Párkrát za deň pociťujem svrbenie v konečníku

mari12345
19. mar 2021

Ahojte, mala tu niektora z vás tie nepríjemné hemoroidy? Parkrat denne pociťujem svrbenie v konečníku, väčšinou večer/v noci. Lekár mi predpísal mastičku canespor a odporučil sedavý kúpel v dubovej kôre. Chcem sa spýtať Vám čo zabralo alebo ako ste sa toho zbavili? Tú dubovú kôru musím prevariť 10-15 min. ako píšu alebo stačí keď to dám do horúcej vody a nechám stáť trošku.
Ďakujem za rady

halabolka
19. mar 2021

@mari12345 ahoj, dubovu koru by som nechala aspon par minut prevarit, aby sa z nej uvolnili tie prospesne latky. Treba hlavne dodrziavat prisnu hygienu, najlepsie po kazdej potrebe hodit sprchu. A hlavne je pit vela vody a prijimat vela vlakniny v strave (ovocie,zelenina), aby stolica nebola prilis “tvrda”. Potrva to par dni, kym zlata zila zmizne.

babulka97
19. mar 2021

@mari12345 hemostop som používala

kiwi3
19. mar 2021

canespor na hemoroidy? a to mas vnutorne? potom je to dost zbytocne s tou dubovou korou. akoze dost zvlastne veci ti predpisal

nikpa
19. mar 2021

@mari12345 to môžu byt hemeroidy, mykoza alebo parazity

mijunik
19. mar 2021

@mari12345 a máš potvrdené hemoroidy? Keď Ťa to svrbí, či to nemôžu byť mrle...

mijunik
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andreatytler
20. mar 2021

@mari12345 To mas cudne lieky na hemoroidy.
Hemoroidy skor bolia ako svrbia ale mozu byt aj take... kup si mast na hemoroidy a pouzi tu namiesto dubovej kory. Ak su to hemoroidy, krem by ti mal ulavit z toho svrbenia.
Ak su to mrle, tie mozes vidiet v stolici.... drobnucke biele hadiky.
Ak mas mikozu v okoli konecnika, tak by ti mal pomoct ten Canespor ale potrebujes nasadit bezcukrovu dietu. Tiez mozes mat premnozene kvasinky v traviacom trakte.

desore
20. mar 2021

Parazity na 100%. Vecer su najviac aktivne. Staci sa preliecit Vermoxom. Sa cudujem, ze dr. ta nepreliecil.

moniocko
20. mar 2021

@desore ja mam tie iste priznaky, aj svrbenie v noci a mam hemeroidy...

desore
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andreatytler
20. mar 2021

@moniocko Ak si das vecer krem na hemoroidy, pomoze to od toho svrbenia?

maris5
20. mar 2021

Ja pouzivam faktu cipky. Po porode to bol des, alebo ked dlho sedim, ze soferujem, tak pouzijem.

moniocko
20. mar 2021

Ja si dávam kupel v dubovej kôre a rano a vecer namastim 🙂 a to svrbenie nie je take otravne... Pouzivam, ale iny krém 🙂

jonka23
25. mar 2021

@mari12345
Dobrý deň tiež som mala podobný problém už dávnejšie..takže som si porobila všetky vyšetrenia a všetko bolo ok... po čase to same zmizlo... vysadila som ale sladkosti a mala som takú diétu trochu.. môže to byt spôsobené aj mykozami... preto som tak spravila..... ale nemôžem povedať, či to zmizlo kvôli tomu...proste som to už neskor nepociťovala...
A nedavno, są mi to znova nejako vrátilo... prekonala som zápal močových ciest a brala som antib..a hoci som brala probiotika ...odvtedy to zas občas citim... treba Asi zas urobiť očistu z vnútra.... je to ozaj dosť nepríjemná záležitosť!