniny. Po cca 3 týždňoch môžeš pridať pár kvapiek kvalitného rastlinného oleja panenského, potom mäsko (morčacie, ak kuracie, tak domáce, teľacie, chudé hovädzie) a vaječný žĺtok raz do týždňa. Neskôr nemliečne kaše, ovocie, chlieb a pečivo, biele kvalitné jogurty, tvrdé syry, okolo 8. mesiaca strukoviny, sladkovodné ryby atď.