Pichanie fraxiparine do brucha

agita
4. nov 2016

Ahojte mamičky, chcela by som vás poprosit či máte niektorá skusenost s pichanim fraxiparinu do brucha , po vpichu sa mi urobila pod kožou malá hrčka, ktorá na dotyk trocha štipká, modrinu tam nemám. Mala ste niektora takýto problem ak ano ako ste to riesili treba ist k lekarovi alebo to prejde samo. Dakujem vopred za vaše rady!

hindakus
4. nov 2016

To iste prejde samo, a nemozes do stehna?

dominika6
4. nov 2016

@agita pichať si to musíš iba do brucha a nech to robí niekto iný..a stále je dobré na iné miesto nie na to isté...

lucinocka
4. nov 2016

@agita pustas vzduch zo striekacky pred vpichnutim? ta hrcka je vzduch co ti tam ostal

sandrittka
4. nov 2016

ja som si pichala do ramena, resp pichal mi muz a dalo sa len som mala dost modrin... ramena som striedala..

agita
autor
4. nov 2016
agita
autor
4. nov 2016

@agita dnes som zacala nove balenie pichanim do ramena tak dufam ze to bude lepšie a ta hrčka na tom bruchu sa neako strati aj ked trosku stale pobolieva

agita
autor
4. nov 2016

@sandrittka dik za radu dnes som zacala nove balenie do ramena dalo sa to zvladnu pichal manzel uvidim len dufam ze ta hrcka na tom bruchu sa neako srtati

sandrittka
4. nov 2016

@agita strati sa to neboj sa, pre mna bolo lepsie pichat do ramena, aj ked brucho som si necitila, no ked sa ma potom niekto dotkol ramena tak som vrestala od bolesti 🙂 mala som strasne modriny, avsak modrina zavisi podla toho ako ti to pichne...

natuska87
4. nov 2016

@agita Je to normalna reakcia, nebojte sa! My, ktori sme si ho pichali, sme mali brucho samu modrinu a hrču...Ďaľšiu davku som si pichala uz do ruky, do brucha sa uz nedalo...

lorela
4. nov 2016

@dominika6 Nie je pravda, že iba do brucha.
Mne napríklad lekár počas gravidity práve brucho neodporúčal, ale striedať ramená a stehná ako miesta vpichu.
A ani sestričky v nemocnici do brucha nepichali.

dominika6
4. nov 2016

@lorela ked počas tehotenstva tak jasné že nie do brucha...ale ona asi nieje...alebo nepíše

januska20
4. nov 2016

@agita to neovplyvnis,zalezi od toho kto ti ako pichne..
alebo ako si ho sama pichnes..
cele tehu som si pichala,najskor do brucha ,neskor do stehna a manzel mi pichal aj do ramena..
vsade som mala modriny alebo hrce..

lucinocka
4. nov 2016

@lorela ja som pichala cele tehu do brucha

lucinocka
4. nov 2016

@natuska87 neni pravda, ja som nemala pri druhom tehu ani jednu modrinu ani hrcu na bruchu...

lucinocka
4. nov 2016

poriadne vystriekni vzduch zo striekacky predtym nez pichnes dnu...

agita
autor
4. nov 2016

Mamičky moje dakujem vam moc za prispevky, dnes som zacala s pichanim do ramena len dufam ze sa mi ta hrcka na tom bruchu strati trocha na dotyk štipka este sa chcem spýtať ak ste mali aj midriny niecim natierali

leria
4. nov 2016

Ja som si pichala počas celého tehotenstva najprv do ramien a potom stredavo do brucha a stehien...do brucha sa v pohode moze, nariasí sa koža a tak...ihla nie je taká dlhá aby uškodila...na niektorých miestach som mala hrče, aj modriny ale vacsinou sa podarilo ukažkovo bez známok...no mňa by napr. zaujímalo či je tu niekto, kto už dlhšie fraxiparín nepichá a sa tie hrčky niekedy objavia..mne sa totiž 2 roky po ukončení liečby niekedy objavia pupence na ramenách, bruchu a stehnách...som presvedčená, že to je z toho...alergia ani nič iné to byť nemože...vobec tomu nerozumiem

natuska87
4. nov 2016

@lucinocka Ved ano...Ja netvrdim, ze kazde telo reaguje rovnako! Pisala som, ze to, ze ma hrču, abo modrinu, je normalne...

