PCOS - 60 dňový cyklus

janka0215
17. jún 2022

Ahojte baby. Mám PCOS, som po neúspešnom IVF a chceli sme tomu s manželom dať voľný priebeh, na chvíľu si oddýchnuť od večných návštev u lekárov, že sa možno aj bez nich zadarí. Minulý cyklus som mala neúspešný ket, od vtedy som hormóny už nebrala. Poslednú ms som dostala 8.5. a teda dnes som už 41 deň cyklu. Bola som dnes na kontrole, lebo sa mi to zdalo už strašne dlho. Dr mi povedala, že mám 14mm folikul a za cca 4 dní bude ovu. Ďalšia ms vychádza až na nejaký 4-5 júl. Budem mať teda skoro 60 dňový cyklus. Tie čo máte PCOS, tiež máte až tak dlhé cykly? Som z toho už zúfalá... to ak mám mať ovu 4x za rok, tak sa nám to ani neoplatí mimo ivf skúšať 😭😭

marticka85po
17. jún 2022

@janka0215 cely zivot mam PCOS a dlhe cykly,niekedy 75dnove

saxana000
17. jún 2022

Ano takto to mam odjakziva mavala som aj 90dnove po porode plus minus 60

janka0215
autor
17. jún 2022

@saxana000 a podarilo sa ti aj napriek tomu prirodzene, alebo si mala nejakú liečbu nasadenú?

saxana000
17. jún 2022

@janka0215 ked uz som mala kupeny clostyl a cakala na cyklus aby som ho zacala uzivat menzes uz neprisiel podarilo sa prirodzene a uplne nahodne...

didi2102
17. jún 2022

@janka0215 ja aj kamoška s pco a obe dlhé cykly ,mne NATO nič prírodné nepomohlo ,syn po hormonálnej liečbe a iui, dcéra prirodzene ale po prvej mrche rok od pôrodu,kojila.som ... Teraz po druhom pôrode opäť dlhé cykly, ja ďalšie dieťa neplánujem tak beriem antiku,kamoška plánuje druhé a dr jej odporúčala antiku na 3mesiace a vysadiť, no má.diagnostikovane pco len teraz tak skúšajú

barus26
17. jún 2022

@janka0215 áno tiež mám pcos a cyklus od 40-115 dni. Je to to nervy, raz som dokonca ovulovala až 66 deň cyklu. No i napriek týmto dlhým cyklom som 2 krát otehotnela prirodzene 🙂

kataka10
17. jún 2022

@janka0215 mne tiez vypadavala ms niekedy aj na 2 mesiace. Chcela som to nejak prirodzene a hlavne dlhodobo riesit, kedze PCOS mam na cely zivot. Pomohla mi hormonalna joga a uzivanie inozitolu. Ms sa mi upravila a aj ovulacia bola intenzivnejsia, takze som vedela, kedy mam plodne dni a treba sa snazit. Otehotnela som prirodzene, sice som 2x potratila, ale 3. tehotenstvo uz bolo uspesne.

janka0215
autor
18. jún 2022

@kataka10 ďakujem 🙂 akurát som s inofolicom začala aj ja. Aký inositol si presne brala? Môže sa počas celého cyklu? Nikde som k tomu info nenašla

kataka10
18. jún 2022

@janka0215 ten co som ja brala, uz nie je dostupny, ale brala som cisty inozitol v kapsuliach. Na nete urcite najdes, lebo to predavaju aj v obochodoch pre kulturistov. Inofolic je dost drahy, lebo to predavaju ako doplnok priamo pre zeny. Mozes to brat pocas celeho cyklu.

janka0215
autor
19. jún 2022

@kataka10 ďakujem 😇

juliavolna
6. nov 2022

@marticka85po prosím a keď ste mali take dlho cyklus neškodí to endometriu? Nie je potrebné odkrvacanie skôr ? Hodila ste vyvolávať ?

marticka85po
6. nov 2022

@juliavolna bravala som duphaston 3roky ale potom som ho vysadila a nechala to uz na prirodu. Som 9.mesiacov po porode a cykly sa skratili,upravili

juliavolna
6. nov 2022

@marticka85po pri duphlaston ste otehotnela prirodzene ? 🙂

marticka85po
6. nov 2022

@juliavolna nie.museli sme ist na IVF

juliavolna
7. nov 2022

@marticka85po dakujem za odpoved po akom čase ak neprichádzal menzes ste chodila na vyvolávačku? Aby to endometrium netrpelo

marticka85po
7. nov 2022

@juliavolna nechodila som vobec na vyvolavacky. Myslim ze to pri PCOS ani nema zmysel.to by som tam musela kazdy mesiac chodit.Vzdy som si nasadila ten Duphaston na 10dni.a po 3dnoch od vysadenia som dostala MS.no a po tych troch rokoch ked som ho vysadila som len cakala kedy pride MS.vzdy to trvalo dlhsie ale prisla,kedze som ovulovala na nejaky 45den cyklu,niekedy aj neskor. Niekedy boli tie cykly dlhsie a niekedy kratsie.ak bol cyklus velmi dlhy som si obcas nasadila ten duphaston aby som odkrvacala