lorela
4. nov 2016

@agita Ja som si modriny, ak sa nejaké malé občas vyskytli, nenatierala ničím.

klarah2
4. nov 2016

@agita ja som si cele tehu pichala do brucha. Musis byt uvolnena, nie mat napnute brucho a picha sa od pupka do stran, treba ich striedať. Obcas sa stane, ze sa zle pichne a urobilo sa mi to co hovoris, ale to chce cvik 😉

agita
autor
4. nov 2016

@klarah2 prosim ta a ked sa ti urobila hrcka pod kožou za aku dobu sa stratila ja ju tam nahmatam mam ju treti den dakujem

tamarka9
4. nov 2016

@agita ja sim si cele tehu pichala,občas veru aj hrcka bila a ked som trafila cievku,tak aj modrina. Mňa to najmenej bolelo do brucha a do bokov. Co sa týka toho vzduchu,nevytláčaj ho,postupuj tak ako pisu v pribalovom letaku,ak pisu nevytláčať,tak to nerob. Je tam schvalne preto,aby bola vytlačená cela tekutina. Robila som vo farmaceutickej firme na kvalite liekov,viem o com hovorim 😉

klarah2
4. nov 2016

@agita jaj to uz neviem ako dlho, par dni urcite. Potom som pichala aj dva dni po sebe na druhu stranu. Ono v tom letaku to je pekne napisane, kde je to najlepsie pichat. A fakt uvolnit svaly, nie mat napnute. Neboj budes profik 😉

potvora1
4. nov 2016

@lucinocka z fraxiarinu sa vzduch nemá zo striekačky odpúšťať, aj tá vzduchová malá bublina tam má ostať.

aranel16
5. nov 2016

ja som si pichala cele tehotenstvo, do brucha odporucila hemat. koli lepsiemu ci rychlejsiemu ucinku, ale mohla som aj do ramien a stehien. Vzduch som zakazdym vytlacila, nepacilo sa mi pichat si do tela vzduch a ze ho tam je vcelku dost v tych injekciach.

tamarka9
5. nov 2016

@aranel16 uz si asi nepicháš,ale ten vzduch ostane v tom pieste a ihle,je tam na to,aby vytlacil vsetku tekutinu,lebo vlastne ked vzduch vytlacis pred vpichom,tak v tom pieste a ihle ostane tekutina a nedáš si tým pádom celu davku. Nie je tam toho samozrejme veľa,niekomu to vadiť nemusi,no dlhodobo to môže robit problémy. Viem,je to taký blbý pocit,aj jasom ho mala,ale naozaj to ma zmysel 😉

lucinocka
5. nov 2016

@potvora1 v prvom tehu som vzduch nepustala a mala som cele brucho hrce a modriny do cierna...potom mi v nemocke v druhom tehu kazali pustit vzduch pred vpichnutim a pocas 297 injekcii v druhom tehu som nemala ani hrcku ani jednu.modrinu

lucinocka
5. nov 2016

Ocividne kazdemu ukazuju inak, tak asi jak.komu vuhovuje, hlavne aby dosiel.do konca.no nie;)

lady083
7. nov 2016

ja som si pichala sama do brucha, podla postupu v letaku a ani jedna modrina ani hrcka, len som si vzdy pred tym na miesto vpichu prilozila studene vrecusko, potom to tak nebolelo 🙂

nataliaseidlova
7. nov 2016

Ja som si pichala počas tehotenstva do stehien .. mala som tam samé hrčky .. aj sem tam modriny .. Treba striedať brucho, stehno a rameno .. Hrčky som mala možno 2 týždne pokiaľ sa vstrebali .. trošku som si ich aj masírovala .. Ale ničím nenatierala .. Skús to spomenúť aj Dr lebo viem že zopár báb bolo alergických na fraxiparine a vtedy sa im robili hrče čo boleli a svrbeli ...